Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pet stu 22, 2019 01:04

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 81 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Čet srp 30, 2015 12:19 

Ovo je glupost, neću upotrijebiti neki od mora znanstvenih dokaza, kažem dokaza ne pretpostavki koje imam, nego ću pokazati koliko je ova budalaština ne spojiva s svetim pismom. Ako je Bog stvarao milionima godina te su dani stvaranja metaforički, onda ni zapovijed subotnjeg počinka u hebrejskom zakoniku nema smisla. Jednostavno, evolucija je samo, "Pričam ti priče" evolucija nema ni jedan znanstveno poduprt dokaz, sve su podvale i ne logična tumačenja pomoću razno raznih psihološko slikovnih insinuacija. Ne postoji ni jedan dokaz koji se ne može opovrgnuti, jer evolucija NEMA dokaza. Stoga prezentiraj nešto, pa da vidimo. A ne samo "znanstveno je" i pričam ti priče.

Znaš li ti što je znanstvena teorija? I što teorija mora sadržavat da bi postala znanstvena?

Vrh

PostPostano: Čet srp 30, 2015 14:13 

Eh, Dux, kako da itko podastre "znanstveni" dokaz (čak za bilo što), kad malo-malo netko doktorira na SVOJOJ teoriji koja ruši prethodnu? :)
Valjda ipak prihvaćamo teoriju da je sâm Bog "radio" postupno?
Pa kad je jednom odredio (postavio) prirodne zakone, znači SVOJE, sve je išlo u kontinuitetu. Nije sve stvorio odjednom, i zato, Njemu se ne žuri. ;)
A evolucija bez Božjih zahvata/intervencija (mislim na Zakone), Darvinizam napose – kad spomenuh dr-ove, još mnogi će doktorirati na tzv. obranama svojih (hipo)teza, jer o teoriji ne može biti riječi kad je dokaza tek par zrna, a treba ih biti puna vreća.
Ova tema se može proširiti i do 100 stranica, ali kraja neeema! :)

Vrh

PostPostano: Čet srp 30, 2015 16:06 

Eh, Dux, kako da itko podastre "znanstveni" dokaz (čak za bilo što), kad malo-malo netko doktorira na SVOJOJ teoriji koja ruši prethodnu? :)
Valjda ipak prihvaćamo teoriju da je sâm Bog "radio" postupno?
Pa kad je jednom odredio (postavio) prirodne zakone, znači SVOJE, sve je išlo u kontinuitetu. Nije sve stvorio odjednom, i zato, Njemu se ne žuri. ;)
A evolucija bez Božjih zahvata/intervencija (mislim na Zakone), Darvinizam napose – kad spomenuh dr-ove, još mnogi će doktorirati na tzv. obranama svojih (hipo)teza, jer o teoriji ne može biti riječi kad je dokaza tek par zrna, a treba ih biti puna vreća.
Ova tema se može proširiti i do 100 stranica, ali kraja neeema! :)

Kako ne kužiš :mrgreen: To jest znanstvena teorija. Ajmo za početak; što je znanstvena teorija? Da vidim koliko razumiš išta :mrgreen:

Vrh

PostPostano: Čet srp 30, 2015 20:03 

Znaš li ti što je znanstvena teorija? I što teorija mora sadržavat da bi postala znanstvena?

Znam, a teorija evolucije to nije jer nema dokaza koji je podupiru, štoviše ona je potpuno pseudoznanstvena hipoteza. Biblija nije, nekad je i zakon univerzalne gravitacije bio tek teorija, govorim za znanstvene krugove. Knjiga o jobu: On drži zemlju o ništa obješenu.

Vrh

PostPostano: Čet srp 30, 2015 20:08 

Znam, a teorija evolucije to nije jer nema dokaza koji je podupiru, štoviše ona je potpuno pseudoznanstvena hipoteza. Biblija nije, nekad je i zakon univerzalne gravitacije bio tek teorija, govorim za znanstvene krugove. Knjiga o jobu: On drži zemlju o ništa obješenu.

Objasni nam kako teorija može bit hipoteza? :mrgreen:

Vrh

PostPostano: Čet srp 30, 2015 21:55 

Ili kako hipoteza može biti teorija, e to trebaš pitat darwiniste i ostale čarobnjake iz oza. Doslovno, darwin se bavio spiritizmom... To je otkrio Michael Cremo u svojoj fiju briju veda, prama, krama, rama ljudskoj devoluciji. Tesko ces nac na drugom izvoru, o njihovoj religiji i vračarstvu, jer ih skrivaju ko zmija noge. A ljudima koji vjeruju u bibliju glumataju nekakve hard core znanstvenike, i napredne evolutivne oblike.

Vrh

PostPostano: Čet srp 30, 2015 22:11 

Ili kako hipoteza može biti teorija, e to trebaš pitat darwiniste i ostale čarobnjake iz oza. Doslovno, darwin se bavio spiritizmom... To je otkrio Michael Cremo u svojoj fiju briju veda, prama, krama, rama ljudskoj devoluciji. Tesko ces nac na drugom izvoru, o njihovoj religiji i vračarstvu, jer ih skrivaju ko zmija noge. A ljudima koji vjeruju u bibliju glumataju nekakve hard core znanstvenike, i napredne evolutivne oblike.

Jel i ti pušiš travu :mrgreen: Meni se čini da ti vjruješ previše tim Michael Cremo-ima, i sličnim tipovima. Dobro, ti njemu vjeruješ a ja Sanaderu da je nevin. Na temelju kojih dolaza mu vjeruješ??

Evolucija je znanstvena teorija, a ne hipoteza. Ja te opet pitam definiciju "znanstvene teorije" i "hipoteze", da vidimo razumiš li uopće što pričaš :mrgreen:

Vrh

PostPostano: Čet srp 30, 2015 23:03 

Jel i ti pušiš travu :mrgreen: Meni se čini da ti vjruješ previše tim Michael Cremo-ima, i sličnim tipovima. Dobro, ti njemu vjeruješ a ja Sanaderu da je nevin. Na temelju kojih dolaza mu vjeruješ??

Evolucija je znanstvena teorija, a ne hipoteza. Ja te opet pitam definiciju "znanstvene teorije" i "hipoteze", da vidimo razumiš li uopće što pričaš :mrgreen:

Sta jel pusim travu? Ne znam ja sto ti o travi a ni ne shvacas da ne podrzavam devoluciju? Ili ne znas smisleno i konstruktrvno postaviti pitanje, pa pitati zasto vjerujem cremu o darwinowom vračarstvu? Zato jer bi ga svi darwinistički fanatičari razapeli da to nije istina, a nitko ni a ni b o tome čak ni blogovi sumanutih ateističkih fanatika. Ali zato znaju kvazi znanstvenim argumentima "opovrgavati" njegove arheoloske anti darwinističke dokaze. Ja ne razumijem o čemu pričam? To jarane vidimo po tvojim argumentima kojih nemaš, tj ne usudiš se ih prezentirati, jer ih jedem k'o kokice. Kažem ti obrati se darwinistima po tom pitanju, njima si blizak, meni si dojadio, ali je koristilo, nek vide ljudi kakav je evolucija mentalni raspašoj.

Vrh

PostPostano: Čet srp 30, 2015 23:49 

Sta jel pusim travu? Ne znam ja sto ti o travi a ni ne shvacas da ne podrzavam devoluciju? Ili ne znas smisleno i konstruktrvno postaviti pitanje, pa pitati zasto vjerujem cremu o darwinowom vračarstvu? Zato jer bi ga svi darwinistički fanatičari razapeli da to nije istina, a nitko ni a ni b o tome čak ni blogovi sumanutih ateističkih fanatika. Ali zato znaju kvazi znanstvenim argumentima "opovrgavati" njegove arheoloske anti darwinističke dokaze. Ja ne razumijem o čemu pričam? To jarane vidimo po tvojim argumentima kojih nemaš, tj ne usudiš se ih prezentirati, jer ih jedem k'o kokice. Kažem ti obrati se darwinistima po tom pitanju, njima si blizak, meni si dojadio, ali je koristilo, nek vide ljudi kakav je evolucija mentalni raspašoj.

:mrgreen:

Ti doveo teorije zavjere na novi nivo :lol:

1.Prvo mi objasni što je to znanstvena teorija. Nije da si toliko nesposoban?

2.Pa mi objasni što je hipoteza?

Pa tek onda možemo pričat...

Pitanja su jasna.

p.s.
Uprao sam ti pročitao post gdje objašnjavaš ljudima kako je zemlja ravna, a heliocentričan sustav pogrešan. Nije da ovdje idem ad hominem, ali ova činjenica jest komadić puzzle koji daje jasnu sliku :mrgreen:

Vrh

PostPostano: Sub kol 01, 2015 08:50 

Malo sam pretjerao, ta nakaradno umobolno morbidna kreacija nije ni za hipotezu, al gle ne pišem ja po wiki miki, nego tvoji pajdaši, pa ih pitaj kako može, a mene prijateljski ti kažem, prekini daviti budalastim pitanjima, sam si kriv što si se usosio s darwinističkim kreacionizmom. Dovodiš glupost u rijetko viđene sfere, samo se sramotiš jer kao ni svi ne možeš kontra argumentirati ništa, ni za ravnu zemlju, svi dokazi su na mojoj strani, a vi imate samo dokazanu photoshop slikovnicu(od "ljudskih predaka" do čitavog planeta). To je znanost, zapali jednu da se smiriš, pa mi odgovori do idućeg milenija, gle možda dotat gipsom poljepe, još koji kuk izumrlog primata.

Zadnja izmjena: Forumaško; Sub kol 01, 2015 09:06; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh

PostPostano: Sub kol 01, 2015 08:57 

Ja samo znam da je Forumaško nastao roditeljskim mini praskom, e sad jel to kreacionizam ili evolucija, odgovorit će Đelo Hadžiselimović čim nešt odabere!

Vrh

PostPostano: Sub kol 01, 2015 09:17 

Izgleda Alan da je i tvom levelu potreban ovaj link, samo si se izgleda zabunio pa si stavio krivi avatar, koji prezentira nešto drugo nego što ti predstavljaš. Al ne sikiram se ja, evoluirat ćeš ti, evolucija "ide naprijed". http://www.google.hr/url?q=http://cudap ... jv3RvqXZyw

Vrh

PostPostano: Sub kol 01, 2015 09:34 

Forumaško je napisao/la:
Izgleda Alan da je i tvom levelu potreban ovaj link, samo si se izgleda zabunio pa si stavio krivi avatar, koji prezentira nešto drugo nego što ti predstavljaš. Al ne sikiram se ja, evoluirat ćeš ti, evolucija "ide naprijed". http://www.google.hr/url?q=http://cudap ... jv3RvqXZyw

Samo da ne evoluiram u nešto kao Forumaško, koji je evoluirao u fourmsko klepetalo, iliti nazvano forumska posvuduša.
Forum je tvoj dom, i ja tu s tobom gubim bitku, zato te čekam ispred svoje pečine, jer ti ćeš toliko evoluirati da budeš došao kod mene u pečinu. Nešto slično kao Zdravko Tomac, otići ćeš toliko ulijevo, da ćeš izaći na desno!! :lol: :lol:

Vrh

PostPostano: Sub kol 01, 2015 09:57 

Samo da ne evoluiram u nešto kao Forumaško, koji je evoluirao u fourmsko klepetalo, iliti nazvano forumska posvuduša.
Forum je tvoj dom, i ja tu s tobom gubim bitku, zato te čekam ispred svoje pečine, jer ti ćeš toliko evoluirati da budeš došao kod mene u pečinu. Nešto slično kao Zdravko Tomac, otići ćeš toliko ulijevo, da ćeš izaći na desno!! :lol: :lol:

Ne boj se nećeš, zato sam i napisao evolucija "ide naprijed", ti si bliži dawkins sorti, zato se ne sikiraj nikad nećeš biti klasični kršćanin, možda nakon sto tebe il kojeg takvog bećara proglase blaženim il svetim, stepincu oduzmu tu titulu, jer shvate da je on niži od vas jer nije vjerovao u to sto vjerujete vi. A sto se tiče "forumske posvuduše" u 2.5g nisam napravio ni 1500 postova dok "evolutivni" bećari rade po par somova, u ostalom ja se ničim ne sramotim, jer pisano je "Što vam rekoh u tami, propovjedajte na krovovima", ma da takvim "znanstvenicima" nema smisla propovjedati, ponajmanje po forumima, al zna bit zabavno demolirat tzv "dogme". Blagi savjet, ako hoćeš da ti evolucija krene u drugom smijeru prekini jest banane, dawkins kaze da i prehrana dosta utjece na evoluciju, lol.

Vrh

PostPostano: Sub kol 01, 2015 10:03 

Malo sam pretjerao, ta nakaradno umobolno morbidna kreacija nije ni za hipotezu, al gle ne pišem ja po wiki miki, nego tvoji pajdaši, pa ih pitaj kako može, a mene prijateljski ti kažem, prekini daviti budalastim pitanjima, sam si kriv što si se usosio s darwinističkim kreacionizmom. Dovodiš glupost u rijetko viđene sfere, samo se sramotiš jer kao ni svi ne možeš kontra argumentirati ništa, ni za ravnu zemlju, svi dokazi su na mojoj strani, a vi imate samo dokazanu photoshop slikovnicu(od "ljudskih predaka" do čitavog planeta). To je znanost, zapali jednu da se smiriš, pa mi odgovori do idućeg milenija, gle možda dotat gipsom poljepe, još koji kuk izumrlog primata.

Nisi ti pretjerao, nego nemaš ti pojma. Ja te opet pitam, daj mi definiciju riječi znanstvena teorija?
I knjige iz koje si izvukao definiciju. Pretpostavljam da ces s nekog site-a to skinit :mrgreen: link-znanstvenik :DD

Ti ne pišeše po wiki-miki nego po pravim znanstvenim časopisima. Ti i kreacionisti :mrgreen: Nisi mi objasnio kako je zemlja ravna, kad sam je ja osobno oplovio? :mrgreen:

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 81 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata