Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pet stu 15, 2019 21:07

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 122 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Uto lip 09, 2015 18:15 

Citat:
Franjo je za ilustraciju navedenog iskoristio upravo ukazanja na Međugorju, rekavši da proroci i vidovnjaci koji kažu "Madona će nam poslati pismo u četiri sata popodne" predstavljaju ljude koji svoju vjeru temelje na novostima, "oni od toga žive".

"No, to nije kršćanski identitet. Krajnja riječ Boga se zove 'Isus', ništa više," rekao je papa.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/papa ... 24570.aspx

Zahvaljujući Međugorju crkve širom svijeta postale pune vjernika, a ovakav istup pape neće se svidjeti milijunima vjernika!!

Vrh

PostPostano: Uto lip 09, 2015 18:31 

Papa nije spomenuo Međugorje iako mnogi tvrde da se ta propovijed odnosila upravo na Međugorje.
Do razdora može doći jedino ako vjernici odbiju poslušnost papi. A papa se niti hoće niti može pokoravati mišljenju i osjećajima svjetine, nego samo Bogu.

Vrh

PostPostano: Uto lip 09, 2015 18:45 

Citat:
Silvije Tomašević:

Dobra večer, Svetosti. Ovdje su naravno došli mnogi Hrvati na hodočašće, koji pitaju hoće li Vaša Svetost doći u Hrvatsku...Ali kako smo u Bosni i Hercegovini postoji i veliko zanimanje za prosudbu o međugorskom fenomenu...

Papa Franjo:

Za problem Međugorja papa Benedikt XVI., u svoje vrijeme, osnovao je povjerenstvo kojim je predsjedao kardinal Camillo Ruini; bili su tu i drugi kardinali, teolozi i stručnjaci. Napravili su istraživanje i kardinal Ruini došao je kod mene i predao mi studiju, nakon toliko godina - ne znam, 3-4 godine, više-manje. Obavili su velik posao, velik posao. Kardinal Müller [pročelnik Zbora za nauk vjere] rekao mi je da će sazvati “feria quarta” [sastanak za to određen] u ovo vrijeme; vjerujem da je održan posljednje srijede u mjesecu. Ali nisam siguran...[Opaska o. Lombardija: zapravo nije bilo još sastanka na ovu temu]. Blizu smo donošenju odluke. Potom će se priopćiti. Za sada se daju samo neke okvirne smjernice biskupima, ali na smjernicama koje će se donijeti. Hvala!

Mislim da papa već zna stav komisije, inače bi mu dosadašnji nastupi bili drugačiji!!

Vrh

PostPostano: Uto lip 09, 2015 19:04 

Dragi Jeremija, ovaj naslov i zakljucak stvarno pokazuje u kolikoj zabludi zivis i kako na vjeru gledas kao na ideologiju, a ne kao istinu. Onaj tko vjeruje u istinu ne gubi pouzdanje na svaku najavu bure, jer Krist nije ideja vec stvarnost.

Stvarno je nevjerovatno da netko tko se naziva katolikom priziva podjelu i raskol unutar Crkve. S tim samo potvrdjujes ono sto mnogi predbacuju, kako postoje ljudi koji zive po porukama stvarajuci crkvu (grubo bi bilo reci sektu) unutar Crkve, te su cak spremni ici kontra Crkve i pape braneci svoje zablude (ideje) u nastojanju da bi bili upravu.

Stvarno su u zabludi i jedni i drugi, koji svoj sud donose prije crkvenog (bilo to samo tzv."moje misljenje"). Zaboravljajuci kako je Crkveni Sud uvijek Volja Bozja, sto god mi o tome mislili, jer ukoliko je drugacije, sami jedemo i pijemo svoj sud.

Oprosti nam Gospodine!

Vrh

PostPostano: Uto lip 09, 2015 20:30 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/papa ... 24570.aspx

Zahvaljujući Međugorju crkve širom svijeta postale pune vjernika, a ovakav istup pape neće se svidjeti milijunima vjernika!!

Nije valjda da bi Papa trebao podilazit svijetu?! :shock:

Vrh

PostPostano: Uto lip 09, 2015 20:32 

Dragi Jeremija, ovaj naslov i zakljucak stvarno pokazuje u kolikoj zabludi zivis...

Ne, živio sam u zabludi dok nisam posjetio ovaj forum, ovdje sam progledao!
Stalno sam vjerovao da nisu velike razlike između crkve i onih kojima međugorje znači više od vlastitog života!!

Vrh

PostPostano: Uto lip 09, 2015 20:34 

Stalno sam vjerovao da nisu velike razlike između crkve i onih kojima međugorje znači više od vlastitog života!!

Samo Krist treba biti važniji od bilo koga i bilo čega!

Vrh

PostPostano: Uto lip 09, 2015 20:37 

Oprosti nam Gospodine!

Oprosti im Gospodine jer znaju što čine!!

Vrh

PostPostano: Uto lip 09, 2015 20:52 

Pljušte reakcije ne zadovoljnih vjernika, papinim izjavama protiv Međugorja:

Citat:
Snjezana Lic:
SAMO NEKA JEDNOM SRETNE VICKU OCI U OCI,I ONDA NEKA KOMENTIRA,SAMO JEDNOM BI MU BILO DOVOLJNO,I VIDJET CE U VICKI CIJELU GOSPU!TO GOVORIM I SVJEDOCIM RUKOM NA KRIZU I BIBLIJI!!!

Ja također!!!!!!

Citat:
Abba Abba:

Covjek nemoze da se ne zapita, oko 30 g. Vatikan Ispituje da li se Majka Bozja Ukazuje ili Ne, da li medju svim tim strucnjacima i teolozim i svecenicima postoji netko tko ima Duha Svetoga pa da mu kaze Da ili Ne, pa za ne povjerovat, a toliko se ozdravljenja i osolobodjena dogodilo, da se nezna niti broja, usput, a ljudi ko ljudi Slave covika prije nego Boga, za Svetim Proglasit Papu Ivana Pavla II trebalo im je samo dva cuda ozdravljenja, a za proglasit Majke Bozje Ukazanja Isitnitim nije Im dovoljno niti 30 tak godina, a s berzbroj cuda i ozdravljenja popracena Ukazanja. Da ne povjerujes ....

:idea: :idea: :idea:

Citat:
longisland:

Sad po nekoj logici treba povuc i ukazanje gospe Fatimske jer dragi moj Papa nemože na jednom miejstu nešto negirat a na drugom priznavat ....tj drugim rijecima imat dvostruka pravila u KC .....možda nisi ni svjestan ketenu al razhebat ceš cijelu KC a šta jedan budala razhebe nemože poslije ni tisucu pametnih sastavit.....Brige me. Samo kažem ono šta sam reka vec nekoliko puta pa cu i ponovit : lik nezna šta je , umislio je da je duhovni poglavar cijelog covjecanstva.

:oops: :oops: :oops:

Citat:
hodočasnik:
Za vrijeme ovog Pape kršcani ce biti razbijeni na bliskom istoku i Egiptu , imigranit musliamni ce napucit Evropu a ljudi ce se pocet udaljavat od nerazumne KC i njenog vodstva. Vjerovatno ce ovaj Papa uci u povijest kao Franjo mekani ili Franjo multikulti ili islamski Papa.

:oo :oo :oo

Citat:
Pp:

Vatikan ne dira ukazanja, ali vidioce stavlja pod kontrolu Vatikan neće objaviti svoje stajalište o ukazanjima u Međugorju, ali će uvesti reda, kako doznajemo. Ponajprije, taj se red uvodi u nastupe vidjelaca, kako u samom Međugorju tako još više izvan njega, jer vidioci često imaju svoja svjedočanstva diljem svijeta. Crkva procjenjuje da oni ne samo da nemaju dovoljno teološkog znanja za takve nastupe, nego su posve prepušteni sami sebi i bez dovoljno čvrste veze s crkvenim institucijama. Što samo po sebi nije nikakva tajna. U crkvenom vrhu ne zamjeraju im što prenose Gospine poruke, ali im kod vidjelaca smetaju njihovi nastupi i njihova organizacija. Vidioci će se više vezati uz crkvene strukture, a o ukazanjima Vatikan neće određivati stajalište sve dok je posljednji vidjelac živ. Međugorje će tako i dalje ostati jedno od najvećih hodočasničkih i molitvenih mjesta današnjice, ali pod većom paskom Svete Stolice, koja je zadovoljna pastoralom tamošnjih franjevaca, ali ne i svime onim što se događa s međugorskim vidiocima i oko njih. I vatikanski dokument biskupima, koji će uskoro biti objavljen, ići će u tome smjeru.

:arrow: :arrow: :arrow:

Vrh

PostPostano: Uto lip 09, 2015 22:03 

Pljušte reakcije ne zadovoljnih vjernika, papinim izjavama protiv Međugorja:

Ja također!!!!!!

:idea: :idea: :idea:

:oops: :oops: :oops:

:oo :oo :oo

:arrow: :arrow: :arrow:

jel si ovo kopirao sa indexa?

Vrh

PostPostano: Uto lip 09, 2015 22:40 

E moj Jeremija, sve sto kazemo ili cinimo, biti ce prokusano u vatri istine. I ne spasava se onaj koji ce biti u pravu, vec onaj koji je sada u istini - o cemu samo Bog moze donijeti sud.

Bjezati od kriza ne znaci da smo u ljubavi, vec nam sam taj bijeg stvara nezadovoljstvo i nemir, koji se osjeti u tvom pisanju. Pogotovo kada se ljudi ne slazu s onim sto pises (nisu protiv tebe), jer se radi o ideji, a ne o stvarnosti. Stvarnost je ono sto Crkva kaze da je! Kakvi god bili komentari i komentatori.

Tako jasno papa iznosi u svojoj homiliji:

Vjernost je identitetu od temeljne važnosti, kao i predanje Duhu Svetom da nas vodi u životu. Kako se izrazio papa Franjo, nismo sljedbenici neke posebne filozofije, već pomazanici koji imaju zalog Duha Svetoga. Međutim, budući da smo grješnici, uvijek dolaze iskušenja i postoji opasnost gubitka identiteta. Papa je stoga upozorio na nekoliko takvih opasnosti:
Prva je prijelaz sa svjedočenja na ideje; razvodnjivanje svjedočanstva. Međutim, naglasio je papa Franjo, kršćanski je identitet konkretan. Radi se o opasnosti prijelaza na „meku“ religiju, na gnosticizam. Kršćanski je identitet, prema Papinim riječima, skandalozan zbog križa, i stoga postoji iskušenje da se rekne ne, da se želi izbjeći sablazan.
Zatim ima i onih kojima su uvijek potrebne novotarije u kršćanskom identitetu, koji su zaboravili da su izabrani i pomazani, da imaju milost Duha Svetoga. Oni, primjerice – našalio se Papa – traže vidioce koji govore o pismu koje će Gospa poslati u 4 sata popodne. I od toga žive. Međutim, to nije kršćanski identitet.

Pa ako ti imas pristup Medjugorju koji se uklapa u izreceno, jasno je da se radi o pogresnom pristupu, sto bi se dalo iscitati iz tvoga pisanja. Ali ukoliko to nije slucaj cemu uopce ovakav naslov i tema? Cemu pristati uz naslove svjetovnih medija bez da si otvorena srca procitao sto je papa izrekao (govori Gospodine sluga tvoj slusa...).

- Vezano za temu Medjugorja su ti mnogi govorili kako Crkva vidioce mora staviti "na vrijeme kusnje" kako bi mi svi zajedni ostali u istini. Problem je sto si ti unaprijed zauzeo svoj stav pa te u svjetlu toga to pogadja. Ali ako si i uvjeren u istinitost Medjugorja, zar ga ne ceka jos veca slava nakon kriza i kusnje (po Kristovom primjeru)? Problem je kada ti svoju ideju Medjugorja (svoje osobno shvacanje poruka i ukazanja) stavljas u opreku Crkvi, a samim time i Kristu. Mozda je to dio koji ne zelis mjenjati (slabost) koju skrivas iza ideje Medjugorja. Tako u nerazumjevanju nastaju prepirke medju bracom, koje samo nevjernicima daju materijal da vrijedjaju nasu Majku Mariju, nasu Majku Crkvu i Krista Glavu te iste Crkve.

Treba traziti Krista (CILJ) i Njegovu slavu, a sve ostalo ce nam biti nadodano (cuda i fenomeni su samo posljedice), jer tko ima Boga ima SVE.

Vrh

PostPostano: Sri lip 10, 2015 07:25 

po meni Vatican neće prekrižiti Međugorje...ostati će i dalje neutralan stav do daljnjega...vjerujem jer sam više puta čitao optimistične izjave mirjane u vezi priznanja
NE VJERUJEM DA ĆE DOĆI DO IKAKVOG RAZDORA ...NIŠTA VEĆEG NEGO GA SADA IMA ( ZBOG RAZNIH RAZLOGA)
moguće j kako kaže pp da će se reducirati ili zabraniti svjedočenja vidioca neko vrijeme po crkvama i drugim župama svijeta

ja razumijem Jeremiju i druge ljude koji jako dobro poznanju sve dobre plodove Međugorja...njima koji sve vide dolje iz prve ruke jasno je da je Nebo dotaklo zemlju preko Gospe međugorske

evo neki dan sam pričao s jednim g. Ivanom odraslim čovjekom iz Međugorja koji poznaje dobro vidioce ...nazvao sam ga u 21h ,a čovjek je već bio u krevetu na spavanju
kaže mi čovjek iskreno da on ide skoro svaki dan u krevet prije 21h ( a sada je još dan u 21h1) ...kaže da sutra ustaje već u 4 h jer s vickom ide na brdo ukazanja (ili križevac?ne sjećam se točno) i vode hodočasnike

znači , jedna vicka ide barem 10 puta mjesečno na križevac ili podbrdo sa hodočasnicima, bolesnima, ljudima u potrebi!!
volio bih da svi koji pljuju po Međugorju odu jednom ili recimo barem 5 puta godišnje na visoki križevac pa da vide koliko je to teško!!tada će im biti jasno da vicka ne laže i ne glumi ukazanja...jer nitko tko zna da Gospe nema se nebi penjao 50-150 puta na križevac i podbrdo!
znači , toliko puta godišnje se može penjati samo onaj tko zbilja vidi Gospu!!!!...

osim toga da je netko od vidioca 1981. izmislio Gospu , barem bi netko od ostale 5-rice popustio u glumi i laganju, i barem nekome priznao da je to sve izmišljotina xy vidioca, fra zovke ili neznam koga!
kako toga nije bilo čak 34 godine jasno je da vidioci nisu izmislili Gospu, odnosno da nitko s njima ne manipulira 34 godine!!

znači , razumijem Jeremiju i sve koji svim srcem razumiju vidioce i one koji vjeruju u GM...ljudi su zbunjeni i ogorčeni sa ovim što se najavljuje
ja sam preko 25 godina temeljito proučavao Međugorje, pročitao na destine knjiga i jasni su mi svi aspekti fenomena i svih događanja
meni su jasna podmetanja i nepravedno povezivanje ukazanja sa tzv. hercegov. slučajem....po meni je to zasada najveći problem oko ukazanja, uz to što ukazanja još traju...a kada ukazanja još traju vatican normalno ne želi dati konačan sud
tako da vjerujem da sud neće biti negativan: tj da je utvrđeno da ukazanja nema!

Zadnja izmjena: hrki; Sri lip 10, 2015 07:37; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh

PostPostano: Sri lip 10, 2015 07:36 

onda si jako malo pisao po katoličkim forumima
ja pišem od 2005 ...navesti ću neke ako se dobro sjećam: katolici na internetu.org , katolink, križ-života, izaija95, bitno.net , tebe-trazim , alfaiomega, andjel, pravovjerje itd
većina svećenika, kateheta i ljudi povezanih na neki način sa institucijama crkve su bili jako protiv Međugorja ( sara, sneni, angelus , vjerujem i neki od svećenika -petrovac iz mostarske biskupije nepoznatog nika itd)...znači ne neutralni, nego kategorički protiv
njihova najčešća argumentacija je bila da je lokalni biskup perić protiv i nametanje krivnje da smo time neposlušni Crkvi!!... nakon nekoliko godina su skužili da biskup nije nepogrešiv ( pa ni papa nije!) po tom pitanju , pa su malo stišali to predbacivanje da onaj tko vjeruje u m. je protiv institucija Crkve , jer je lokalni biskup protiv...mada nekada kad se malo zalete opet posegnu za tim " argumentom"!?

Vrh

PostPostano: Sri lip 10, 2015 08:18 

Tužno je kad nas netko sa drugog kontinenta uvjerava da je Međugorje prevara onih koji od toga žive.
Još je tužnije kad isti ismijava ukazanja koja poistovjećuje sa djelatnicima poštanskog ureda.
Bez obzira što mi pola svog vijeka živimo uz taj fenomen, proučavamo ga, pretvaramo u život i sami vidimo pozitivne promjene na sebi i drugima oko nas.
A, najtužnije je što su ti isti uvjereni da je proroka Jonu doslovno progutala velika riba i točno ga odnijela tamo u onu luku u koju je trebao otploviti prije brodoloma.
Uvjereni su u priču da je Samson golim rukama srušio hram i da je time pobio na tisuće ljudi.
Ne smiješ ih niti upitati;- jeli istina da je onaj drugi učenik pritekao prvog kad ih je Marija Magdalena vodila na Isusov grob!?

A, kad ih upitaš da protumače Isusove riječi; "Ovaj naraštaj neće proći a da se to ne dogodi, nebo i zemlja će proći - moje riječi neće nikada!" - ne da neznaju protumačit već ostaju bez teksta.
Ili, ako ih upitaš što znače Isusove riječi; "Ovom se naraštaju neće dati nikakav znak, samo ćemu se dati znaka proroka Jone!" ...- e, to tumače smiješno i skroz krivo!!!

Vrh

PostPostano: Sri lip 10, 2015 09:19 

Tužno je kad nas netko sa drugog kontinenta uvjerava da je Međugorje prevara onih koji od toga žive.
Još je tužnije kad isti ismijava ukazanja koja poistovjećuje sa djelatnicima poštanskog ureda.
Bez obzira što mi pola svog vijeka živimo uz taj fenomen, proučavamo ga, pretvaramo u život i sami vidimo pozitivne promjene na sebi i drugima oko nas.
A, najtužnije je što su ti isti uvjereni da je proroka Jonu doslovno progutala velika riba i točno ga odnijela tamo u onu luku u koju je trebao otploviti prije brodoloma.
Uvjereni su u priču da je Samson golim rukama srušio hram i da je time pobio na tisuće ljudi.
Ne smiješ ih niti upitati;- jeli istina da je onaj drugi učenik pritekao prvog kad ih je Marija Magdalena vodila na Isusov grob!?

A, kad ih upitaš da protumače Isusove riječi; "Ovaj naraštaj neće proći a da se to ne dogodi, nebo i zemlja će proći - moje riječi neće nikada!" - ne da neznaju protumačit već ostaju bez teksta.
Ili, ako ih upitaš što znače Isusove riječi; "Ovom se naraštaju neće dati nikakav znak, samo ćemu se dati znaka proroka Jone!" ...- e, to tumače smiješno i skroz krivo!!!

Tužno je kad tako govoriš o svetom Ocu. Valjda njegova služba nešto znači i ima nekakav autoritet. Ovakvim izjavama samo potvrđuješ stavove mnogih da će se međugorski fenomen prije ili kasnije pretvoriti u sektu.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 122 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata