Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Čet stu 14, 2019 04:05

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 122 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Sub lip 13, 2015 06:16 

Jeremija,kao što ti je Teo lipo objasnija pričaš gluposti! A i Pronađena ti je na temi M. pokazala da se Vicki predstavila kao BDM. Priča ti ne stoji ni sa te tvoje,krive strane!

Kraljica Mira se prilagođava našim shvatanjima, vidioci i cijeli puk je prozvali i prihvatili kao takvu i pod takvim imenom,i, Ona nije imala drugog izbora jer je jedino kao takva prihvaćena.

Nikad nam previše sama ne objašnjava,već želi da mi preko posta i molitve sami shvatimo njezine riječi.

Isto tako, jedno je u poruci rekla; "Draga djeco, vi imate krila ali ih ne znate koristiti!!!". Iza ovoga nije ništa objašnjavala, na nama je da shvatimo.

Ili poruka koju je često upućivala; - ".....postom i molitvom mogu se zaustaviti ratovi!"

Ja sam to iskusio i znam,pronašao sam odgovor, - neću vam reći, niste zaslužili odgovor.

Vrh

PostPostano: Sub lip 13, 2015 06:33 

Ne razumijem. Marija udahnjuje besmrtni duh ? ?

Vidi njega, opet on "Marija" !
Misliš da mi poznajemo cijelu Hijerarhiju u Nebu, nije to niti blizu našeg shvaćanja.
Kroz poruke nam stalno priča o važnosti našeg besmrtnog duha i o prolaznosti svega materijalnog.
Rekla je više puta da od naših duša, na kraju našeg života, želi napraviti skladan cvijet koji će pokloniti Bogu!!
Poziva više puta da rastemo u vjeri. Dakle, naš duh u nama može rasti ili kržljati ako se okrenemo materijalnom svijetu.
Ako smo na pravom putu vjere, ako srcem prihvaćamo sve poruke onda smo već dobili odgovor.
Ja sam iskusio proces kada i kako u meni raste moj duh, isto tako, iskusio sam periode života kad taj duh miruje, bolje reći počima venuti- kao što vene cvijeće ako ga svaki dan ne zalijevamo.
Vicka često govori upravo na ovakav način da svaki dan trebamo nekoliko iskrenih riječi molitve, kao što svaki dan trebamo nekoliko kapi vode za naše cvijeće u saksiji.....

Vrh

PostPostano: Sub lip 13, 2015 07:01 

Citat:
...[quote="[url=http://www.katolicki.info/forum/viewtopic.php?p=34997#p34997]UporanBudi » Pet lip 12, 2015 22:12[/url

Citat:
Poruka za mons Pavla Žanića.
Dana 19 06. 1983. ukazala se Gospa s kupa s Vidiocima Jakovom, Marijom, Ivicom. Nakon što mi je odgovorila na neka
pitanja za bolesnike počela mi je sama govoriti o Vama, Oče Biskupe. Ovo su misli koje mi je rekla: ’Reci O. Biskupu da od njega tražim hitno obraćenje prema događajima u župi Međugorje, da ne bi bilo kasno. Neka se počne približavati svim događajima s puno razumjevanja, ljubavi i s velikom odgovornošću. Želim da ne stvara suprotnosti među svećenicima i da ne ističe njihove negativnosti. Sv. Otac dao je svim biskupima da izvršavaju zadatke u svojim biskupijama, rješavaju probleme i svađe. O Biskup glavni je otac svih župa u Hercegovini. On je glava crkve u Hercegovini. Zato od njega tražim obraćenje, ovim događajima. Šaljem mu predzadnju opomenu. Ako se ne obrati ili popravi slijedi ga moj sud i sud moga sina Isusa. Ako ne ostvari ovo što mu poručujem znači da nije pronašao put moga sina Isusa.’
Gospa mi je rekla da Vam ovu poruku uručim.

Pozdravljam Vas mnogo
Ivan Dragićević
Bijakovići, 21. 06. 1983.

Kome ovo nije jasno, tome više ne treba ništa objašnjavat!
Da je biskup poslušao poruku, da se prvi on pokrenuo,pokrenuli bi se svi svećenici i svi vjernici.
Komunizam bi se sam od sebe ugasio, jer bi i komunisti masovno postali istinski vjernici.
Val obraćenja nebi samo zahvatio Katolike, masovno bi se pokrenuli i Pravoslavni svećenici, koji bi među vjernicima još snažnije širili Božju riječ.
Njih bi slijedili Islamisti, i, na ovim prostorima nebi bilo rata,- političari bi se složili da nas međunarodna zajednica bezbolno podjeli.
Sve se to događalo 10 godina prije rata u kojem su tisuće i tisuće stradale.
Eee,moj biskupe,vidiš li sda svoju krivnju ?????
Pametnom dosta!!!

Vrh

PostPostano: Sub lip 13, 2015 07:58 

Jeremija brate,rekla sam ti davno,a ponovit ću ti opet! Pravac svećeniku,na ispovijed,lipo kaži šta imas i prestani sa izmisljanjem nove religije,novih Bogorodica! Ili npr. Najmanje šta možeš učinit je ne prodavat maglu na katoličkom forumu,tvoja vjerovanja nemaju veze sa nama!

Vrh

PostPostano: Sub lip 13, 2015 08:37 

Jeremija brate,rekla sam ti davno,a ponovit ću ti opet! Pravac svećeniku,na ispovijed,lipo kaži šta imas i prestani sa izmisljanjem nove religije,novih Bogorodica! Ili npr. Najmanje šta možeš učinit je ne prodavat maglu na katoličkom forumu,tvoja vjerovanja nemaju veze sa nama!

Samo ti lutaj i dalje i ismijavaj one kojima je Međugorje iznad života samoga!!

Vrh

PostPostano: Sub lip 13, 2015 08:50 

Iako ne vjerujem u Medugorska navodna ukazanja, ovakvim upisima veću štetu ti radiš M. nego ja il bilo tko,tko im se protivi! Nadam se da ti je jasno šta bi se dogodilo sa M. da itko od vidioca ikad izjavi nebulozu sličnu ovoj da Marija udahnjuje besmrtni duh ljudima! Lipo sam ti rekla, da si još najveći negator M. ovdje. Malo razmisli prije nego što napises!

Vrh

PostPostano: Sub lip 13, 2015 09:11 

Iako ne vjerujem u Medugorska navodna ukazanja, ovakvim upisima veću štetu ti radiš M. nego ja il bilo tko,tko im se protivi! Nadam se da ti je jasno šta bi se dogodilo sa M. da itko od vidioca ikad izjavi nebulozu sličnu ovoj da Marija udahnjuje besmrtni duh ljudima! Lipo sam ti rekla, da si još najveći negator M. ovdje. Malo razmisli prije nego što napises!

Nikada nisdam rekao da "Marija udahnjuje besmrtni duh"...!
Vama odgovaraju poruke koje se uklapaju u vaša dogmatska shvaćanja, jer mislite da vam je poznato sve što se treba događati i događa u Nebu.
Nije vam odgovarala poruka koju su vidioci prenijeli biskupu,i to vam je išlo na štetu,- bez obzira što smo svjedoci posljedica....još ne shvaćate.
Sve što napišem dobro razmislim, samo ti razmisli kakve osude daješ!
p.s.
Sjeti se gdje si bila zastranila i iz čega si se isčupala zbog svoje brzoplete odluke?

Vrh

PostPostano: Sub lip 13, 2015 10:09 

Da rekao si da to nije Marija,nego "Nebeska Majka" koja nam je pri tjelesnom rađanju udahnula besmrtni duh. Još gore.
Tebi su se pošteno pomiješali loncici,dobro to...Nego što si zadrt i ohol, više njih ti je pokušalo objasnit. Al eto,ti jedan pametniji od nas svih,pa čak i od Pape i svega što KC naucava! A ti nemaš pojma di sam ja zastranila,možda nagadas kao i sve ostalo,pa ću te pustit da uzivas u svom umovanju!

Vrh

PostPostano: Sub lip 13, 2015 11:24 

Mislim da je iz posljednjih nekoliko postova jasno da jeremija nije katolik i da međugorski fenomen vodi u sektaštvo i šizmu. Sapienti sat.

Vrh

PostPostano: Sub lip 13, 2015 13:14 

Mislim da je iz posljednjih nekoliko postova jasno da jeremija nije katolik i da međugorski fenomen vodi u sektaštvo i šizmu. Sapienti sat.

Zar si sve ove godine čekao da Međugorje svojim rastom i hodom kroz vjeru pokoru i žrtvu dostigne tvoj nivo shvatanja vjere, a kako nisu ispunili tvoja očekivanja ti ih proglašavaš sektom.
Siđi napokon sa oblaka, zapitaj se; možda je Međugorje daleko ispred tvog shvatanja???

Vrh

PostPostano: Sub lip 13, 2015 13:18 

Sada postaje jasnije zašto je baš sada otvorena ova tema i zašto nosi naslov koji nosi :wink:

....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
....xxxxxxxxxx
....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
Lista gnjavatora:
Dux - 11.8.2015.-11.8.2017.
srbki (hrki) - 12.8.2015.-12.8.9999.
CarolusRex - 27.7.2016.-27.7.9999.
crusader - 19.10.2016.-19.10.9999.

Vrh

PostPostano: Sub lip 13, 2015 13:35 

Nikada nisdam rekao da "Marija udahnjuje besmrtni duh"...!
Vama odgovaraju poruke koje se uklapaju u vaša dogmatska shvaćanja, jer mislite da vam je poznato sve što se treba događati i događa u Nebu.
Nije vam odgovarala poruka koju su vidioci prenijeli biskupu,i to vam je išlo na štetu,- bez obzira što smo svjedoci posljedica....još ne shvaćate.
Sve što napišem dobro razmislim, samo ti razmisli kakve osude daješ!
p.s.
Sjeti se gdje si bila zastranila i iz čega si se isčupala zbog svoje brzoplete odluke?

A koja su to "dogmatska shvaćanja" koja bi valjda trebalo odbaciti?

I zar nije točno da neki koji vjeruju u Međugorje govore o osobi koja se tamo pojavljuje kao da je neka božica?

"U ovoj ciloj situaciji primjetio sam da se najteže nosu vjernici koji su privrženi nauku i tradiciji a u isto vrime sami sebi ne žele priznati da nešto ni u redu i kako spada, da Crkva puca po tašelima nego se prave da je sve u redu..."

Vrh

PostPostano: Sub lip 13, 2015 13:47 

Zar si sve ove godine čekao da Međugorje svojim rastom i hodom kroz vjeru pokoru i žrtvu dostigne tvoj nivo shvatanja vjere, a kako nisu ispunili tvoja očekivanja ti ih proglašavaš sektom.
Siđi napokon sa oblaka, zapitaj se; možda je Međugorje daleko ispred tvog shvatanja???

Možda bi bilo dobro da napišeš konkretno u čemu je to Međugorje različito i što to mi ne shvaćamo. I kaže se "shvaćanja" a ne "shvatanja". 8)

"U ovoj ciloj situaciji primjetio sam da se najteže nosu vjernici koji su privrženi nauku i tradiciji a u isto vrime sami sebi ne žele priznati da nešto ni u redu i kako spada, da Crkva puca po tašelima nego se prave da je sve u redu..."

Vrh

PostPostano: Sub lip 13, 2015 15:06 

.......I kaže se "shvaćanja" a ne "shvatanja". 8)

Aaaa daaa, shvatio sam, pardon, shvaćio sam!!

Vrh

PostPostano: Sub lip 13, 2015 16:54 

Komentar Ivana Dragićevića:

Slika

Citat:
Iz Bostona, gdje živi s obitelji, javio se vidjelac Ivan Dragićević, kojeg smo pitali što misli o papinoj kritici vidjelaca. On je inače jedan od troje međugorskih vidjelaca kojima se Gospa, kako tvrde, ukazuje svakodnevno od 1981. godine.

"Papine riječi malo mi izgledaju čudno, ali poanta je u tome da se slijedi Bog, a ne ljudi ili ideologije, što je dobro. Bog mora biti na prvome mjestu i upravo nas Gospa, sve ove godine koliko je s nama, vodi tim putem prema njemu. Nama vidiocima kaže: 'Kada biste sutra odlučivali o tome hoćete li doći k meni ili otići na svetu misu, nemojte odlučiti doći k meni, idite na svetu misu. Jer ići na svetu misu znači susresti se s Isusom.' Ona nas vodi pastoralno, ona je najbolja pastoralna učiteljica i odgojiteljica. Svi moramo slušati i živjeti, mi vidioci na poseban način."
"To što papa Franjo kaže ne mora značiti da je automatski riječ o Međugorju, jer sve što je rekao mi nastojimo činiti. Siguran sam da će papa reći nešto pozitivno, vjerujem u to i nadam se. On je pun Duha Svetoga, zato vjerujem da će Bog pobijediti."

"Uvijek se diže prašina za dobrim stvarima, pa tako i za njim i Međugorjem. Gospa je s nama i neumorno nas vodi prema Isusu, jer on je naš mir, radost, ljubav, život i spasenje."

Vidioci iz prvih dana ukazanja, Ivan je stariji:

Slika

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 122 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata