Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Čet stu 14, 2019 04:22

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: Sub kol 01, 2015 16:44 

EDIT: prebačeno sa teme Jeli ovo grijeh" na podforumu "Odgovori".

Megador je napisao/la:
Evo ovako, ja zelim prokomentirati na ovu temu sa stajalista jednog obicnog gimnazijalca,unaprijed se ispricavam ako je netko uvrijeden.

Zašto misliš da si u stanju nekog intelektualno uvrijedit? :roll:

Megador je napisao/la:
Znaci ovako pitanje je jeli menstruacija grijeh, s cim se iskreno ne mogu sloziti,zato sto je to jednostavno ljudska potreba i nacin da izbaci negativnu energiju iz sebe, mozda ce netko sada reci bavi se sportom,da istina je ja se bavim sportom, treniram plivanje i jos uz to idem u teretanu,i dalje imam tu potrebu kao i svi ljudi i stvarno mislim da nebi trebali lagat, vec biti iskreni prema sebi i priznat si tko to nije radio,da svi smo,zato sto je prirodno,i neslazem sto se to svrstava u kateogriju bluda iz razloga sto je stotinu puta gori grijeh preljuba,silovanja itd.,da ne nabrajam vise

Da, nemoj više nabrajat. Prvo, govoriš o masturbaciji. Što se tiče "negativne energije", nemam pojma o čemu pričaš. Da nam objasniš što je to negativna energija?
(nitko ovdje ne tvrdi da nije to radio, kao što nitko ne tvrdi ovdje da nije nikad u životu lagao. Ako si gimnazijalac onda znaš i za logičke pogreške, koje si trebao učit iz filozofije. O kojoj se logičkoj pogrješci radi kod tebe?)

Megador je napisao/la:
.Moje stajaliste je da to nije grijeh jer je kao 1.) potreba, 2.)nesteti nikome drugom,3.)nesteti osobnom zdravlju,dapace jako je dobra i zato sto se rjesavas negativne energije i dobra je za tvoje psihicko stanje jer oslobada hormone kao oksitocin, da dalje ne ulazmo u podrucje biologije,uglavnom samo sam htio podjeliti misljenje prosjecnog mladica 21.stoljeca koji svake nedjelje ide na Svetu Misu,nepije,nepusi,nedrogira se,ide redovito na ispovjed i pokusava se sto vise kloniti grijeha koliko je to u mojoj moci i jos jednom se zelim ispricati ako se netko nasao uvrijeden mojim komentarom.

Kakve veze ima što nepušiš i nepiješ s tim je li masturbacija grijeh ili ne? :roll:
Prvo da ti očitam duhovnu lekciju :mrgreen:
"Bog je Bog" - kažu Muslimani, a veliki čovjek zna da on sam nije Bog (Sokrat). Zapravo što je čovjek veći, jasnija mu je ta činjenica. Tako Sokrat, sigurno jedan od najmudrijih ljudi u povijesti ne tvrdi sam za sebe da je Bog, već tvrdi kako zna da ne zna ništa. Što čovjek više uči, što je mudriji, jasno mu se nameće činjenica kako ne zna ništa, te koliko je malen u odnosu na Istinu. Sad, znam koliko ti je ovo teško shvatit u doba ludosti, u kojem se ludost proglašava vrlina;

"Nema Boga, sve je jači glas masa. Time, međutim, i čovjek postaje bezvrijedan, ubijan u proizvoljnom broju, jer je ništa."
(Karl Jaspers, 1883-1969, njemački filozof egzistencijalizma, pisac)

Nama Katolicima, koji čvrsto vjerujemo u Božanstvo Sina koji se utjelovio u Isusu Kristu, On se jasno predstavlja kao "Istina, Put i Život". Mi da bi doznali pravu istinu, ne možemo doć do nje svim svojim intelektualnim naporima(dokaz za to je 3000godina filozofije), jer ne postoji druga istina doli Istine. Isus je ta Istina. Isus je Bog. I sad se vraćamo na početak priče; "Bog je Bog" - kažu Muslimani, a veliki čovjek zna da on sam nije Bog (Sokrat). Zapravo što je čovjek veći, jasnija mu je ta činjenica. Ti nisi istina, ti nisi Bog. Ako misliš da znaš istinu, varaš se.Samo je Krist Istina. A Crkva je njegovo mistično Tijelo. Crkva ima polog nad istinom, a ne ti, razum i intelekt. Ako želiš znat Istinu, ona ti piše u Katoličkom Katekizmu. Ona ti piše u Katoličkim dogmama. Velika je oholost mislit da se može doć do istine bez Krista. To je otrov za dušu. Pogledaj što ti piše Kant;

"Biblija je knjiga takvog sadržaja, da je to najbolji dokaz njezina božanskog podrijetla. U njoj se nalazi povijest svijeta, povijest Božje providnosti od početka svijeta pa do konačnog uništenja svega stvorenoga."
(I. Kant, 1724 - 1804, filozof)

Pogledaj što ti kaže ovaj heretik;

"Postoje samo tri bića vrijedna poštovanja: svećenik, vojnik, pjesnik. Koji zna, koji ubija, koji stvara."
(C. Baudelaire, 1821 - 1867, pjesnik, esejist)
:mrgreen:

Danas, kad je zavladao puki materijalizam, i kad je osoba puna mana- idealna osoba, osoba u kojoj se ludost manifestirala u svom najluđem obliku-najpoželjnija osoba, istina nam izgleda kao potpuni stranac. Jel možeš ti zamislit kralja rock & roll-a kako izgovara ove riječi;

"Samo je jedan kralj, a to je Isus Krist."
(Elvis Presley, 1935 - 1977 glazbenik)

I na kraju, da završimo ovom prekrasnom misli;

''Nije nikakva slučajnost sto su upravo najveći umovi svih vremena ujedno bili i duboko religiozni.''
(Max Planck, 1858 - 1947, otac moderne fizike, začetnik kvante teorije, dobitnik Nobelove nagrade)

Religiozni ljudi su ljudi poslušni svetoj Crkvi. Religiozni ljudi ne određuju istinu kako im se čini, i kako im odgovara. Religiozni ljudi znaju da je jedini polog Istine Crkva, kao što znanstvenici znaju da je jedina znanstvena istina u znanstvenoj činjenici.
Ako Crkva kaže da je masturbacija grijeh, onda je masturbacija grijeh. Ako Crkva kaže da nogomet grijeh, onda je nogomet grijeh. Nije na svakom vjerniku da odabire; po meni je ovo grijeh, a ovo nije. Pa nije Crkva cirkus. Crkva je Istina. Pogledaj što ti Chesterton upćuje;

Ako te tvoja glava povrijedi, odsijeci je, jer bolje je ući u Kraljevstvo Nebesko ne samo poput djeteta već poput imbecila, nego zadržati sav svoj intelekt i zajedno s njim biti bačen u pakao... G. K. Chesterton "Pravovjerje"

Mislim da je ova misao, danas najaktualnija. I volio bi da i njega proglase svecem, u današnje doba, jer definitivno su mu knjige i misli satkane za ovaj truli materijalizam.

Vrh

PostPostano: Sri kol 05, 2015 13:16 

Postoje odlična i razumna objašnjenja zbog čega nešto je grijeh, a drugo nije (pa čak i što se masturbacije tiče). Ja bar ne doživljavam Crkvu kao instituciju slijepe poslušnosti, u kojoj je samo važno slušati, a ništa razmišljati…
*
I usput, dok Crkva službeno ne stavi na listu grijeha, postoje klinike za odvikavanje od ovisnosti o internetu… pa iskreno preporučam.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata