Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Čet stu 14, 2019 05:26

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: Ned stu 01, 2015 23:03 

pozdrav,

krenut cu direktno.
mene bez vjere neki su prijatelji poceli upoznavati s istom. poklonili mi bibliju i ispričali mi puno prica.

ono što me je zainteresiralo je da sam citajuci novi zavjet dobila odgovore na neka pitanja koja su mi prije bila vrlo nejasna, a moj odgovor na njih je bio: "sve je to "opijum, za mase."

medutim, stalno promišljam i ne dam si da povjerujem tako lako...

imam pitanje za vas , za koje vjerujem da bi mi mogli dati odgovor.

molim vas da izbjegnemo odgovore tipa:

"cudni su putevi bozji"
"bog nije kriv zs nista lose"

dakle,
mogu pojmiti da je ovaj materijalni svijet kraj duhovnog sasvim maleni nebitni dio našeg postojanja.
bog kao veliki otac pun ljubavi i koji je iskljucivo ljubav dopušta kušnje zloga da bismo naučili. pa i mi sami djeci ponekad pustimo da se "opeku" da bi naucili da se to ne smije.
cak i ono sto se nama u ovom zemaljskom zivotu cini velikim (financijski problemi smrti ljubav...) u vječnom zivotu vjerojatno su maleni i smiješni kao što je nama smiješno kada dijete prejako stisne balon pa pukne (a njemu je to strašan događaj). nadam se da je do sada jasno napisano. :)

bog je ljubav. po naravi je dobar. sve što od njega dolazi dobro je. sve loše nikada ne dolazi od njega.
ono što je loše dolazi isključivo od zloga, a bog to u nekoj mjeri dopušta da bi nas kušao. da bi nas naučio. kao što je slučaj s jobom ako se ne varam.

rođenje svakog djeteta je božji plan. obitelj svakog djeteta je bozji plan. i bog nam priprema samo dobro. kroz zivot ce lose doci. koliko mozemo i trebamo trpeti.

i sada....
dvoje preljubnika. vjenčanih sa djecom. naprave dijete.
kakav je to bozji plan za to dijete? za djecu tih preljubnika. tu nema u samome pocetku zdrave okoline. to je bozji plan, koji se po meni ne cini ni malo zdrav i dobar.

kakav je to plan boga koji je ljubav i koji nam samo dobro u zivotu prireduje. u tom slucaju jedno je nevino dijete osudeno na strasno losu sudbinu. na kraju i djeca tih preljubnika iz njihovih brakova.

ako je rodenje plan bozji. u ovom slucaju to mi se cini kao losi plan.

tu nema utjecaja zloga. jer djetete je stvoreno, a to moze biti samo od boga, ali i djeca prije.... nikako nije moglo ispasti savrseno bozanski a da netko ne pati...

ako netko ima suvisli odovor bilo bi mi drago procitati ga.

lp

p.s. nisam u takvoj situaciji :) moje preispitivanje boga me je dovelo do ove moguce situacije (znam nekoliko ljudi) i bilo bi mi drago kada bi mi netko objasnio.

Vrh

PostPostano: Pon stu 02, 2015 18:23 
Administrator

Superjej, dobrodošla na forum, što se tiče pitanja čini mi se da bi trebalo pojasniti ovo: Grijeh nije Božja volja, grijeh je posljedica naše slobode koju nam je Bog dao, da bi ga mogli ljubiti ali isto tako i izabrati ono drugo. Jer da nemamo tu slobodu bili bi kao roboti.
Dakle, kad dvoje preljubnika naprave dijete, to je njihov grijeh i njihova volja a ne Božja. Posljedice grijeha uvijek postoje, ne samo za one koji su sagriješili, nego i na njihove bližnje, djecu, pa onda čak i za cijelo društvo.
Dakle, to da se djete začne u takvom grijehu nije Božji plan.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata