Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pet stu 22, 2019 00:17

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: Pon vel 08, 2016 13:06 

Postovani,
Prije izvijesnog vremena kao i uvijek moj zet koji je Adventist pokusao je da me uvjeri u neke stvari kako bih i ja kao i moja kcerka pokrstila se i postala time clan sekte Adventisti sedmog dana. Iako ne znam puno o toj sekti znam osnovno i nikako ne vidim da se moj zet pridrzava nacela te sekte. Kao da su sami djavoli u njemu a takodje i u mojoj kcerki govore mi neke nebuloze i lose stvari o Islamu. Izmedju ostalog rekao mi je da je i dalje moja religija mnogobozna i da je Allah koga mi oslovljavamo samo jedan od bogova u Mekki (Kjabi).
Moje pitanje; molim vas gdje mogu naci Krscansko a narocito Adventisticko ucenje o Islamu a narocito o tome da je Allah Bog Mjeseca.
Inace do sada su me vise puta kako da kazem Vrbovali. Hvala

Begajeta Sehalic

Vrh

PostPostano: Pon vel 08, 2016 19:45 

Nekog "sluzbenog" krscanskog ucenja o islamu iz razloga korektnosti i postovanja nema. Nesluzbeno, Muhamed se smatra laznim prorokom, a Allah idolom, buduci da moze biti samo jedan Bog (trojstvo) a Islam izricito odbacuje Trojstvo, dakle Allah moze biti iskljucivo i jedino idol. Ukratko :)

Vrh

PostPostano: Pon vel 08, 2016 22:03 
Administrator

Pozdrav Begajeta, ovdje raspravljamo konkretno o katoličkoj vjeri, a nešto osnovno o Adventistima i njihovim zabludama možete naći na početnoj stranici: http://www.katolicki.info/adven.htm
Ja kao katolik mogu samo upozoriti svakoga da ne podlegne njihovoj nasrtljivosti i krivom vjerovanju.
Žao mi je što je vaša kćerka otišla tamo tražiti smisao, ni jednom roditelju nije lako kada se to desi. U sektama često završe ljudi koji nisu u obitelji našli vjeru, pa onda traže smisao negdje drugdje. No drugi problem je u Islamu, može li Islam pružiti ono što je čovjeku potrebno i što mu samo Bog može dati. Slika Boga u Islamu je iskrivljena i tu onda nema spasenja. Bog je Ljubav, i samo ljubavlju se može boriti protiv takvih problema u obitelji. Ne možete od kćerke tražiti da ode iz krivovjerja ako joj sami nemate za ponuditi živu vjeru i pravoga Boga, smisao prihvaćanja Isusove žrtve i njegove bezuvjetne ljubavi.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata