Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pet stu 22, 2019 01:36

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: pet tibetanaca
PostPostano: Uto ožu 22, 2016 14:05 

Pozdrav svima.
Nova sam na forumu i teme su me jako zainteresirale, pa molim forumaše za mišljenje.
Katolkinja sam, trudim se živjeti u skladu sa katoličkim naukom.
U posljednje vrijeme počela sam raditi razne vježbe za kralježnicu i svakako su mi
jako pomogle, ali od svih mi najviše odgovaraju - 5 tibetanaca.
Koliko su one u skladu/neskladu s katoličkim poimanjem vjere?

Vrh

PostPostano: Uto ožu 22, 2016 16:02 

Pozdrav svima.
Nova sam na forumu i teme su me jako zainteresirale, pa molim forumaše za mišljenje.
Katolkinja sam, trudim se živjeti u skladu sa katoličkim naukom.
U posljednje vrijeme počela sam raditi razne vježbe za kralježnicu i svakako su mi
jako pomogle, ali od svih mi najviše odgovaraju - 5 tibetanaca.
Koliko su one u skladu/neskladu s katoličkim poimanjem vjere?

Pod hitno, prestani sa 5 tibetanaca, ti kao Katolkinja,
trebala bi biti bar malo informirana o osnovnim poimanjima svoje vjere..?
Pod hitno uzmi Katekizam Katoličke Crkve, i tamo ćeš naći sve odgovore.

Vrh

PostPostano: Sri ožu 23, 2016 09:44 

Ipak me zanima što bi loše trebalo biti u (fizičkim) vježbama bez duhovne dimenzije?
Katekizam sam proučila još u mladosti, znam temeljne odrednice svoje vjere, ali smislen razlog nisam našla zašto bi nekakvi sklekovi ili istezanje bilo u neskladu s Isusovim naukom?
Nema meditacije, nema nikakvih negativnih misli - samo gola vježba.
U čemu je "kvaka"?

Vrh

PostPostano: Sri ožu 23, 2016 14:36 

Ipak me zanima što bi loše trebalo biti u (fizičkim) vježbama bez duhovne dimenzije?

Aha, čitala si kako su Isus i apostoli u Maslinskoj gori meditirali - prakticirali jogu? :) Haha... Čuj, Marelice. Dolazi proljeće!
Ako pirka vjetar, odjeni se, tenisice na noge i "lauf" u prirodi. Ostalo možeš bilo gdje (sklekove, trbušnjake, istezanje mišića i ostalo) sve što ti pada na pamet i misliš da trebaš "nabildati") sve to možeš i kod kuće u sobi.
Shvaćaš?
Okani se jer spominješ odrednice svoje vjere, koje su čak u suprotnostima s onih "pet" genijalaca.
Razloge neću navoditi jer se na forumu ponavljaju u bezbroj tema. Prošeći malo kroz KO.
BB!

Vrh

PostPostano: Sri ožu 23, 2016 23:21 

Katekizam sam proučila još u mladosti, znam temeljne odrednice svoje vjere, ali smislen razlog nisam našla zašto bi nekakvi sklekovi ili istezanje bilo u neskladu s Isusovim naukom?
Nema meditacije, nema nikakvih negativnih misli - samo gola vježba.
U čemu je "kvaka"?

nije riječ o samim vježbama http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=562 -"Poslije vježbi ponovo slijedi pranajama, pa meditacija." dakle koliko sam razumio ti bi radila te vježbe koje "vraćaju čakre u harmoniju" i " omogućavaju životnoj energiji ispravan protok organizmom" bez da vjeruješ da čakre i životna energija postoje?Kvaka je u tome što -5 Tibetanaca - neobično djelotvorne energetske rituale mnogi smatraju korijenima joge.

Vrh

PostPostano: Pet ožu 25, 2016 10:15 
Administrator

Nitko nema pravo ekskluzivno prisvojiti određene pokrete kao svoje, pa tako ni neki pokret ili vježba nije loša samo zato jer se koristi u drugoj svrsi. No zato postoji medicina, tvoj liječnik ti ne može službeno propisati Tibetansku jogu, već neke vježbe koje su isključivo fizički, medicinski utemeljene. Zaista nema potrebe na bilo koji način uključiti se u rituale poput Tibetanske joge, a koliko čitam, takvi rituali su povezani sa praznovjerjem da jače djeluju na ovo ili ono, pa su zato "bolje". Ne znam iz kojih krugova si dobila preporuku da izvodiš baš "5 Tibetanaca", no medicina ima efikasne vježbe koje fizički djeluju isto (nisu "bolje"), a s duhovne strane nisu povezane sa nekršćanskom duhovnošću.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata