Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pet stu 22, 2019 01:06

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: Ned ruj 04, 2016 22:52 

danas sam sagrijesila i taj me grijeh jako muci. Nikad me tako nije pekla savjest kao danas . Vozimo se u autu nas nekoliko i naiđosmo na jednu zenu koja zivi par kilometara dalje i do svog doma, ide pjeske i pune ruke stvari nosi. Inace , ta zena zivi sama i malo je cudna, ne drzi do sebe , pozanata je po tome sto jako smrdi... i jedna osoba kad ju je ugledala kaze daj stanite povest cemo je da ne ide toliko pjeske ipak je starija. U autu je bilo slobodno samo mjesto do mene. I u tom trenutku mi prodje kroz glavu daj ona smrdi i sjest ce kraj mene , i jos prokomentiram naglas ajmee kud joj stajete . Cim sam to izgovorila naglas shvatila sam koji sam grijeh pocinila , upitala sam se kako to mozes pomislit i izgovorit , kako ne ucinit dobro djelo zbog necijeg " smrada" , zar je bitno jel netko smrdi ili mirise . Uvijek sam bila protivnik takvog misljenja i uvijek se vodila onom izrekom, ne znam cija je al je jako poucna " ne boj se smrada ljudskog tijela, boj se smrada ljudske duse " . Ja ne mogu sama sebi oprostit. Pomolila sam se i molila za oprost , ali kao da to nije dovoljno , kao da ni ispovjed nije dovoljna , ne znam na koji nacin da se iskupim za taj grijeh , ne znam sto da napravim da mi savjest bude cista i da me nije sram pred Bogom .

Vrh

PostPostano: Pon ruj 05, 2016 09:45 
Administrator

Nije dobro o ovakvim sitnicama raditi toliku dramu, ovdje se raspravlja o ozbiljnijim životnim stvarima.

Vrh

PostPostano: Uto ruj 06, 2016 15:36 

Slažem se sa Giovi i dajem ti savjet da se zaista ne treba opterećivati sa takvim stvarima,ako te to tako snažno optrećuje tvoja je savjest sitničava,skrupulozna,bori se protiv toga tako što znaš da te Bog nikad ne osuđuje,nemoj ni ti sama sebe osuđivati,ovo je godina Božjeg milosrđa,a znaš li onaj stih..."Božje milosrđe Tvoje veće nego moje sve krivice..."

Vrh

PostPostano: Uto ruj 06, 2016 16:46 

danas sam sagrijesila i taj me grijeh jako muci. Nikad me tako nije pekla savjest kao danas . Vozimo se u autu nas nekoliko i naiđosmo na jednu zenu koja zivi par kilometara dalje i do svog doma, ide pjeske i pune ruke stvari nosi. Inace , ta zena zivi sama i malo je cudna, ne drzi do sebe , pozanata je po tome sto jako smrdi... i jedna osoba kad ju je ugledala kaze daj stanite povest cemo je da ne ide toliko pjeske ipak je starija. U autu je bilo slobodno samo mjesto do mene. I u tom trenutku mi prodje kroz glavu daj ona smrdi i sjest ce kraj mene , i jos prokomentiram naglas ajmee kud joj stajete . Cim sam to izgovorila naglas shvatila sam koji sam grijeh pocinila , upitala sam se kako to mozes pomislit i izgovorit , kako ne ucinit dobro djelo zbog necijeg " smrada" , zar je bitno jel netko smrdi ili mirise . Uvijek sam bila protivnik takvog misljenja i uvijek se vodila onom izrekom, ne znam cija je al je jako poucna " ne boj se smrada ljudskog tijela, boj se smrada ljudske duse " . Ja ne mogu sama sebi oprostit. Pomolila sam se i molila za oprost , ali kao da to nije dovoljno , kao da ni ispovjed nije dovoljna , ne znam na koji nacin da se iskupim za taj grijeh , ne znam sto da napravim da mi savjest bude cista i da me nije sram pred Bogom .

Eee, pročitala si ova dva komentara?
Bila si na ispovijedi?
Znači Isus je uzeo na sebe KRIVNJU za sve grijehe svijeta, pa i za tu tvoju, nazvat ću je ljudsku slabost. SVI smo mi u životu činili takve i ili slične stvar(čic)e.
Ako ti je Bog oprostio, zar si ti iznad Njega? Ti sebi ne možeš oprostiti ili ne možeš i ne želiš zaboraviti tu svoju slabost? Jer...To je razlika!
Život ide dalje! I nemoj zaboraviti tu slabost i kako si se osjećala. TO je bitno.
Tko ono reče: "Nije bilo sveca na zemlji koji u samo jednom danu nije pao barem sedam puta"! (Vjerujem da ga nikad neće ni biti) :)
Misli na to.
Slabi smo, padamo i mada se ispovijedamo ZNAMO da ćemo opet pasti, ali u ispovijedi - dakle TADA - želimo da više nikada ne zgriješimo. I to je OK! Ali znamo - opet ćemo (na našu žalost). Dakle, uzdajući se u Božje Milosrđe i Njegovu pomoć bit će grijeha sve manje, ali će ih biti.
Pazi! Budi oprezna ne samo zbog skrupula već i zbog jedne opasnosti - što je kod nekih osoba prisutno više-manje - da ne počneš smatraš kako si do sada živjela sveto????
Svecem se postaje u Nebu! Tu smo tek mali, od Boga ipak ljubljeni stvorovi, koji putujući Suznom dolinom nastoje živjeti Bogu ugodnim životom, ali padamo. Ja to jako dobro znam, osjećam i doživljavam svakodnevno (zar drugi ne?)!
Uz zaziv BB ostaj u miru (baš kako ti reče svećenik na kraju ispovijedi "IDI U MIRU)!

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata