Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Čet stu 14, 2019 05:45

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 12 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: Čet lis 06, 2016 18:43 

EDIT: Podijeljeno sa teme o samoubojstvu

Zdravo, drugar!

Znam da je bilo nekih ljevičara koji su bili jako pametni i inteligentni, znali su Karla Marxa napamet, bili su veliki humanisti i gadila im se Crkva. A sve plodove njihove pameti se moglo vidjeti u Gulagu gdje su slali svoje istomišljenike i raspadu njihova režima, a zatucani crkvenjaci već 2000 godina imaju Crkvu.

Smrt fašizmu - I tebi sinko!

....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
....xxxxxxxxxx
....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
Lista gnjavatora:
Dux - 11.8.2015.-11.8.2017.
srbki (hrki) - 12.8.2015.-12.8.9999.
CarolusRex - 27.7.2016.-27.7.9999.
crusader - 19.10.2016.-19.10.9999.

Vrh

PostPostano: Čet lis 06, 2016 20:30 

Nema kod mene ljevičara niti desničara, ja sam protiv sviju!
Slobodno se vi spokoljite međusobo, to se mene ne tiče pajdo ;)

Samo sam vam htio ukazati da gledate i učite svojom glavom,
i ne vjerujte ovim licemjerima.
Da je Isus živ pljunuo bi u lice i njima i njihovoj crkvi.

Istina, zatucani crkvenjaci već 2000 godina imaju crkvu, ali ti sam kažeš "zatucani"
ja sam prije napisao "zadrti", to je nešto sasvim drugo. ;)

Vrh

PostPostano: Pet lis 07, 2016 12:21 

Tako je, drugar!

Mi smo protiv sviju, da bi svima bilo bolje. Znamo sve, nismo ni lijevo ni desno, a nekako opet svijet ide u k**ac. To dokazuju ova velika slova, jer smo veći od svih, pa i od njihova pravoga Boga i ateističkog Boga, koje zbog svoje apsolutne pristojnosti krešemo u kutu svoje zamračene sobe.

....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
....xxxxxxxxxx
....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
Lista gnjavatora:

Vrh

PostPostano: Pet lis 07, 2016 18:46 

Pajdo, to si ti sam rekao, pa ti kreši i dalje što želiš i kako želiš.
Rodio sam se kao slobodno biće, i nastojim tako živjeti. Živjeti pošteno i ne raditi drugima zlo.
Podjele me ne zanimaju, niti politika, a kolko vidim ti se već ograđuješ i braniš od
samog početka; a za mene takvi nisu normalni. Kao što ja nisam bitan tebi, tako u ovom slučaju ni ti meni.
I ne trebaš meni heretiku ništa više objašnjavati na takav ogavan način.
Taj soj ljudi poput tebe jako mi je poznat, jer su me nekad ubijali polako,
ali na kraju me ipak nisu uspjeli. ;)

Prije nego što netko odluči izbrisati ovu načetu temu (ili mene osobno),
nastojim dalje "ne začatavati" temu i naslov, dok nije sve otišlo u krivom pravcu,
putem reecimo onog pakla ustaša i partizani, a na što vas očigledno navlači barun crveni..

- Nego smatrao sam da je ostalo ovdje još nekoliko vrlih individua,
ne filozofa, već polu-mudraca koji će dati konkretan komentar na ovu ozbiljnu temu.
Ali mudri sada šute na to.
A šute za to jer je to preozbiljna tema, pa čak i za same biskupe.

(Pišem velikim slovima, da se ljudi ne muče čitati mala slova,
i da lakše prate tijek misli).

Vrh

PostPostano: Pet lis 07, 2016 19:56 

Drugaru revolucionaru, drago mi je što si zadržao taj revolucionarni kurs kojim ćemo skinuti lance ovom napaćenom narodu. Svjestan si svoje slobode, a najveći manifest toga si pokazao kada si se na toliko velikom internetu pokazao dostojnim registrirati se na katolički forum kako bi te oni slavili, ali iz nekog razloga ti to ne žele napraviti. Znam koji je tome razlog: oni su nazadni, priglupi; svi od reda. Od svih teologa pa do svetog Augustina. Da su bili pametni, njihove knjige bi bile sve plave kako bi išle uz zavjese, kao što si ti napravio. Ali ne daj se druže, reci ti njima istinu i to s još većim slovima, kao što ja sada pišem. Ne daj da te njihovo piskaranje ubije. Nije internet dovoljno velik za tebe, pa ih moraš izbaciti. Izbaci ih i iz crkava, i iz njihova doma, jer se ne žele pokoriti tvojoj mudrosti.
Eto, dragi druže revolucionaru, sad sam im rekao i iskazao divljenje prema tvojim intelektualnim sposobnostima.

Tito partija - crusaderova akcija!

....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
....xxxxxxxxxx
....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
Lista gnjavatora:

Vrh

PostPostano: Pet lis 07, 2016 21:14 

Ej, ne zamaram se ja sa takvima kao što si ti koji pate od kompleksa manje ili veće vrijednosti,
Opet trekeljiš samo po svome. Ništa od navedenog što si opisao nisam ja iskazao - nego ti. I stalno si uporan u tome.
Razumijem i osjećam što želiš reći. Ali to radiš sa gorčinom. Pa dok se malo ne središ, dotle te ne smatram nit ozbiljnim
nit pametnim sugovornikom, jer zbog takvih nam i jest tako. Uglavnom, tko si ti da te uopće shvaćam ozbiljno? :)
Mi sad učimo kako ne postati licemjer u licemjerju čovječanstva.

Ajde da ti objasnim, stoga da dođe ljudima iz guzice u glavu, mijenjam retoriku na siroviju i direktniju, poput tebe:
Hrvatska se opet stala na stranu fašizma, ovog puta neliberalnog, narod jednako glup kao početkom 40-tih kad ih pola nije znalo
što im se događa, kao i danas. Dakle, povijest se ponavlja... nadam se da će se jednog dana opet čistiti od tih prodanih duša.
Ako si me razumio OK, ako ne tumači kako ti odgovara.

Vrh

PostPostano: Sub lis 08, 2016 09:12 

Ajde neka bude po tvome, s manje zafrkancije jer ipak ne kontaš što želim reći. Ili kontaš, ali ti je ego prevelik pa zapinje na stvarima koje ne bi normalnu osobu trebale uopće dirati.
Citirati ću jedan dio tvojeg posta i onda upitati
Hrvatska se opet stala na stranu fašizma, ovog puta neliberalnog, narod jednako glup kao početkom 40-tih kad ih pola nije znalo
što im se događa, kao i danas.

Što je uopće fašizam? Je li 40-ih u Hrvatskoj uopće i bio fašistički režim na vlasti? Postoji li uopće generički fašizam? Može li fašizam biti neoliberalan?

Pitanja nisu retorička, pa očekujem konkretne odgovore.

....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
....xxxxxxxxxx
....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
Lista gnjavatora:

Vrh

PostPostano: Ned lis 09, 2016 00:25 

Ne budali, za domaću zadaću nauči što je neoliberalizam, tko je Milton F. što je triletaralna komisija, tko je financirao 3.Reich,
tko i kako stvara ratove i destabilizira države, kako je HDZ rasprodao svoj narod *** istim tim doktrinama i vatikanu i
onda ćeš moći filozofirati.

Neoliberalizam je fašizam i nato sam aludirao. Da je većina naroda glupa to je istina,
jednako sam lijevo kao i desno jer koristim prednosti jednih i drugih, iskompleksiran nisam ali frustriran jesam.
Fašizam spominjem u kontekstu neoliberalne doktrine i glava koje su njim indoktrinirane ili ga podržavaju,
nastup mi jest prepotentan s razlogom jer sam frustriran činjenicom da masa po gaussovoj sredini opet radi sranja,
inače nisam takav, ali boli me što su ljudi neobavješteni, nemaju uvid u stvarnu situaciju, a zbog čega će i budućnost
naše djece biti ***. Prestar sam za antiglobalnu revoluciju i batinanje po ulicma, na mlađima je da se bore,
iako ne vidim kod njih niti pameti niti razumijevanje situacije. Tako su ih uzgojili, bez interesa i kritičke misli.

Iznio sam svoje mišljenje, i ako ste se identificirali s nečim, to je do vas.
Ponavljam, neoliberalizam je novi fašizam, narod nije baš lucidan, nikad bio a ja nisam teoretičar zavjere već znam da
veliki i ozbiljni sustavi za sve koriste strategiju a takva se nam sad globalno razbija o glavu.
Zato sam isfrustriran situacijom i primjećivanjem da većina ljudi ne kuži što će im se uskoro desiti - kako bih volio da sam u krivu!

Vrh

PostPostano: Ned lis 09, 2016 12:03 

Kao što sam i mislio, bio sam ipak u pravu što sam te uzeo za zafrkanciju na ovome skoro pa i mrtvome forumu. Ne samo da mi nisi odgovorio na pitanja koja sam postavio, već si i sam izvršio svoju psihoanalizu:
Citat:
...iskompleksiran nisam ali frustriran jesam.
(...)
...nastup mi jest prepotentan s razlogom jer sam frustriran činjenicom da masa po gaussovoj sredini opet radi sranja,...
(...)
Zato sam isfrustriran situacijom...

Ajmo sada iskreno, zbog čega bi itko htio s prepotentnom i (is)frustriranom osobom komuncirati ako ona ne traži pomoć kako bi se riješila te frustracije i prepotencije? Zar stvarno itko želi biti vreća za ispuhivanje, osim možda mazohista?

Ono što i potvrđuje tvoje navode jest percepcija pojmova kroz osjećaje, a to se vidi ovdje:
Citat:
Neoliberalizam je fašizam i nato sam aludirao.
(...)
...jednako sam lijevo kao i desno...
(...)
Ponavljam, neoliberalizam je novi fašizam,...

Iako bi za ozbiljniju raspravu trebalo dati definiciju i liberalizma i fašizma, to nisi napravio jer kao što se vidi, komparaciju pojmova radiš kroz osjećaje. Tako loš osjećaj koji izaziva fašizam, u tvojoj glavi izaziva i neoliberalizam. Stoga izvodiš zaključak kako je fašizam isto što i neoliberalizam. Isto je s lijevim i desnim, gade ti se i jedni i drugi, pa se pozicioniraš tamo gdje nema te gadljivosti (koja izaziva frustraciju) a to je neka sredina, što bi rekli treći put. Ironija je u tome što su se tamo baš smještali fašisti. :mrgreen:

Treće, i manje bitno jest iznošenje krivih podataka, bilo da su izrečeni pogrešno:
Citat:
...tko je financirao 3.Reich,...

3. Reich se financirao kroz trgovinu, osvajanje (zlatne rezerve u Pragu, Beču,...), poreze i druge namete (kao i svaka država),...
Ono što si htio napisati je kako se financirao NSDAP (nacistička partija), ali s obzirom da knjige kupuješ tako da se uklapaju uz boju zavjesa, ne znaš da je ta teorija prvo nastala i ozbiljno je istražena u Istočnoj Njemačkoj, te je tamo došlo do jednog zanimljivog obrata: strani kapital je financirao mahom sve stranke (pa i NSDAP), a sama nac. partija nije baš tu dobila puno novaca, koliko su dobile druge stranke (pa i komunistička partija). Izvor za ovo što tvrdim jest E. Nolte "Fašizam u svojoj epohi" (imaš na Scribd-u). Stoga je jasno zašto je ta teorija pala u vodu, a upravo su teoretičari zavjere ponovno je oživjeli i nekritički iznijeli kako bi zaradili koji dolar. Odnosno, da su bar nastavili gdje su "crveni" stali. Ne, oni su uzeli samo njihov početak.
Stoga je jasno kakvu literaturu čitaš i koje je kvalitete.

btw. kako to da nisi napao socijalizam ili komunizam? :idea: :wink:

No, nemoj se truditi i možda nećeš imati ni vremena za odgovoriti. Zbog psovki ću te prijaviti administratoru i tražiti ću da ti se da perm-ban. Ne činim to iz ljutnje, jer bih se i dalje volio malo našaliti, s obzirom da ne mogu (a ne da ne želim) normalno raspravljati. Ovo je ipak "specijalizirani" forum gdje je besmisleno uopće raspravljati s onima koji ne žele dobiti katolički pogled na stvari i probleme. Mislim da bi ti više pasao forum.hr koji je zamišljen kao opći, tamo gdje se nalazi sve od erotike, preko prava, psihologije, politike i astrologije do religije, duhovnosti i filozofije.

Sretno u životu. :))

....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
....xxxxxxxxxx
....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
Lista gnjavatora:

Vrh

PostPostano: Uto lis 18, 2016 22:58 

da, da, tako je. Točno sam to pisao, što sam pisao. ;)
i bio sam u pravu da ćeš kasnije to citirati. i gle, naiđoh upravo na to :)

inače odavno sam prestao biti internetski forumaš, ali nemaš pravo me tjerati odavle
samo zbog toga što tebi nisam po mjeri. :)
ni Isus nije bio po mjeri tadašnjem svjetonazoru, pa su ga proglasili gnostikom, revolucionarom i bogohulnikom za sve njih...
zato su ga i razapeli pa ga kasnije iskoristili za vlastitu promociju...
ali on nije važan, važno se stanje duha/svijesti/duše koje je nosio sobom i iz kojeg je djelovao.

... ajd, idem spavati, umoran sam ;)

Vrh

PostPostano: Sri lis 19, 2016 13:37 

inače odavno sam prestao biti internetski forumaš, ali nemaš pravo me tjerati odavle
samo zbog toga što tebi nisam po mjeri. :)

Ne tjeram te...prijavio sam te a admin je taj koji te može otjerati iz bilokojeg razloga. Ako želi, naravno... :wink:

Citat:
ni Isus nije bio po mjeri tadašnjem svjetonazoru, pa su ga proglasili gnostikom, revolucionarom i bogohulnikom za sve njih...
zato su ga i razapeli pa ga kasnije iskoristili za vlastitu promociju...
ali on nije važan, važno se stanje duha/svijesti/duše koje je nosio sobom i iz kojeg je djelovao.

Isus je božanska osoba, a to nitko od nas nije. Raditi svoje projekcije o Njemu i iznositi ih kao objektivnu istinu, i to pored nauka Crkve preko kojeg za njega i saznajemo, jest krajnje promašeno i besmisleno.

S obzirom da si ipak ovdje, nemam druge nego staviti te na ignore listu. Jer...kao što i kažeš: nemam te prava tjerati, ali te imam pravo nečitati :wink:

BTB!+ :))

....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
....xxxxxxxxxx
....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
Lista gnjavatora:

Vrh

PostPostano: Sub lis 22, 2016 16:08 
Administrator

Obrisao sam odmah psovke kojima i nije mjesto u normalnoj, pozitivnoj raspravi, no ova cijela tema je offtopic i ne vidim tu konkretnu raspravu pa je tema zaključana.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 12 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata