Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Čet lip 17, 2021 18:47

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 147 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Poruka
PostPostano: Sri pro 16, 2020 11:34 

Don Ante Stojić, jutros na "Radio Mariji"- Misa nije utakmica da se prenosi na tv- u, u misi treba sudjelovati...

Vrh

PostPostano: Sub pro 19, 2020 20:11 

Četiri anonimna egzorcista od nekoga dobila saznanja? I to ti nije sumnjivo?

Jesi li čitala Knjigu proroka Ezekiela?
Nikad proroci nisu bili dobrodošli, niti su im ljudi pljeskali.

Vrh

PostPostano: Pon pro 21, 2020 17:13 

Misliš da i danas postoje proroci? Kao biblijski?

Vrh

PostPostano: Sri pro 23, 2020 21:12 

Misliš da i danas postoje proroci? Kao biblijski?

Da, nekako vjerujem u to.
To je povezano s Duhom Svetim... Mislim da Crkvu Duh Sveti nikad neće ostaviti.
Mislim da još uvijek ima ljudi koji žive pokorničkim životom i isposnički, nešto kao Ivan Krstitelj ili kao sv. Šarbel Makhluf.

Mada je to vrlo, vrlo rijetko.

Vrh

PostPostano: Sub pro 26, 2020 13:10 
Administrator

Nakon Badnjaka i Božića ponovno se vraća ograničenje od 25 vjernika u crkvi.
Biskup Škvorčević je stoga kritizirao takve mjere, navodeći da je Euharistija izvor i vrhunac cijeloga kršćanskog života, te da se stožer i Vlada upuštaju u područje vjere za koje nisu mjerodavni.
"Miješanje javnih dužnosnika u vjerske kompetencije nazire se i u njihovim mjerama kojima određuju ili preporučuju vrijeme u koje će se slaviti božićna misa polnoćka, koliko će vjernika na njoj sudjelovati i kako će biti u crkvi raspoređeni, što će se i kako pjevati, koliko će sveto slavlje vremenski trajati, kako će duga biti homilija, na koji se način vjernici trebaju pričešćivati. "
Podsjeća stoga na autonomiju Crkve u njezinu vjerskom poslanju citirajući Kongregaciju za bogoštovlje od kolovoza ove godine:

"Liturgijski propisi nisu područje na kojem građanske vlasti mogu vršiti svoju zakonodavnu vlast, već samo nadležne crkvene vlasti."
"Povjerava se razboritom, ali odlučnom, djelovanju biskupâ da javne vlasti ne označavaju sudjelovanje vjernika u slavljenju Euharistije tek kao neko ‚okupljanje‘ i da ono ne bude izjednačeno ili čak smatrano manje važnim od okupljanja u rekreativne svrhe."

Vrh

PostPostano: Ned pro 27, 2020 21:28 

Mnogi su citirali jednog drugog našeg biskupa koji je u svojoj božićnoj poruci izrekao sljedeće:

"...Razlika između našeg općesvjetskog očekivanja i onog biblijskog kojeg je proživljavao izabrani Božji narod je u tome što naš svijet traži ovozemaljsko spasenje, a izabrani Božji narod je u iščekivanju Mesije očekivao dvostruko spasenje: kako nebesko tako i zemaljsko.
Uz to resila ih je još jedna odlika: oni su, za razliku od nas, Mesiju i spasenje očekivali s neba i od Boga, a mi iz laboratorija i od čovjeka. Volio bih da nisam u pravu i da duboko griješim, ali ovo predugo stanje u kojem se nalazimo stvara u meni duboke sumnje da je ovo zlo i došlo iz laboratorija i od čovjeka. Ako je to istina, a mogla bi biti, može li čovječanstvo iz ovog zla izvući samo sebe?

Dosadašnja spoznaja svijeta i povijest spasenja, sve tamo od postanka svijeta i prvog čovjeka pa do danas, svjedoče da je čovjek puno puta bio „pametan“ kad se htio bogom postaviti, ali kad se zatim srozao u vlastitu provaliju i u nju za sobom mnoge povukao, nije bio isto tako „pametan“ da se iz nje izvuče.
To je bio glavni razlog zašto se Sin Božji utjelovio i čovjekom postao. Stari su sveti crkveni oci upravo to naučavali: čovjek je bio sposoban sebe upropastiti, ali nije bio sposoban sebe spasiti. Zato je Bog postao čovjekom.

U svojoj vječnoj ljubavi Bog nije mogao dopustiti da propadne onaj koji je stvoren na njegovu sliku i zato je odlučio na svijet poslati Sina svoga, na čiju je sliku čovjek stvoren, znajući da se čovjek bez Božje pomoći neće sam moći iščupati iz gliba blata i grijeha u koji se sam gurnuo..."

(krčki biskup mons. Petanjak)
https://www.biskupijakrk.hr/bozicna-por ... -petanjka/

Vrh

PostPostano: Pon pro 28, 2020 12:21 

Na žalost u mojoj crkvi nema ni inače gužve, uvijek je poluprazna...

Vrh

PostPostano: Uto pro 29, 2020 08:32 

Hoćeš reći da je crkva u koju ideš polupuna i da si sretna da ima vjernika koji dolaze na misu?

Vrh

PostPostano: Uto pro 29, 2020 16:43 

U mom mjestu nema puno vjernika.
Tamo, u drugom mjestu gdje bih željela živjeti, ima...
Ah, tek sam sad shvatila da mi pokušavaš uvaliti polupunu i polupraznu čašu... :;
Bila sam za pretprošlog putokriža u drugom mjestu. Jedan petak sam otišla u "moju" crkvu, bilo je otužno, svega nekoliko ljudi...

Vrh

PostPostano: Uto pro 29, 2020 21:37 

U mom mjestu nema puno vjernika.
Tamo, u drugom mjestu gdje bih željela živjeti, ima...
Ah, tek sam sad shvatila da mi pokušavaš uvaliti polupunu i polupraznu čašu... :;
Bila sam za pretprošlog putokriža u drugom mjestu. Jedan petak sam otišla u "moju" crkvu, bilo je otužno, svega nekoliko ljudi...

Broj ljudi u crkvi ne treba biti razlog za tugu.. I sam Isus je rekao: Ne boj se, stado malo...
U nekim crkvama kad nas je bilo manje, ja sam prije mogla osjetiti duhovnu utjehu u molitvi, nego na masovnim susretima (tamo zapravo redovito ne, uvijek mi je pažnja bila zaokupljena nečim drugim).

Vrh

PostPostano: Sri pro 30, 2020 16:16 

Vidiš, kod mene je obratno. Volim da nas je što više i volim vidjeti pobožnost i žar vjere na misi a ne dekoncetrirano ćakulanje i raspravljanje koja je pjesma na redu i klanjanje prema oltaru nakon primanja pričesti i neodavanje počasti kad se vraća svetotajstvo...Što redovno vidim na misi ovdje, pored toliko malo ljudi (čast izuzecima). A taj mi je putokriž bio toliko otužan ( dobro, sam po sebi je pomalo) sa desetak ljudi, da, ako ne bih mogla otići drugdje, rađe bih ga doma izmolila. Inače, da nije došlo izbjeglica iz Bosne za domovinskog rata, koji su se tu nastanili, situacija bi bila još gora.

Vrh

PostPostano: Ned sij 10, 2021 17:57 

Na upite mnogih ima li cjepivo protiv Covida nekakve veze sa znakom zvijeri iz Knjige otkrivenja, Catholic Answers odgovara - negativno.

https://www.catholic.com/video/is-the-c ... -the-beast

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 147 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Vrijeme na UTC + 01:00 sata