Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Ned lip 20, 2021 06:53

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: Pet tra 10, 2020 16:47 

Nisam nikad imala baš neku vjeru u Gobbija, pogotovo što sam nekad čitala o nekim neuspunjenim proročanstvima. Ali ovo je zanimljivo :https://www.dnevno.hr/vjera/duhovnost/gospa-don-gobbiju-nova-ce-vatra-sici-s-neba-i-procistit-ce-cijelo-covjecanstvo-1086844/...što mislite o ovome?
Neće mi prebaciti link kako treba, neznam zašto...

Vrh

PostPostano: Ned tra 12, 2020 12:23 

Nisam nikad imala baš neku vjeru u Gobbija, pogotovo što sam nekad čitala o nekim neuspunjenim proročanstvima. Ali ovo je zanimljivo :https://www.dnevno.hr/vjera/duhovnost/gospa-don-gobbiju-nova-ce-vatra-sici-s-neba-i-procistit-ce-cijelo-covjecanstvo-1086844/...što mislite o ovome?
Neće mi prebaciti link kako treba, neznam zašto...

Svaki dan se molim za ovo i zahvaljujem na pobožnoj mašti don Gobbija..

Ovaj "duhovni post" će vjerojatno neke i obratiti,
jedino što
sva druga proročanstva govore o drugoj, većoj opasnosti,
a to je hladnoća kod svećenika
i otpad u vjeri
koji će najaviti Drugi Kristov dolazak..

Sretan Uskrs,
uz želju da ojačamo svi u toj vjeri!

Vrh

PostPostano: Pon tra 13, 2020 17:35 

Don Gobbi je svećenik iz Milana koji već duži niz godina izdaje knjige sa svojim "proročanstvima", međutim bez imprimatura Svete Stolice pa možemo to shvaćati kao njegovu pobožnu maštu (uostalom ima i nekih krivih ideja, pa zato oprez!)

Ovaj ulomak sa dnevno.hr govori o novom dolasku Duha Svetoga, tako da je u sebi pozitivan, ali u njegovim spisima nema baš traga ovoj situaciji u kojoj se nalazimo...

Ne znam jesmo li spomenuli teoriju da se trenutno nalazimo zapravo u vremenu "zdravstvenog rata" kakvog je npr. opisao geopolitičar William Engdahl (autor knjiga Stoljeće rata 1 i 2) u knjizi "Uništite Kinu", 2010. (ima je i u Verbumu). Autor tvrdi da već duži niz godina postoji globalni farmaceutski plan o smanjenju populacije: novim cjepivima, zdravstvenim mjerama i reproduktivnim pravima. Isto tako, i danas se nalazimo u situaciji kad čekamo "čudo od cjepiva" da smanji ovu nikad viđenu opasnost od virusa, a pitanje je kakve će cjepivo imati nuspojave i ne samo, hoće li tko dobro zaraditi na njemu, već i tko će preuzeti kontrolu nad državnim aparatima koji donose mjere o kretanju i ponašanju građana...

Kakve to ima konkretne veze s našom vjerom?

Ima, jer se nasuprot nama nalaze moćni i bogati ljudi koji otvoreno tvrde da nas je na Zemlji previše i da "dobrim poslom" treba zaustaviti taj nagli rast pučanstva. Sve je na tragu kulture smrti: kontracepcija, pobačaji, "reproduktivna prava", pravo na eutanaziju, nova cjepiva i novi "izumljeni" virusi...

Nasuprot njima, naša vjera nas uči da je svaki ljudski život, ma kakav on bio, vrijedan, dragocjen, neponovljiv i jedinstven. Da nas je Bog stvorio iz svoje ljubavi i da je dobro što živimo. I da na svijetu ima dovoljno prirodnih bogatstava i zaliha za sve ljude, da nas neće biti previše ni za 20 ni za 50 godina, jedino što kao kršćani moramo učiniti: raditi na pravednoj raspodjeli dobara, a ne na smanjenju populacije kao što tvrde duhom zatrovani moćnici "kneza ovoga svijeta"...

Vrh

PostPostano: Sri tra 15, 2020 15:06 

Mali ispravak : don Gobbi je mrtav pa ne vjerujem da još izdaje knjige.

Vrh

PostPostano: Uto kol 25, 2020 13:52 

Don Stefanova proročanstva i navodne poruke sadrže mnoge stvari protivne nauku Katoličke Crkve i najbolje ih je niti ne čitati ako postoji opasnost za vjeru. Imamo dovoljno priznatih privatnih objava da iz njih crpimo dobra...
Također njegove navodne objave nisu priznate i vode se više kao plod njegovih razmišljanja tj meditacija.
Oznaka Imprimatur znači da se knjiga može printati ali ne znači da je sadržaj pravovjeran ili autentičan.

I dnevno.hr je zaista nepouzdan izvor za vjerske teme, previše su apokaliptični - što ljudi vole i bave se dosta skupljanjem klikova. Ništa dobra iz toga.

Vrh

PostPostano: Sri ruj 02, 2020 09:21 

Don Stefanova proročanstva i navodne poruke sadrže mnoge stvari protivne nauku Katoličke Crkve i najbolje ih je niti ne čitati ako postoji opasnost za vjeru. Imamo dovoljno priznatih privatnih objava da iz njih crpimo dobra...
Također njegove navodne objave nisu priznate i vode se više kao plod njegovih razmišljanja tj meditacija.
Oznaka Imprimatur znači da se knjiga može printati ali ne znači da je sadržaj pravovjeran ili autentičan.

I dnevno.hr je zaista nepouzdan izvor za vjerske teme, previše su apokaliptični - što ljudi vole i bave se dosta skupljanjem klikova. Ništa dobra iz toga.

Nekad sam bio sljedbenik cenakula i svaku prvu subotu bio na Jordanovcu kod p. Izidora Jedvaja.

Mogu reći da sam tada živio prilično fanatično gledajući iz sadašnje perspektive....znam da sam se tada družio i sa nekom braćom iz Roženice koji su zagovarali pričest na koljenima i privatnim objavama koja su navodno bila u tom selu.

Ono što je zanimljivo da u tom SMP ima puno svećenika pa čak i biskupa i kardinala, barem je tako prezentirano u tz. "plavoj knjizi" što je meni po tadašnjom svaćanju bio dovoljan razlog pravovjernosti.

Posljedice moga fanatičnog slijeđenja ovog pokreta su bile što sam jedan dobar dio godina zapostavio sve što bi bilo normalno da radim u tim godinama kao i to da sam imao i jedno i skrivenim uvjerenje da je svršetak ovakvog svijeta jako blizu....

Gledajući danas na sve to dolazim do zaključka da bi većina katoličkih vjernika potpisala ovakav način života kao primjeren i više svetački ,odnosno metalni sklop prosječnog vjernika više naginje ovakvom nečemu.

Sličan fanatizam se projavljiva i u drugim pokretima i općenito profil današnjeg katolika je: isključivo razgovor i zanimanje za spektar različitih pobožnosti uz to idu masa provjerenih i neprovjerenih poruka i ukazanja ( svaki kritički osvrt na ovo bi značio automatski protivnika koji je jadan i za kojeg treba moliti), beskonačno moraliziranje o tome kako treba:
biti poslušan papi i crkvenom učiteljstvu te vađenju citata iz katekizma, pozivanje na nasljedovanje svetaca i hodočašće je po različitim mjestima a da ne govorim ako je uz to neko i obuzet karizmatični pokretom
onda sve na kvadrat.
Da se razumijemo nisam protiv ovog ali ako to postane cilj umjesto sredstva onda imamo veliki problem.

E sad većina naših razgovora direktno ili preko interneta je razgovor o sredstvima, moralu, pobožnostima ,svecima , učiteljstvu itd. a vrlo malo o samom cilju svega. Razgovor o cilju svega je samo kroz prizmu ovih pobožnosti . Sve drugo se doživljava kao nešto opasno i odraz oholosti.

Najveći problem sveg navedenog je da su sva ova sama po sebi dobra sredstva umjesto da vode cilju obično dovedu osobu u jako opasno stanje a to je duhovna oholost i to se nažalost događa većini...nisam siguran da je i jedan sa ovog foruma slobodan od ovoga.
Onda na kraju imamo jedan paradoks da oni koji žive suprotno ovakvom životu pa i sami ateisti budu daleko manje zahvaćeni ili skori nikako ovom bolesti ( duhovna oholost...prepodobnost i sl.)..
Većina će na kraju reći pa bolje je i prije će se spasiti ova grupa koja sve ovo održava.
Ali iz vlastitog iskustva mogu reći da je puno veća zapreka za ove nazovimo "prepodobne" da uđu u direktni i iskustveni odnos sa Isusom od ovih notornih grešnika.
Jer ovim "prepodobnim jedini izlaz iz ove situacije je da se vrate u prijašnje stanje tj. da dožive veliki pad ali pošto se već nalaze u stanju te duhovne oholosti puno su više zatvoreni za ovo tešku a tako potrebnu intervenciju koja sada mora napraviti nešto što je samo po sebi suprotno a to je prekršaj ili grijeh ali je to nažalost jedini mogući način.
Tako da za nekog ko se nalazi u stanju duhovne oholosti zbog npr. čistoće, milosni dar da završi sa prostitutkama i sl. jer je to za njega jedini mogući izlaz.

Pad mora biti dosta strašan jer je duhovnu oholost najteže razbiti......zato je potpuna istina Riječ koja kaže...bludnici i carinici vas pretekoše...jer ljudima koji su u teškim grijesima a nemaju o sebi 'sveto" skriveno mišljenje lakše obraćenje...nego ovima kojima ne treba lijeka ni obraćenja.

Vrh

PostPostano: Sri ruj 02, 2020 10:05 

Slažem se s tobom kopitar.
Istina je da sve ovo mora biti sredstvo a isto tako ni ne trebamo sve pobožnosti, sve privatne objave (ne treba nam niti jedna), sve duhovne obnove, sve moguće krunice, devetnice, seminare i sve što postoji u katoličkoj pobožnosti i duhovnosti. Sve je to lijepo i može pomoći ali kako i sam kažeš to često može biti prepreka na putu jer postane cilj a ne sredstvo, postane teret a ne pomoć. Jer nam cilj, jedan i jedini, mora biti Krist.
Sjetim se sv. Male Terezije i njenog Malog puta...malen i jednostavan put bez dodatnih stvari koje bi joj otežavale ići naprijed umjesto da pomažu. I nije se brinula zbog toga. Jednom je navela u "Povijest jedne duše" kako joj molitva krunice nikad ne ide najbolje iako je voljela Mariju... Pa ipak je li manja svetica? Nije.

Vrh

PostPostano: Čet ruj 03, 2020 13:14 

Wow koja prica kopitar. To si sve odlicno napisao. Problem je kad ljudi po injerciji njeguju duhovnost, mole krunice jednu za drugom, i jedino sta im je bitno je da se prikazu krscanima pred drugim ljudima. Kad netko njeguje stav o sebi da je krscanin, kad aktivno ulaze energiju u to - onda ta osoba nikad i nije bila krscanin, i tu se krije jedan jako opasan interes, sto bi mi nazvali oholost.
A pogotovo sto se tice cistoce koju si spomenio. Mene fascinira kako vecina ljudi, i parova, se trudi zivit "cistocu prije braka". Tj cijela ta prica i filozofija oko toga, koja, kad se potegne linija - nema veze sa krijeposti cistoce koju je moguce zivit jedino uz pomoc nadnaravne milosti. Zbog toga ljudi apstiniraju od odnosa prije braka i de facto to proglase predbracnom cistocom, i zatim su "sretni" sto naizgled zive cistocu. Naravno, takva puka apstinencija nije nikakva krijepost cistoce i malo toga znaju o tome ako ne razumiju da je bracna cistoca najveci i najtezi oblik cistoce, tj manifestacija krijeposti cistoce. U tom svijetlu, valja zakljuciti kako je takav oblik cistoce samo nusprodukt psihickih i emotivnih deformacija.

Vrh

PostPostano: Čet ruj 03, 2020 13:28 

Wow koja prica kopitar. To si sve odlicno napisao. Problem je kad ljudi po injerciji njeguju duhovnost, mole krunice jednu za drugom, i jedino sta im je bitno je da se prikazu krscanima pred drugim ljudima. Kad netko njeguje stav o sebi da je krscanin, kad aktivno ulaze energiju u to - onda ta osoba nikad i nije bila krscanin, i tu se krije jedan jako opasan interes, sto bi mi nazvali oholost.
A pogotovo sto se tice cistoce koju si spomenio. Mene fascinira kako vecina ljudi, i parova, se trudi zivit "cistocu prije braka". Tj cijela ta prica i filozofija oko toga, koja, kad se potegne linija - nema veze sa krijeposti cistoce koju je moguce zivit jedino uz pomoc nadnaravne milosti. Zbog toga ljudi apstiniraju od odnosa prije braka i de facto to proglase predbracnom cistocom, i zatim su "sretni" sto naizgled zive cistocu. Naravno, takva puka apstinencija nije nikakva krijepost cistoce i malo toga znaju o tome ako ne razumiju da je bracna cistoca najveci i najtezi oblik cistoce, tj manifestacija krijeposti cistoce. U tom svijetlu, valja zakljuciti kako je takav oblik cistoce samo nusprodukt psihickih i emotivnih deformacija.

Odlično si to zaključio.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata