Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Uto svi 18, 2021 20:33

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: Sri ruj 09, 2020 16:09 

Uvijek je lijepo viza pročitati.
Ali da se jako loše osjećaš ako netko pije i puši?
To je odušak.
Ja pušim, ne puno i kad subotom roštiljamo popijem nekoliko piva.
Nadam se da se zato ne osjećaš loše.

Vrh

PostPostano: Čet ruj 10, 2020 06:12 

Nije da sam presretan sa tom informacijom.
No kako sam i naveo - trebam poštovati bližnjeg. Svatko je od nas hram Duha Svetoga.
Ti najbolje znaš zašto to radiš, a vjerujem da znaš i nedostatke takvog ponašanja. Dakle ja tu ne vidim razlog zašto bih te uznemiravao razlozima kad znaš (piše osim toga na svakoj kutiji...).

Imam i ja poroke. Ne izvršavam neke obaveze koje sam si zacrtao, odem lakšim putem, uznemirujem se ...
No trudim se živjeti što je moguće bolje Božjim zakonima tj. trudim se ponizno živjeti u ljubavi.
Bitna mi je usmjerenost.

Stoga i volim živjeti u ovom predivnom svijetu :))
Bogu hvala i slava! :DD

Vrh

PostPostano: Čet ruj 10, 2020 11:08 

Nisam sigurna da se kršćanin mora preuzetno brinuti za zdravlje. Da je tako, ne bi se trsili biti bačeni lavovima? Možda pretjerujem...No, što ako piše na svakoj kutiji, kad toliko toga ne piše a isto je štetno. Pa prođeš gradom i udahneš ispušnih plinova pola kutije cigareta. Ja grijem na drva, pa kad vidim crne zidove i zavjese, mogu zamisliti što mi je u plućima. A cigareta nekad dobro dođe, ukloni napetost...Eto tako opravdam svoje poroke...Pivo uz zalazak sunca u polju, što ćeš ljepše? Inače, bila sam prestala 3 godine pušiti i onda je mužev brat obolio od raka i umirao a mi bili kod njih često i žena od brata pušila, bilo je stresno i ja joj žicala cigarete...dok nisam opet počela kupovati...pa mislim, on umire, a nikad nije pušio, a žena puši k'o turčin, a zdrava...
U porok spada što se uznemiriš?
Pa onda sam još poročnija no što mišljah :oops:
Pa svi se ljudi zbog nečeg uznemire, a osjetljive cvijećke poput mene zbog svega, zar bih i to trebala ispovijedati???
Kakav bi to čovjek bio kojeg ništa ne uznemiri?

Vrh

PostPostano: Pet ruj 11, 2020 05:52 

Jako brzo dođemo do toga da je ono što je za mene podnošljivo i u redu, za drugoga je potpuno neprihvatljivo.
Različiti smo.
No mislim da u svemu treba naći dobru mjeru i ne odlaziti u ekstreme.

Poroci samo potvrđuju našu različitost. Nekome je nešto OK, nekome nije...
Pušenje ima i dobrih strana kao npr. druženje, punjenje proračuna,...

Uznemirimo se, no ne trebamo se uznemiravati zbog tuđe slobodne volje kad netko svjesno svojom voljom se uništava. E tu sam slab... grješan. Jer mi je teško biti da me nije briga...

Tuđe uznemiravanje može netko (interesi nekoga) iskoristiti.
Nije nam bez veze servirana smrt/crna kronika redovito u medijima. To ljudi vole čitati/slušati/gledati.
Vole takve informacije primati i o tome pričati.

Radosnu vijest / obraćenje sebe je već teže masovno davati informacijama jer to ne uznemiruje - to umiruje i traži žrtvu. Traži nas.
A bez žrtve, bez davanja nema umnažanja plodova. Nema novoga. Nema stvaranja novoga bez umiranja staroga.
To može samo ponizni vjernik koji želi obraćenje.

To je trnovit rijedak put, ali put pun predivnih iznenađenja.
Bogu hvala i slava! :))

Vrh

PostPostano: Pet ruj 11, 2020 11:32 

Evo...o grijehu koji drugi čine u našoj nazočnosti.
Kolega na poslu često opsuje Boga.
Evo, upravo sada. Ja uvijek u sebi promislim, "Bože, obrati jadne psovače". Taj sam savjet jednom dobila. Evo, sad je Gospu opsovao.
Ne bi imalo nikakve svrhe opomenuti ga. Samo bi se ražestio još više. E, sad...nadam se da neću u pakao jer ga nisam opomenula. Valjda isus nije baš toliko doslovno mislio, iako je to rekao

Vrh

PostPostano: Pon ruj 14, 2020 05:39 

Kad netko opsuje Boga, meni je to teško za čuti. Teško zato što tada ponižuje ujedno i mene, moje vjerovanje, moj život, moju Ljubav.
Kad ste zaljubljeni i kad netko priča ružno o vašoj ljubljenoj osobi... nije da nam je tada baš lijepo. Vrijeđa nas to. Dotiče nas se i stvara u nama nemir. Donosi mač.

No ne gubim time ljubav. To me potiče na još bolju komunikaciju sa voljenom Osobom, tj. na još bolju molitvu Bogu Ocu.
Ako je Bog milostiv, pa nije niti meni baš teško biti milostiv i oprostiti psovaču.

Dakle taj teški osjećaj u sebi ja kroz molitvu Bogu Ocu kroz opraštanje dugova/povreda psovaču mogu djelovanjem Duha Svetoga preokrenuti na dobro, na ljubav.
Ali to mogu samo tako da se dajem. Dajem ono staro ja. Ono moje povrijeđeno, uznemireno ja.

Kad sam dakle u molitvi, ja mogu prevladati puno toga jer je breme lako.
Nije da ja više neću griješiti, nije da neću osjetiti breme; ali kroz radost i ljepotu življenja Bogom danu - na to breme neću niti obraćati pažnju.
Biti ću zaljubljen u ljepotu života, biti ću u zahvalnosti Bogu na ovom predivnom očaravajućem svijetu i ovom vremenu koje donosi novo, drugačije, neponovljivo :DD

A tada slijedi ono da kad se ja mijenjam, ja drugačije doživljavam osobu koja me vrijeđa, koja vrijeđa Boga. Tj. tada se vidi djelovanje Duha Svetoga.
A Duh Sveti ne djeluje samo na mene, već i kroz mene i preko mene.
Tada nije teško provesti 2. zapovijed Ljubavi: ljubiti bližnjega svoga kao sebe samoga.
Da i oni teški osjećaji - to netragom nestane... :;

Te plodove umnožene darovanim nam vremenom ne može lopov ukrasti, ne može hrđa i moljac uništiti.
Ti darovi nastali molitvom u ljubavi pripadaju sadašnjem trenutku, a ujedno i vječnosti.
Kako na nebu, tako i na zemlji :))

Aleluja :DD

Vrh

PostPostano: Pon ruj 14, 2020 14:50 

Došla prekjučer susjeda iz Chichaga. Izgubila je na drugostupanjskom sudu tužbu protiv mene, ima za platiti 9000 sudskih troškova. I još 400 što sam dala za ovršni prijedlog. Ništa nije platila, iako ima ovdje prebivalište, živi u Americi, nema ovdje otvorenog računa. Puna je novaca, kupuje i preprodaje kuće, ovdje iznajmljuje gostima. Ja ne mogu doći do svojih novaca a u dugovima sam do grla.
Takva ide u crkvu i ceri mi se u brk. Kako osjećati ljubav prema njoj? Mislim da bih je mogla...bolje ne pisati.

Vrh

PostPostano: Uto ruj 15, 2020 05:33 

Ja bih pitao jedno:
Kad bi ti platila dvostruko, kad bi odležala zatvor, kad bi kleknula ispred tebe i molila te za oprost - bi li joj oprostila?
Bi li je zagrlila i zaplakala od sreće iz ljubavi?

Novac, tuđe poniženje, kažnjavanje nisu izvori ljubavi u nama...
Njima samo brže gubimo ljubav.
Teško je bogatašu, jako teško...

Lako je kad smo u problemima "do grla", kad ne vidimo izlaz.
Lako je tada biti ponizan i u ljubavi.

Praštanje je put u raj. Kako na nebu, tako i na zemlji.
Imamo vrijeme i prostor da možemo stvarati čuda iz ljubavi.
Svi smo potrebni ljubavi.

Tvoja susjeda je potrebna ljubavi. Nije potrebna ničega drugoga.
To je ono blago koje tražimo, za kojim čeznemo.
Ja sam potreban ljubavi.

Ljubimo jedni druge. Opraštajmo.

Budimo iskreni i priznajmo da smo grešnici koji smo žedni ljubavi.
Hranimo jedni druge. Utažimo si žeđ.

Molitvom Bogu Ocu našemu sve to možemo.

Bože hvala ti na predivnoj ulozi koju si nam dao našim utjelovljenjem, našim životom da stvaramo ovaj svijet još ljepšim mjestom na radost svih nas :DD
Aleluja!

Vrh

PostPostano: Uto ruj 15, 2020 14:42 

Bih, oprostila bih joj. Lako je mene ganuti.
Sad sam u velikim dugovima zbog nje, a nekako samo čekam što će još napraviti :(

Vrh

PostPostano: Čet ruj 17, 2020 12:05 
Administrator

Otišlo se previše van postavljene teme, stoga prebacujem temu na podforum "Razgovori". Ujedno molim da se na podforumu "Odgovori" pridržava pravila i daju jasni odgovori na postavljeno pitanje u skladu s naukom Crkve.
Znači na pitanje kako ukazati na nauk Crkve kad netko griješi skrenulo se prema tome da se ne smije ništa suditi, a time praktički ni opomenuti drugoga. To nije nauk Crkve, Crkva nas uči da nikad ne smijemo osuđivati čovjeka (grešnika) nego trebamo osuditi grijeh koji čini. No ne određujemo mi što je grijeh, najprije Crkva nam danom vlašću pojašnjava što je grijeh i isto tako što nije, jer bez Crkve lako zalutamo u vlastitu maštu i odemo krivim smjerom. Mi nikoga osobno ne osuđujemo već prenosimo ne svoje mišljenje nego nauk Crkve i time Kristov nauk.

No malo mi je nejasno kako to Crkva sudi po Kristovoj volji da oprašta ili ne oprašta grijehe...
Ta mi izjava nije jasna... Molim pojašnjenje.

Evo objašnjenja sa stranice Splitsko-Makarske nadbiskupije što označava vezati i zadržati grijehe:
"Isus daje Petru vlast odrješivanja (vlast ključeva): „Ti si Petar-Stijena i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju i vrata paklena ne će je nadvladati. Tebi ću dati ključeve kraljevstva nebeskoga, pa što god svežeš na zemlji, bit će svezano na nebesima; a što god odriješiš na zemlji, bit će odriješeno na nebesima“ (Mt 16, 18-19). Tu istu vlast predat će i svim apostolima: „Zaista, kažem vam, što god svežete na zemlji, bit će svezano na nebu, i što god odriješite na zemlji, bit će odriješeno na nebu“ (Mt 18,18). Vlast vezati tumači se kao vlast isključenja iz zajednice, odnosno iz sudjelovanja u bogoštovlju Crkve, te nalaganja određene pokore (zadovoljštine), dok se vlašću odrješivanja označava ovlast ponovnog primanja u puno zajedništvo Crkve, oslobađanje od obveza pokore, kao i oslobađanje od vlasti Sotone.

U Evanđelju po Ivanu, nakon uskrsnuća, Isus veli apostolima: „Kao što je mene poslao Otac, i ja šaljem vas. To rekavši dahne u njih i kaže im: Primite Duha Svetoga. Kojima otpustite grijehe, otpuštaju im se; kojima zadržite, zadržani su im“ (Iv 20, 22-23). Izraz otpustiti grijehe upućuje na Isusa, koji veli za sebe: „Sin Čovječji ima vlast na zemlji otpuštati grijehe“ (Mk 2,10); on tu božansku vlast i vrši: „Oprošteni su ti grijesi!“ (Mk 2,5; Lk 7,48). Vršenje te iste vlasti povjereno je u Crkvi apostolima i njihovim nasljednicima, po kojima Krist doista čini ono što je činio za svojega javnog života. Pojam zadržati tumači se kao ovlast utvrđivanja dostatnih uvjeta nužnih za oproštenje, a to su u kajanje i volja za obraćenjem i popravkom."

Vrh

PostPostano: Pet ruj 18, 2020 05:54 

@Giovi
Ja sam do sada vidio suđenja i čuo/učio o suđenjima gdje se sudi čovjeku i ljudima (zatvoreniku, pritvoreniku, okrivljeniku, prekršitelju, robu,... zajednici, organizaciji, obitelji, državi, vojsci, narodu,...).
Još nisam čuo za sud grijehu. Kad se održava sud grijehu? Npr. gdje se to sudi krađa, ali se ne sudi kradljivca ...
Molim pojašnjenje: kad se održavaju takvi sudovi grijesima?

Zašto se pjeva u predivnom Vazmenom hvalospjevu?

Ovo je noć kad je Krist raskinuo okove smrti
i kao pobjednik od mrtvih ustao.
Jer ništa nam ne bi vrijedilo rođenje,
da nismo dobili otkupljenja.
O, divne li pažnje Božje prema nama.
O, neshvatljive li ljubavi Očeve:
da roba otkupiš, Sina si predao.
O, zaista potrebna Adamova grijeha,
što ga smrt Kristova uništi.
O, sretne li krivice,
koja je zavrijedila takvog i tolikog Otkupitelja.

Kako li je ovo predivna pjesma koja veliča zahvaljivanjem Boga Oca našega. :))
No moram primijetiti - ne sudi se grijehu :;
Grijehe je Isus naš Otkupitelj otkupio.
O kakvom ti onda sudu grijeha pričaš?

Ovo su osnove vjere.
Ili vjeruješ u Otkupitelja ili sudiš grijehu... ?
Ja vjerujem u Isusa Krista Sina Božjega našega Spasitelja Otkupitelja naših grijeha.

Opraštajmo. Ne sudimo si/se. Ljubimo :DD
Davajmo se. Žrtvujmo sebe. U predanju sebe je put u Život. Isus naš Učitelj nam je to svojim primjerom pokazao učeći nas.
Obraćajmo sebe molitvom Bogu Ocu našemu djelovanjem Duha Svetoga.
Bože hvala ti na ovom veličanstvenom danu, na darovanom vremenu i prostoru, na darovanom životu da čeznemo samo za Božjom Ljubavi. Neshvatljivom Ljubavi Oca našega.
Ja blagoslivljam sve one koji ne misle tako. Opraštam im u Ljubavi molitvom Bogu Ocu našemu.
Ja ne želim suditi, optuživati, spoznavati dobro i zlo. Ja želim biti milosrdan, želim opraštati i blagosloviti.
Takav sam kakav sam! Grješan, jadan, bijedan, a ujedno zahvalan i radostan :))

Bogu hvala!
Aleluja! :DD

PS:
@Giovi
Kako to može biti vezanje = isključenje? To je po meni kao trčanje = pisanje...
To je neka nova istina?
Blagoslivljam sve koje iskreću i tumače po svome Riječ Božju.
Slično je to ovome što se sad iskreće Riječ Božja - Istina tako da se usađuje vjerovanje da je zdrav čovjek smrtna prijetnja bližnjem.
Prije su se gubavci isključivali iz zajednice kao bolesni/nepoželjni/smrtna prijetnja, a sada nam se usađuje vjerovanje da se zdravi isključuju iz zajednice (karantena, samoizolacija,...).
Rijetki su vjernici koji se usuđuju reći da to nije Istina. Uzak je put...

Samo u zajednici (Ja Jesam) možemo osjetiti Ljubav.
Ne dozvolimo da nas novim vjerovanjem isključuju iz zajednice!
Ljubimo Boga i bližnjega kao sebe samoga!
Samo Ljubav :DD

Vrh

PostPostano: Sub ruj 19, 2020 23:52 
Administrator

Svatko može imati svoje mišljenje, no na ovom forumu je zanimljivo ono što tumači Crkva. Stoga nema smisla reći da Crkva iskreće i tumači po svome Riječ, kad upravo jedino ona ima vlast vjerodostojno i s autoritetom tumačiti Riječ Božju (KKC 85).

Bratsko opominjanje je direktno zapovjeđeno od Isusa, i jasno je da bližnjega koji je zalutao trebamo opomenuti, uvijek iz ljubavi. Prenosim kako je biskup Petenjak to lijepo pojasnio:
"Teško je biti iskren prema samom sebi i teško je biti iskren prema prijatelju i onom kome želiš dobro, jer nikad ne znaš hoće li on tvoju riječ doživjeti kao prijateljsku ili kao napad na sebe. Famozna bratska opomena, koja u sebi nema ništa zla prema drugome, je znak ljubavi i zajedništva koje bi morale zauzimati središnje mjesto kako u našim redovničkim zajednicama, tako i u obiteljima i u cijeloj kršćanskoj zajednici. Papa Franjo kaže da je bratska opomena uzajamna usluga koju možemo i moramo činiti jedni prema drugima."

Međutim ovdje je od početka teme pitanje kako to u praksi učiniti. Evo jedna od smjernica je da drugoga opomenemo nasamo, to znači da se njegov grijeh ne smije iznositi u javnosti. Pošto je bratska opomena iz ljubavi, nije cilj drugoga ocrniti niti poraziti pa da bi se svima pokazivalo ono što je loše, već je to pažljiv razgovor nasamo.

Vrh

PostPostano: Ned ruj 20, 2020 07:18 

Praksu nam je odlično pokazao Isus kad su mu farizeji doveli preljubnicu. No, to sam već napisao u obrisanim postovima.
Da se ponovim: tek kad su svi otišli, tek kad je i Isus rekao nasamo ženi da joj oprašta, tek tada joj je rekao nasamo u ljubavi da više ne griješi.

Upravo je praksa važna. Teorija je bitna i dobro je razmatrati Bibliju i Riječ Božju, no bitno je biti i praktičan vjernik. Djela su bitna.
Tad se iz vlastitih iskustava vjere živi.

Moja vjernička praksa se uveliko promjenila kad sam postao poslušan Bogu. U tome po meni leži osnova našeg/mog života.

Trebam neshvatljivom ljubavlju poslušati Boga. Kad poslušam Boga, ja se ujedno suprostavljam vragu. Meni je nemoguće oduprijeti se zlu.

Pavlin Pelanowski je u jednoj knjizi (Kako zavoljeti svoj život?) to dobro pojasnio:
"... ono što najviše ugrožava poniznost su vrline i kreposti, a ne grijesi. To je zato što se najlakše vežemo za njih te se zbog njih osjećamo boljima od drugih. Dovoljno je da smo samo malo moralno ili duhovno bolji od drugih i već gledamo ostale s visoka."

Zato treba dobro paziti da ispravljajući drugoga, pa čak i nasamo, u ljubavi - mi ne padnemo sami u grijeh uzvišenosti, oholosti, arogancije i bahaćenja...
Kad ispravljam ja se ne smijem osjećati ništa bolji, vrijedniji od brata u grijehu jer lako padnem i sam time u grijeh. Kad slijepac slijepca...
Samo je jedan Učitelj :))

Pavlin Pelanowski dalje nastavlja:
"Ne slušati čak ni svoje srce, ne slušati čak ni svoj razum, već samo ono što Bog želi - to je vještina onih koji su ponizni."

Tek kad sam poslušao Isusa kad sam mu bezpogovorno povjerovao - tek tada sam bio potpuno ponizan našem jedinom Učitelju.
Jedino je molitva u poniznosti u vjerovanju Bogu ona koja je uslišana mijenjajući me djelovanjem Duha Svetoga.

U Izajiji 14,16-17 piše o Svjetlonoši:
Koji te vide, motre te i o tebi razmišljaju: "Je li to čovjek koji je zemljom tresao i drmao kraljevstvima,
koji je u pustinju svijet obraćao i sa zemljom sravnjivao gradove, koji sužnjeva svojih nikad nije kući otpuštao?"

Tu se govori o Svjetlonoši koji svjetli kako ne bi imao sjenu na sve strane, bahati se, uznosi, trese i drma zemljom, ali i o tome da nikad sužnjeve svoje nije kući otpuštao. Svjetlonoša ne želi darivati sebe. Želi sve zadržati za sebe. Ne želi se mijenjati tj. otpustiti svoje staro ja. Svjetlonoša želi biti bezgrešan, želi biti kao Bog, no tako da ne oprašta već sudi i pokazuje sjenu svojim svjetlom kod drugih.

Isus nas tome uči prispodobom o molitvi uznositog farizeja i grešnog carinika.

Zato je moj zaključak posta da druge opominjemo u ljubavi kad sam/smo ponizni kad slušamo razumski neshvatljivom ljubavlju Isusa Krista našeg Spasitelja i Otkupitelja.
Tek tada i samo tada. Tek kada se kajemo za naše grijehe, kad smo ponizni, tek kada opraštamo svim pa i neprijateljima dugove svoje, kad se obraćamo djelovanjem Duha Svetoga. Tek su tada naša djela Bogu mila kad u molitvi u povezanosti sa Bogom ponizno u ljubavi opominjemo bližnjega.

A sve to na hvalu i slavu Boga Oca našega :DD

Zadnja izmjena: viz; Pon ruj 21, 2020 05:11; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh

PostPostano: Ned ruj 20, 2020 09:19 

Praksu nam je odlično pokazao Isus kad su mu farizeji doveli preljubnicu. No, to sam već napisao u obrisanim postovima.
Da se ponovim: tek kad su svi otišli, tek kad je i Isus rekao nasamo ženi da joj oprašta, tek tada joj je rekao nasamo u ljubavi da više ne griješi.

Upravo je praksa važna. Teorija je bitna i dobro je razmatrati Bibliju i Riječ Božju, no bitno je biti i praktičan vjernik. Djela su bitna.
Tad se iz vlastitih iskustava vjere živi.

Moja vjernička praksa se uveliko promjenila kad sam postao poslušan Bogu. U tome po meni leži osnova našeg/mog života.

Trebam neshvatljivom ljubavlju poslušati Boga. Kad poslušam Boga, ja se ujedno suprostavljam vragu. Meni je nemoguće oduprijeti se zlu.

Pavlin Pelanowski je u jednoj knjizi (Kako zavoljeti svoj život?) to dobro pojasnio:
"... ono što najviše ugrožava poniznost su vrline i kreposti, a ne grijesi. To je zato što se najlakše vežemo za njih te se zbog njih osjećamo boljima od drugih. Dovoljno je da smo samo malo moralno ili duhovno bolji od drugih i već gledamo ostale s visoka."

Zato treba dobro paziti da ispravljajući drugoga, pa čak i nasamo, u ljubavi - mi ne padnemo sami u grijeh uzvišenosti, oholosti, arogancije i bahaćenja...
Kad ispravljam ja se ne smijem osjećati ništa bolji, vrijedniji od brata u grijehu jer lako padnem i sam time u grijeh. Kad slijepac slijepca...
Samo je jedan Učitelj :))

Pavlin Pelanowski dalje nastavlja:
"Ne slušati čak ni svoje srce, ne slušati čak ni svoj razum, već samo ono što Bog želi - to je vještina onih koji su ponizni."

Tek kad sam poslušao Isusa kad sam mu bezpogovorno povjerovao - tek tada sam bio potpuno ponizan našem jedinom Učitelju.
Jedino je molitva u poniznosti u vjerovanju Bogu ona koja je uslišana mijenjajući me djelovanjem Duha Svetoga.

U Izajiji 14,16-17 piše o Svjetlonoši:
Koji te vide, motre te i o tebi razmišljaju: "Je li to čovjek koji je zemljom tresao i drmao kraljevstvima,
koji je u pustinju svijet obraćao i sa zemljom sravnjivao gradove, koji sužnjeva svojih nikad nije kući otpuštao?"

Tu se govori o Svjetlonoši koji svjetli kako ne bi imao sjenu na sve strane, bahati se, uznosi, trese i drma zemljom, ali i o tome da nikad sužnjeve svoje nije kući otpuštao. Svjetlonoša želi biti bezgrešan, želi biti kao Bog, no tako da ne oprašta već sudi i pokazuje sjenu svojim svjetlom kod drugih.

Isus nas tome uči prispodobom o molitvi uznositog farizeja i grešnog carinika.

Zato je moj zaključak posta da druge opominjemo u ljubavi kad sam/smo ponizni kad slušamo razumski neshvatljivom ljubavlju Isusa Krista našeg Spasitelja i Otkupitelja.
Tek tada i samo tada. Tek kada se kajemo za naše grijehe, kad smo ponizni, tek kada opraštamo svim pa i neprijateljima dugove svoje, kad se obraćamo djelovanjem Duha Svetoga. Tek su tada naša djela Bogu mila kad u molitvi u povezanosti sa Bogom ponizno u ljubavi opominjemo bližnjega.

A sve to na hvalu i slavu Boga Oca našega :DD

Ovo ti je dobro

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC + 01:00 sata