Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Ned lip 20, 2021 08:33

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 189 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Uto vel 02, 2021 23:01 

A jesi li sklona vjerovati u brojna obraćenja ljudi koji posjete Međugorje?

Vidim da opet okrećeš temu, pa ću iskreno napisati... Ne, takva obraćenja su vrlo, vrlo rijetka... Ljudi koji dolaze i interesiraju se za Međugorje su već vjernici ili tek početnici, jer malo ljudi može ozbiljno zanimati ova apokaliptička vizija o 10 tajni koje će se polako kao redom otkrivati, kao da će danas-sutra smak svijeta.

Ljudi koji se danas obraćaju s agnosticizma ili ateizma na vjeru su ljudi koji su ili doživjeli neki neobičan, čudnovat preokret u životu gdje su iskusili Božju pomoć (npr. ozdravljenje, teške životne prilike, potres i sl.) ili oni koji su unutar sebe pronašli dosad sakrivenu duhovnost koju su tražili na pogrešnim mjestima... U zadnjim desetljećima najviše ljudi se obratilo ranih '90-tih padom komunizma i slomom razočaranja u društveni poredak, a ova korona-kriza također može biti mnogima prilika za novi početak.

Kad govorimo o temi, laž nikada uza svu razvikanost i popularnost ne postaje istina, kao ni laž koja se tisuću puta ponovi... Ili možda ipak postaje? :; Neka svatko sam prosudi...

Kao treće, koji čovjek za sebe može reći da je obraćen?... To je zadatak koji nosimo do kraja našega života. Kad pomislimo za sebe: mi smo već obraćeni - nama drugo ne treba, mi zapravo počinjemo tonuti... Uzeti obraćenje kao svakodnevni zadatak bolji je i ponizniji izbor.

Vrh

PostPostano: Sri vel 03, 2021 15:01 

Pročitala sam i slušala brojna svjedočanstva obraćenja putem Međugorja. I na katoličkom radiju, Radio Mariji, tv Jadranu (utorkom u 20, "Vidljivi tragovi")...Tako, da, dok neki raspravljaju, Međugorje "radi". :))

Vrh

PostPostano: Sri vel 03, 2021 21:00 

Pročitala sam i slušala brojna svjedočanstva obraćenja putem Međugorja. I na katoličkom radiju, Radio Mariji, tv Jadranu (utorkom u 20, "Vidljivi tragovi")...Tako, da, dok neki raspravljaju, Međugorje "radi". :))

Po tvome pisanju čini se da se ipak ovdje radi o "kultu mjesta" o čemu sam prije pisala...
Obraćenje ne vrijedi, ako nije bilo u Međugorju...
Zapravo, osoba nije obraćena, ako nije bila u Međugorju... :lol:

I čemu dalje čitati, učiti, spoznavati vjeru, kad su međugorske poruke tako krajnje i banalno jednostavne...

(Iz ove perspektive odgovorno pišem da su danas kojim slučajem živi bl. Ivan Merz, Marija Petković ili Alojzije Stepinac i oni bi se odmaknuli od svakog vjersko-turističkog profiterstva, konzumerizma i lažiranja poruka i ukazanja... Mnoge poruke su naime potpuno svetogrđe prema našoj Majčici i nebeskoj Kraljici...)

Vrh

PostPostano: Čet vel 04, 2021 16:56 

A da je Ivan Pavao umjesto Franje, bilo bi ranije priznato (neznam jeli praksa dok su živi vidioci? )...
Ja nigdje nisam rekla da obraćenje ne vrijedi ako nije u Međugorju, nema potrebe izvrtati, no vjerojatno je mjesto sa najviše obraćenja.
"I čemu dalje čitati, učiti, spoznavati vjeru, kad su međugorske poruke tako krajnje i banalno jednostavne... "- s čime ovo ima veze? Nakon Lurda znači isto ne bismo trebali produbljivati duhovnost (nije svakom nužno ni potrebno), jer ni tamo Gospine poruke nisu bile dubinsko filozofske ?
No, tamo nije bilo ogledala pravde (bijesa?) da zamuti vidike...

Vrh

PostPostano: Sub vel 06, 2021 18:19 

A da je Ivan Pavao umjesto Franje, bilo bi ranije priznato (neznam jeli praksa dok su živi vidioci? )...
Ja nigdje nisam rekla da obraćenje ne vrijedi ako nije u Međugorju, nema potrebe izvrtati, no vjerojatno je mjesto sa najviše obraćenja.
"I čemu dalje čitati, učiti, spoznavati vjeru, kad su međugorske poruke tako krajnje i banalno jednostavne... "- s čime ovo ima veze? Nakon Lurda znači isto ne bismo trebali produbljivati duhovnost (nije svakom nužno ni potrebno), jer ni tamo Gospine poruke nisu bile dubinsko filozofske ?
No, tamo nije bilo ogledala pravde (bijesa?) da zamuti vidike...

praksa je da se može priznati i dok su živi...to nije nikakav sporan moment
zašto bi smrt vidjelica/oca bio uvjet??...obično se ne priznaju dok viđenja još traju što je slučaj kod međugorja!

Vrh

PostPostano: Pon vel 08, 2021 16:01 

https://www.dnevno.hr/vjera/duhovnost/z ... e-1582955/

Vrh

PostPostano: Uto vel 09, 2021 22:58 
Administrator

Crkva se možda nekad čini spora pa onda nemamo strpljivosti, ili ne razumijemo neke njezine odluke, ali sve ima svoje zašto.
Kada sam prvi put išao u Međugorje 90-ih godina, pričalo se o nekakvoj muško-ženskoj redovničkoj zajednici koja je zabludila u nauku i moralu. Dobro da su me upozorili, makar tada nisam znao puno o tome, da se maknem od tih negativnosti.
A prije nekoliko mjeseci Crkva je ekskomunicirala Tomislava Vlašića, osnivača te zajednice. On se predstavljao kao "duhovni vođa vidjelica" s kojima se susreo već 6 dana nakon ukazanja, pokušavajući od tada utjecati na njih i njihove poruke.

Crkva ga je još 2009 izbacila iz svećeničkog reda između ostalog i za čin "contra sextum" (protiv šeste zapovijedi) koji je bio "opterećen mističnim motivacijama". Odnosno izmanipulirao je časnu sestru s kojom je dobio dijete i govorio joj da "bude kao Marija" i nikome o tome ne govori.
Od 1981 Vlašić je u Međugorju vodio "Kroniku ukazanja" u koju je unosio mnogo svojih nedosljednosti, i pratio vidioce tri godine sve dok ga tadašnji biskup nije premjestio.
1987. odlazi u Italiju u vezi s njemicom Agnes Heupel koja tvrdi da je ozdravila u Međugorju te osniva udrugu "Kraljice Mira potpuno smo tvoji. Po Mariji k Isusu". Odmah iste godine tamošnji biskup naređuje da se organizacija zatvori.
Međutim Vlašić ne sluša, a 1988. u njegovu udrugu/sektu ulazi i vidjelica Marija Pavlović. Vlašić prenosi njezino svjedočanstvo da je udrugu potvrdila Gospa: "Između ostaloga postavio sam pitanje Gospi preko Marije Pavlović. Marija mi je donijela odgovor Gospin, od 8. ožujka 1987.: 'Ovo je Božji plan'". A na kraju Marija piše: „Kao što vidite, Gospa je dala program za zajednicu: 'Kraljice mira, potpuno smo Tvoji, po Mariji k Isusu' i vodi ovu zajednicu preko o. Tomislava i Agnes, preko koje dolaze poruke za zajednicu“.
Marija Pavlović ostaje u Vlašićevoj zajednici pet mjeseci, i nakon toga se osvrće na svoje svjedočanstvo tvrdeći da nije istinito i da ga je napisala pod pritiskom:

"Sada izjavljujem da nisam nikada pitala Gospu bilo koju potvrdu za ovo Djelo započeto od fra Tomislava V. i Agnes Heupel."
"Osobno nisam imala nikakvu želju da dajem bilo kakvu pismenu izjavu. Fra Tomislav V. mi je savjetovao, naglašavajući to više puta, da napišem kao vidjelica jedno svjedočanstvo koje svijet očekuje."
"Sve ono što može biti shvaćeno kao potvrda i izričito odobrenje ovog Djela fra Tomislava V. i Agnes Heupel, od strane Gospe preko mene, apsolutno ne odgovara istini i isto tako istini ne odgovara ideja da sam ja imala spontanu želju da napišem ono svjedočanstvo."

Nakon toga uslijedila je veza Vlašića i navodne vidjelice Stefanie Caterine s kojom osniva "Crkvu Isusa Krista svega svemira" nadahnutu ufološkim porukama i new ageom. Osobno kanalizira "poruke" od Isusa i "Majke čovječanstva", zajedno s Caterinom, koja kao medij također kanalizira "objave". "Isus" im govori da ih odrješuje od poslušnosti biskupu i stavlja ih pod svoj direktni autoritet.

2012. Vlašić je objavio da su on i njegova suradnica Stefania Caterina u Središnjoj Jezgri, grupi od 49 bića koja je Bog izabrao po svemu Svemiru. U tom sklopu Vlašić je, po svojim riječima, određen evangelizirati druge planete.
Nakon što je ekskomuniciran rekao je: "Dekretom o javnom izopćenju, biva službeno potvrđeno definitivno odvajanje moga svećeništva od onog od Katoličke Crkve i moja inkardinacija u Crkvu Isusa Krista svega Svemira".

Treba prepustiti sud o ukazanjima i pojedinim porukama u ruke Crkve, koja neka zadrži dobro, a pročistiti ono loše. Za to nekad treba poniznosti, strpljivosti i poslušnosti, ali sve to ima smisla kada znamo da nam je Crkva dana na pomoć i za naše dobro.

Vrh

PostPostano: Sri vel 10, 2021 11:00 

Slažem se da uz izvorne poruke ima tu i manipulacija, pogotovo otkad sam pročitala da je navodno Gospa rekla da je Valtorta o.k.
Neznam o tom Vlašiću i svemu tome.
Mislim da su djecu izludili gomilama pitanja za Gospu, vjerovatno se negdje ponešto izmislilo ili krivo tumačilo. Ali vjerujem u ukazanja i mislim da je Sotona najviše tamo gdje je nešto sveto, da zamuti.
U ostalom, slažem se s tobom.

Vrh

PostPostano: Čet vel 11, 2021 20:04 

Gospa je rekla da je Valtrota ok?

Vrh

PostPostano: Pet vel 12, 2021 12:23 

Navodno.
Zanimljivo da se u nekako isto vrijeme Gospa prikazivala u Ruandi, 13 godina prije genocida, gdje je djeci to najavila. Ta su ukazanja priznata od Crkve, a tamo je i križ iz Međugorja. Nisu imali Ratka Perića.

http://www.vjeko-rwanda.info/hr/novosti ... eba-uzalud

Vrh

PostPostano: Pon vel 15, 2021 16:29 

https://portal.braniteljski-forum.com/b ... ipnja-2021

Vrh

PostPostano: Sub vel 20, 2021 21:11 

Navodno.
Zanimljivo da se u nekako isto vrijeme Gospa prikazivala u Ruandi, 13 godina prije genocida, gdje je djeci to najavila. Ta su ukazanja priznata od Crkve, a tamo je i križ iz Međugorja. Nisu imali Ratka Perića.

http://www.vjeko-rwanda.info/hr/novosti ... eba-uzalud

Napisala si "nisu imali Ratka Perića" kao da je "Ratko Perić" bilo tko i kao da je on glavni krivac za cijelu situaciju, a ne čitav niz nelogičnosti i nedosljednosti koje se vežu uz ukazanja i njihove okolnosti...

U Ruandi možda i jest Gospa najavila rat, ali u Međugorju nije... Ako netko tvrdi da jest, to su obični falsifikati poruka, i to se barem može provjeriti jer su danas dostupne knjige i poruke iz '80-tih godina.

https://portal.braniteljski-forum.com/blog/vijesti/priblizava-se-40-godisnjica-ukazanja-u-medugorju-40-broj-je-znacajan-25-lipnja-2021

Ovdje ima puno mašte.

Vrh

PostPostano: Čet vel 25, 2021 11:41 

https://www.vecernji.ba/vijesti/kako-me ... ti-1471641
Međugorje, tj. Gospa "radi"!

Vrh

PostPostano: Čet vel 25, 2021 22:02 

https://www.vecernji.ba/vijesti/kako-me-gospa-dovela-u-medugorje-na-lijecenje-od-ovisnosti-1471641
Međugorje, tj. Gospa "radi"!

Gospa radi u svakoj crkvi i svetištu.

Vrh

PostPostano: Pet vel 26, 2021 12:11 

Pa stavi svjedočanstva iz drugih crkvi i svetišta (izuzev Lourdesa, Fatime i Međugorja)?

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 189 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata