Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Čet lip 17, 2021 18:40

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: Čet sij 07, 2021 15:39 

Slušam jutros u polusnu ovu poslanicu na Radio Mariji i opet me muči stara muka...U njegov je život intervenirao Bog, tj Isus. Zaslužan je za širenje katoličanstva. Dakle, malo je reći da je bio upućen.
A ipak, kazuje
Jer će sam Gospodin na dani znak, na glas arkanđelov, na zvuk trube Božje sići s neba i mrtvi u Kristu uskrsnut će najprije,
1. Solunjanima 4,17 Onda ćemo mi, koji živimo, koji smo ostali, biti zajedno s njima uzeti u oblake, u susret Gospodinu u zraku, i tako ćemo svagda biti s Gospodinom.
Dakle, kako je moguće da je bio u zabludi i uvjeren da će se to zbiti za njegova života???

Vrh

PostPostano: Pet sij 08, 2021 20:58 

Sveti je Pavao živio u središnjoj točki povijesti, kako je mogao vjerovati da je baš u vrijeme njegovog života Bog sišao na zemlju i utjelovio se...? Slično pitanje...

Ipak, Pavao je znao redoslijed zbivanja. Doći će do širenja vjere, zatim do velikog otpada, zatim dolazi Antikrist. Solunjanima je i napisao: Znate što ga sad sprječava da ne dođe odmah, govorio sam vam kad sam bio s vama.
To je ostala velika zagonetka, jer o tome nije sačuvano ništa.
Vremenski je to sve Pavao zgusnuo u nekoliko očekivanih godina (vjerojatno jer je mislio da je došavši u Rim kršćanstvom već obuhvatio čitav svijet... prevario se), a antikrista nije nedostajalo (okrutni rimski carevi).

Ipak, Pavao se nasreću u vremenskoj prognozi prevario, a kršćanstvo se i danas dalje širi svijetom, kako je zapisano u Psalmima.

Vrh

PostPostano: Ned sij 10, 2021 23:06 

Dakle, kako je moguće da je bio u zabludi i uvjeren da će se to zbiti za njegova života???

Dobro pitanje! Ako je dakle Pavao u tako bitnoj stvari pogresno vjerovao, to znaci da nije sve sto je napisao jednake vrijednosti. Osim toga neke njegove poslanice nije uopce napisao on vec njegovi ucenici.
Sve je to pomalo zbunjujuce, ali takva je Biblija u cjelini, iako nadahnuta Duhom Svetim ima puno sadrzaja kojeg je tesko shvatiti. Ocito Bog nije htio da se Pisma drzimo slijepo, vec da sljedimo njegov duh.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata