Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pet stu 22, 2019 01:33

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 189 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Ned lis 30, 2011 08:34 

Odličan noviji dokumentarac o odnosu vještičarske religije i prakticiranja abortusa:

http://www.youtube.com/watch?v=qKo0oUUR ... ure=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=1anCWxm2 ... ure=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=caCXGjjH ... ure=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=Dc0Nyyxg ... ure=relmfu

Vrh

PostPostano: Uto stu 01, 2011 09:45 

Urban je napisao/la:
Opaaa! Naš Rebić je svakim danom sve "zanimljiviji":

http://www.slobodnadalmacija.hr/Mozaik/ ... fault.aspx

Prof. Rebić je rekao samo ono što i većina vjernika danas misli o Halloweenu, da je to "dio američke kulture i civilizacije", koji je kao takav i ušao u Nastavni plan i program koje je donijelo Ministarstvo prije par godina: u temu "Blagdani i praznici", engleski jezik, 2., 3. i 4. razred (ravno pored Božića, Nove godine i Uskrsa), a to daje i temelj školama da organiziraju Halloween-party. Zato je i ova nova Blaževićeva knjiga dobro došla, da i oni malo preispitaju svoje stavove. Dobro je novinar u toj vijesti napisao:

Tradicionalni katolički praznik protiv uvoznoga američkog rituala koji potječe iz poganske tradicije: hoće li naši mladi u utorak pohoditi crkve i groblja, ili će biti mamurni od prethodnog slavlja uz šuplje tikve, kako nalaže protokol Noći vještica?

Posebno ako se zna da su prijašnjih godina u pojedinim dalmatinskim školama i dječjim vrtićima organizirane proslave Halloweena, prilikom kojih su djeca oblačila vještičje kostime, dubila tikve i uglavnom uživala u toj šašavoj ludoriji...

Vrh

PostPostano: Uto stu 01, 2011 10:58 

Nažalost, boli ljude briga za Blaževićevu knjigu.
Oni će vidjeti samo ono što Rebić kaže, a to je: "Ne vidim zašto bi slavljenje Halloweena bilo opasno...Djeca time dobivaju neke nove priče, nove igre na koje nisu naučena, ali smatram da to nije toliko opasno i da kod nas nije ni pretjerano sraslo. Osobno, indiferentan sam prema tom fenomenu".
Dakle, Rebić ne vidi i indiferentan je. Očito je u pitanju Rebićeva i duhovna sljepoća i na osnovi te sljepoće, nezainteresiranost da upozori ljude i time sudjeluje u zaštiti katoličke djece. Svjesno ili ne, Rebić time sudjeluje u širenu očitoga zla.
Ali nije za čuditi se s obzirom da je Rebić npr. prije par godina na HTV-u u emisiji o masonima rekao da masoni mogu biti dobri katolici i da osobno poznaje takve masone.
Gadno, gadno!

Vrh

PostPostano: Uto stu 01, 2011 15:09 

Urban je napisao/la:
Nažalost, boli ljude briga za Blaževićevu knjigu.
Oni će vidjeti samo ono što Rebić kaže, a to je: "Ne vidim zašto bi slavljenje Halloweena bilo opasno...Djeca time dobivaju neke nove priče, nove igre na koje nisu naučena, ali smatram da to nije toliko opasno i da kod nas nije ni pretjerano sraslo. Osobno, indiferentan sam prema tom fenomenu".
Dakle, Rebić ne vidi i indiferentan je. Očito je u pitanju Rebićeva i duhovna sljepoća i na osnovi te sljepoće, nezainteresiranost da upozori ljude i time sudjeluje u zaštiti katoličke djece. Svjesno ili ne, Rebić time sudjeluje u širenu očitoga zla.

Gle, tema ovdje nije Rebić, nego alternativa.
Ako ćemo tako postavljati stvari onda ćemo umjesto o biti problema pričati samo o osobama koje nam se ne sviđaju.
O svim tim alternativnim rubnim stvarima postoje svakojaka mišljenja, a ako ćemo osuđivati osobno mišljenje jednog teologa “argumentima” tipa “duhovno je slijep” i “sudjeluje u širenju očitoga zla” onda budi siguran da će ljudi te teške riječi krivo shvatiti i to na vlastitu štetu.
Evo, meni se čini da je u pitanju neki osobni animozitet, jer znam da je Rebić govorio protiv nekih stvari koje si recimo ti propagirao na ovom forumu (pa nisam niti sumnjala da ti je mrzak).
Mi se niti kao katolici niti kao građani nismo dužni slagati sa baš svakim osobnim mišljenjem nekog teologa, a pretpostavljam da smo dovoljno zreli da svoje kritike i neslaganja iznesemo na primjereniji način. I o nama ovisi hoćemo li prednost davati onome oko čega se slažemo ili ćemo samo blatiti svoje neistomišljenike.

Činjenica jest da je Halloween još u našem društvu neriješeno otvoreno pitanje o kojemu mnogi imaju različita mišljenja ( da nije tako ne bi jedno Ministarstvo u svom službenom dokumentu koji se tiče odgoja djece imao tako vrednovan taj “blagdan”), stoga je Rebić ovdje offtopic.

Vrh

PostPostano: Uto stu 01, 2011 17:45 

Vidim da se moji učenici baš nisu previše zakačili za tu feštu. Čini mi se važnim poučiti ih o čemu se radi. A teško je pobjeći komercijalizaciji svega i svačega. Uostalom luduje se za Valentinovo, a sa svecem to ima skoro nikakve veze. Mislim da u svemu treba zadržati zrno razuma i ne činiti prevelike drame od onoga što to ne zaslužuje.
Ima po savjesti i duše puno opasnijih stvari nego izdubene tikve i Harry Potter.

Vrh

PostPostano: Uto stu 01, 2011 18:29 

sara je napisao/la:
Vidim da se moji učenici baš nisu previše zakačili za tu feštu. Čini mi se važnim poučiti ih o čemu se radi. A teško je pobjeći komercijalizaciji svega i svačega. Uostalom luduje se za Valentinovo, a sa svecem to ima skoro nikakve veze. Mislim da u svemu treba zadržati zrno razuma i ne činiti prevelike drame od onoga što to ne zaslužuje.
Ima po savjesti i duše puno opasnijih stvari nego izdubene tikve i Harry Potter.

Misliš li da je kardinal Ratzinger 2003. jako dramatizirao i izgubio to zrno razuma kada je rado dopustio da se javni iznosi njegovo mišljenje da Harry Potter suptilno zavodi, što je neprimijećeno i time izopačuje dušu kršćanstva i to prije nego što je sazrela (tu jasno misli na kršćansku djecu)?

Npr. http://www.lifesitenews.com/news/archiv ... l/05071301

(Dolje su u pdf-u i skenirani originali tih papinih pisma na njemačkom.)

Vrh

PostPostano: Uto stu 01, 2011 20:14 

Urban je napisao/la:
sara je napisao/la:

Misliš li da je kardinal Ratzinger 2003. jako dramatizirao i izgubio to zrno razuma kada je rado dopustio da se javni iznosi njegovo mišljenje da Harry Potter suptilno zavodi, što je neprimijećeno i time izopačuje dušu kršćanstva i to prije nego što je sazrela (tu jasno misli na kršćansku djecu)?

Npr. http://www.lifesitenews.com/news/archiv ... l/05071301

(Dolje su u pdf-u i skenirani originali tih papinih pisma na njemačkom.)

Ne, ne mislim. Nisam čitala njegove izjave pa ne znam kontekst. Uostalom pledirala sam za informiranost i nisam napisala da su takve stvari dobre i poželjne.
PS ne znam njemački

Vrh

PostPostano: Pon ožu 25, 2013 23:44 
Administrator

adrijana je napisao/la:
Pa u ljekarnama se mogu kupiti i jantarne ogrlice s točnim uputstvima o djelotvornosti, što je samo dokaz da društvo postaje polako new dark age koje gubi vrijednosti i kriterije.

Pošto neki roditelji stavljaju te jantarne ogrlice djeci oko vrata, zanimljivo je ovo razmišljanje:
http://studentski-pastoral.com/index.ph ... apelana/11

Odnosno ukratko:
"Ne postoji službeni stav Crkve o ogrlicama od jantara. Stalno se javljaju nove sekte, nove alternativene terapije, amajlije i slično, tako da se Crkva rijetko baš precizno osvrne na konkretnu stvar. Vjerujem da bi bilo jako dobro kad bi ipak uspjela pojedinačno progovoriti o svemu. Pozivam vas na vaš razum, na službenu medicinu (ne medicine koju propagira jedan pedijatar ili jedan liječnik).
(...)
Jantar je potrebno puniti na suncu i prazniti pod mlazom vode. Puni se negativnom energijom. Ovo govori dosta o takvim ogrlicama koje me više podsjećaju na new ageovske amajlije nego na provjereno sredstvo za liječenje. Spominje se tu i neka jantarna kiselina koja ima analgetski učinak, ali to bih ostavio priznatoj znanosti. Ne bih više o tome, ali osobno to ne bih koristio."

Vrh

PostPostano: Uto lis 22, 2013 20:52 
Administrator

Zanimljivo svjedočanstvo o principima homeopatije:
http://www.katolicki.info/razno/HOMEOPA ... NSTVO.docx

Vrh

PostPostano: Sub stu 02, 2013 10:04 

Alternativna medicina ima u sebi dosta elemenata istočnjačke duhovnosti i prilično sam siguran da katolički nauk osuđuje korištenje takvih praksi. No isto tako treba imati na umu da su bolesni ljudi spremni prihvatiti svakakve metode koje bi im mogle pomoći da se izliječe. U takvoj situaciji čovjeku strah utječe na razum i on nažalost postaje idealna žrtva za razne šarlatane. Sjećam se da sam jednom slučajno na televiziji naletio na nekakvu emisiju o astrologiji i tarotu u kojoj bi se ljudi telefonski uključili i postavljali pitanja astrologu koji bi im onda gatao i proricao budućnost, slao pozitivnu energiju, koristio visak itd, i jedna žena je postavila pitanje hoće li njezin muž preživjeti tešku operaciju koja ga čeka. U tom trenutku je taj astrolog rekao da ne odgovaraju na takva pitanja i ja sam se tada zgrozio jer sam shvatio koliko moć oni imaju nad očajnim ljudima. Ovaj nije odgovorio zato što je bio na televiziji, ali koliko je ljudi palo pod utjecaj tih šarlatana, strah me i pomisliti. Ima ljudi koji toliko ozbiljno shvaćaju astrologiju i numerologiju da se prije svake važnije odluke u životu savjetuju sa astrologom ili numerologom. Situacija je u Hrvatskoj loša, ali još je gore u Bosni i Srbiji gdje su ljudi siromašniji. Tamo su idealni uvjeti za nastanak i širenje tih poganskih praksi. Biblija strogo osuđuje svaki oblik vračanja i to se treba stalno naglašavati.

Vrh

PostPostano: Sub stu 02, 2013 12:25 

Da.
Palo mi je na pamet pitati kršćane koji iz neznanja ili zavedenosti upadaju u takve prakse: "Što mislite, ima li gatanja, tarota i sličnih stvari u raju? Nema. A vi želite doći u raj, zar ne?"

Vrh

PostPostano: Sub stu 02, 2013 12:46 

Ovo svjedočanstvo o homeopatiji je prvo takve vrste s kojim sam se susrela i šaljem ga na sve moguće mailove. Često su me vjernici pitali zašto sam toliko protiv homeopatije. Nisam do sada imala pravi odgovor. Jednostavno sam imala dojam da je to čista magija zavijena u plašt nekakvog intelektualizma. Ovo svjedočanstvo mi je potvrdilo taj dojam.

Vrh

PostPostano: Čet svi 08, 2014 07:43 

nisam znao na koju temu a ovo stavim pa sam se odlučio za ovu. Upravo gledam rtl kockicu program za djecu i vidim neku gospođu koja lijepo vježba sa djecom i pomislim fora aj djeca nešto i korisno imaju na tv ali ono što mi je zapelo za oko je da je dotična trenerica počela djeci pokazivati akupresurne točke na tijelu što mi je djelovalo nekako hm čudno.Ajde idem korak dalje i guglam o kome i čemu se radi i nalazim na ovo http://www.pbs.com.hr/gyrotonic.php he baš kako sam i mislio new age idiotizam na djelu i to u dječjem programu. Ako niste išli za time a djeca vam provode vrijeme ispred malih ekrana gledajući ovaj "edukativni" program vrijeme je da malo obratite pažnju na to što vam djeca gledaju

Vrh

PostPostano: Čet svi 08, 2014 08:11 

Nije tema, ali se spominje rtl kockica.
Crtići koji se prikazuju, su čisti new age.
Prvo vinx-ice - vatra voda, itd, a da ne spominjem da su te "vile" tako prikazane da bi se odrasla muška osoba seksualno uzbudila.
Zatim anđeli i prijatelji, gdje postoje vragovi, i anđeli, ali i jedni i drugu su super, čak se međusobno zaljubljuju.
Meni je moje dijete neki dana vikalo, kada je počeo crtić jeeee anđeli, jeeee vragovi. Djeca ne kuže, a ulazi u podsvijest.

Nasprem ovih crtića subliminalne poruke u nekim starijim crtićima su kamilica za želudac.

Vrh

PostPostano: Čet svi 08, 2014 11:04 

A da ne spominjemo i prvoklasni masonski serijal na RTL Kockici - Kuća boga Anubisa.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 189 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata