Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pet stu 15, 2019 21:33

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Pet ožu 26, 2010 08:55 

da li bi smjeli vjerovati u uroke ?
meni su rekli da je na mene nabacen urok i ja nikad nisam povjerovala u to ...proslo je vec ima oko 12 godina i sta jest jest ja sam jos uvijek lose....pa se evo pitam,da li bi trebalo povjerovati u to i poslat urok tamo odakle je stigao...osjecam ako prihvatim urok da mu dajem snagu....molim vase misljenje,,
pozdrav svimaa

Vrh

PostPostano: Pet ožu 26, 2010 12:12 

maraja je napisao/la:
da li bi smjeli vjerovati u uroke ?
meni su rekli da je na mene nabacen urok i ja nikad nisam povjerovala u to ...proslo je vec ima oko 12 godina i sta jest jest ja sam jos uvijek lose....pa se evo pitam,da li bi trebalo povjerovati u to i poslat urok tamo odakle je stigao...osjecam ako prihvatim urok da mu dajem snagu....molim vase misljenje,,
pozdrav svimaa

Možeš li pojasniti o čemu se konkretno radi? Tko ti je rekao da se radi o uroku? Tko ti je rekao da se urok treba poslati tamo odakle je došao?...

Vrh

PostPostano: Ned ožu 28, 2010 20:47 

Draga braćo i sestre; nemojmo se zamarati praznovjernošću u ove svete dane koji su pred nama.
Maraja: pođi se ispovjediti i pričesti se, i nikakav urok neće ti naškoditi. Pogotovo ako to napraviš na "veliki četvrtak"
pod svetim obredom, postat ćeš moćnija od bilo kakvog uroka.

Vrh

PostPostano: Ned ožu 28, 2010 22:18 

Naravno ne moćna po sebi nego po Milosti u koju se zaodjenjujemo ispovijedivši i pričestvši se.

Vrh

PostPostano: Pon ožu 29, 2010 17:54 

ljudi su vidili u kakvom sam stanju kao i clanovi obitelji...dakle,radilo se na pocetku o intezivnom "umiranju"....tijelo nepokretno,nemocno,bez apetita...sve se dogodilo iznenada i bez ikakvog razloga...nekakvoj bolesti ni traga....jednostavno kao da su na mene djelovale nekakve nepoznate,nevidljive sile....odveli me u pravoslavnog popa...on kao nasao urok i djelomicno ga skinuo...nisam u to sve skupa tila povjerovat pa dan poslije odlazim u nasu crkvu i sve ispripovjedam sveceniku...nije mi odgovorio nista konkretno....ne pridajem tome nikakvu pozornost i nastavljam polu zivjeti....proslo je vec toliko godina i jasno mi je da toga ima oko nas...ja sam borac i veliki vjernik pa me najvjerojatnije to i drzi....al ne vodim normalan zivot...ne tribaju me prodike jer mi je jasno koliko vjerujem Isusu...treba mi netko tu tko je Isusu toliko blizak pa istodobno i pod jacim napadima zloga...trebaju mi ljudi koji su iskusili nesto takvo...kako je proslo puno vrimena palo mi napamet da bi mozda to odakle je poslato trebalo vratit da osoba skuzi zlo i da je u vrazjim rukama itd i mozda krene putem obracenja....u molitvi sam svaki dan itd...ali htjela bi imat vise snage i dr da mogu vodit normalni zivot...jednostavno se dogadja da iz cista mira padnem i zalegnem i onda pocinje borba...u borbi uvijek ispadnem pobjednik jer je sam Isus uz mene...ali iscrpljujuce je sve to....
neka mi se javi netko tko razumije o cemu pricam
dakle,osoba koja je u bliskom odnosu sa Isusom i skupa sa njim vodi borbu protiv zlih nevidljivih sila...
eto,mislim da sam uspila pojasnit
jos uvijek molim vase misljenje
pozdrav svima !

Vrh

PostPostano: Pon ožu 29, 2010 19:58 

Draga Maraja...hvala ti sto si podjelila to s nama..
Znam da zlo postoji,ali danas je svijet pun svega,pa ljudi svasta pricaju i prebrzo donose zakljucak,kako im je nesto uradjeno i nabaceno kao "urok"
Nije ni dobro vjerovati u to...ako vjerujes u Isusa Krista,onda nema bojazni za strah..
maraja je napisao/la:
ljudi su vidili u kakvom sam stanju kao i clanovi obitelji...dakle,radilo se na pocetku o intezivnom "umiranju"....tijelo nepokretno,nemocno,bez apetita...sve se dogodilo iznenada i bez ikakvog razloga...nekakvoj bolesti ni traga....jednostavno kao da su na mene djelovale nekakve nepoznate,nevidljive sile...

Nisam lijecnik i ne znam sta je to..ali danas u svijetu ima 28vrsta Epilepsije i ,epilepticni napada..Pet on njih su najcesci i najpoznatiji...
Ima ih razliciti ,cak da lijecnici nisu u stanju svaki puta prepoznati i pravu dijagnozu dati...
Ovo,kod tebe je bilo nesto kao u nesvjesti.."cudno"
Kakve si ljecnicke preglede pravila,i kod kojis lijecnika specijalista..?
Citat:
odveli me u pravoslavnog popa...on kao nasao urok i djelomicno ga skinuo...nisam u to sve skupa tila povjerovat pa dan poslije odlazim u nasu crkvu i sve ispripovjedam sveceniku...nije mi odgovorio nista konkretno...

A,eto vidis kolika je razlika i izmedju ..."popa" i "svecenika"
Citat:
....ne pridajem tome nikakvu pozornost i nastavljam polu zivjeti....proslo je vec toliko godina i jasno mi je da toga ima oko nas...ja sam borac i veliki vjernik pa me najvjerojatnije to i drzi....al ne vodim normalan zivot...

Kako to smatras da si "borac i veliki vjernik"...?
[quote=].al ne vodim normalan zivot...ne tribaju me prodike jer mi je jasno koliko vjerujem Isusu.treba mi netko tu tko je Isusu toliko blizak pa istodobno i pod jacim napadima zloga[/size]..

Hoces da kazes,da ne vodis " istinski zivot u vjeri",kada kazes da ne vodis normalan zivot.treba mi netko tu tko je Isusu toliko blizak pa istodobno i pod jacim napadima zloga.
Ne vodis ..mislis " istinski zivot u vjeri",kada mislis na normalni...ne tribaju me prodike jer mi je jasno koliko vjerujem Isusu...Zsto ti ne trebaju Predike..Evandjelja i Rijec Bozja...?
[u]treba mi netko tu tko je Isusu toliko blizak pa istodobno i pod jacim napadima zloga, [/u]zadnju recenicu ne razumijem,kako si to mislila...?

Citat:
trebaju mi ljudi koji su iskusili nesto takvo...kako je proslo puno vrimena palo mi napamet da bi mozda to odakle je poslato trebalo vratit da osoba skuzi zlo i da je u vrazjim rukama itd i mozda krene putem obracenja....u molitvi sam svaki dan itd...ali htjela bi imat vise snage i dr da mogu vodit normalni zivot...

Ne igraj se s vatrom,onaj tko se igra sa Zigicama,nije cudo da upali vatru..
Ispovjedi se,podji na Sv.Mise i Sv.pricest...i odbaci takvo misljenje,jer ti si rob toga negativnoga,sto uopce nije dokazano da jeste i da kod tebe zaista postoji...
Citat:
jednostavno se dogadja da iz cista mira padnem i zalegnem i onda pocinje borba...u borbi uvijek ispadnem pobjednik jer je sam Isus uz mene...ali iscrpljujuce je sve to....neka mi se javi netko tko razumije o cemu pricam

Tako nastupaju napadi epilepsije...ili semozda varam...Ali podi ljecniku da se napravi EEG
Bas sam i sama radoznala,da li ce netko da se javi,tko ima takva iskustva,ili mozda zna vise o tome...
Citat:
dakle,osoba koja je u bliskom odnosu sa Isusom i skupa sa njim vodi borbu protiv zlih nevidljivih sila...eto,mislim da sam uspila pojasnit jos uvijek molim vase misljenje
pozdrav svima
[

Mislis na karizmatika,ili Ergociztu...

Vrh

PostPostano: Pon ožu 29, 2010 21:27 

Pitanje nije dobro postavljeno. Mi ne vjerujemo u uroke, mi vjerujemo samo Bogu, ali istina je da postoje babe koje se bave bacanjem uroka, zazivanjem vraga i kojakvim crnim magijama...
Međutim mi koji smo u vjeri i molitvi, koji se redovito ispovijedamo i pričešćujemo, ne trebamo se bojati ni misliti puno o tome.
U susjedno selo je došao župnik, karizmatik, izgleda ne slučajno, jer u tom selu je jako rašireno takvo okultno djelovanje. Znam jedan primjer kad je molio nad takvom osobom kao što je maraja, te dobio spoznaju da se ne radi o bolesti, nego o posljedicama sličnima tome što maraja opisuje.
Zašto postoje osobe kojima vračanje može naškoditi, zato što su se same nekim svojim zastranjenjima u okultno otvorile djelovanju zloga. Taj svećenik prepoznaje, čak "vidi" naše grijehe, pa u iskrenoj ispovijedi i molitvi može pomoći osobi da se prisjeti čime se dovela u opasnost i da se približi Bogu.

Vrh

PostPostano: Uto ožu 30, 2010 09:02 
Administrator

maraja je napisao/la:
odveli me u pravoslavnog popa...on kao nasao urok i djelomicno ga skinuo

Bacanje i skidanje uroka je magija, ne postoji crna i bijela magija, sve je to ista magija. Takva praksa posebno je raširena na području Bosne, gdje neke hodže daju magijske "zapise".
Magijom se ne smije baviti, ni "crnom" ni "bijelom"!

maraja je napisao/la:
kako je proslo puno vrimena palo mi napamet da bi mozda to odakle je poslato trebalo vratit da osoba skuzi zlo i da je u vrazjim rukama

Što bi trebalo vratiti?
Ako se radi o predmetu treba ga uništiti i ne davati mu važnost,
a ako misliš na magiju, ponavljam sa magijom se ne smije petljati.
Nužno je oprostiti osobi koja ti je htjela nanijeti zlo, bez obzira o kome se radi.
U svakom slučaju preporučam da odeš na razgovor kod Zvjezdana Linića (ili nekog svećenika koji ima iskustva s takvim stvarima).

Vrh

PostPostano: Uto ožu 30, 2010 10:56 

otici cu kod jednog svecenika za dva tjedna

Vrh

PostPostano: Čet tra 01, 2010 20:04 

Vezano uz temu...

koje su sve okultne prakse, koji su simptomi bolesti uzrokovane istima, što učiniti da bi se oslobodili:
http://www.katolici.org/duhovnost.php?a ... i&id=13854

Vrh

PostPostano: Čet tra 01, 2010 20:33 

Adrijana, zbilja si se potrudila, ovo je odličan članak koji bi trebao svatko od nas pročitati...i ne samo pročitati. Nekako u zadnje vrijeme sve više ljudi ima slične probleme, tako da bi to stvarno trebalo bolje proučiti da znamo pomoći ljudima ili ih barem uputiti kako da si sami pomognu.

Vrh

PostPostano: Sub tra 03, 2010 13:57 

Slažem se, Ozana...

Nadam se da će Maraja ovo pročitati i da će joj biti od koristi. Molit ću se i ja na tu nakanu.

Vrh

PostPostano: Ned lip 27, 2010 10:45 

Samo da kazem jedan primjer koji ce ti dati snagu. Mojoj babi je njen vlastiti muz placa crne mise i to koliko puta, a baba toliko predana Bogu njoj nikad nista! :D
koliko jaka vjera pomaze!
Moli se, viruj, mise...
BTB

Vrh

PostPostano: Uto lip 23, 2015 00:08 

Da, to sto ne vjerujes ne znaci da nije ili nemoze biti.. to je kao da kazes da ne vjerujes da vrag postoji pa tako ocekujes da ti onda nemoze nista... tvoji simptomi su mi kako poznati i preporucila bi ti da ides na molitve otklinjanja i oslobodjenja, sad neznam gdje zivis pa nemogu ti reci koji ti je svecenik u blizini dobar... imam nazalost jako puno iskustva u ovome jer se nad menom vec 1 i 6 mjeseci mole te i jace molitve... nadam se da ce sve biti u redu.. BB

Vrh

PostPostano: Uto lip 23, 2015 00:15 

Zašto postoje osobe kojima vračanje može naškoditi, zato što su se same nekim svojim zastranjenjima u okultno otvorile djelovanju zloga. Taj svećenik prepoznaje, čak "vidi" naše grijehe, pa u iskrenoj ispovijedi i molitvi može pomoći osobi da se prisjeti čime se dovela u opasnost i da se približi Bogu.

Nije ti ovo istina, osoba nemora biti uopce kriva niti da se ona sama uvukla u okultno, ima primjera puno do je obiteljska loza kriva kao kod mene, jer vodis krstenjema se brise grijeh al ostaju posljedice grijeha... taj svecenik karizmatik ima dar spoznaje, ne "vidi" on nego ga Duh Sveti nadahne da spozna u cemu je problem kod osobe... znam mnogo slucajeva gdje osoba ima opsjednuce od zaceca, i mnogo osoba koje su dobile opsjednuce urokom... to sta se to sakriva od javnosti ne znaci da ne postoji.. danas je cak najvise slucajeva

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata