Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pet stu 15, 2019 05:38

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: Uto lip 23, 2015 15:31 

Nije ti ovo istina, osoba nemora biti uopce kriva niti da se ona sama uvukla u okultno, ima primjera puno do je obiteljska loza kriva kao kod mene, jer vodis krstenjema se brise grijeh al ostaju posljedice grijeha... taj svecenik karizmatik ima dar spoznaje, ne "vidi" on nego ga Duh Sveti nadahne da spozna u cemu je problem kod osobe... znam mnogo slucajeva gdje osoba ima opsjednuce od zaceca, i mnogo osoba koje su dobile opsjednuce urokom... to sta se to sakriva od javnosti ne znaci da ne postoji.. danas je cak najvise slucajeva

što bi to bilo "ostaju posljedice grijeha" možeš li dati neki primjer i malo pojasniti?I kako to misliš da je obiteljska loza kriva?

Vrh

PostPostano: Uto lip 23, 2015 18:57 

Evo ti primjer po meni.. znaci osobno... ja san odrasla u obitelji koja nije vjerovala da Bog postoji, moji djedovi i bake su ucili moje roditelje da Bog ne postoji, i nazalost moji djedovi i bake i dalje ne vjeruju.. moja baka jedna je isla vracarama, bilo je alkoholizma, pobacaja,.. svacega u obitelji... drugi djed i baka su bili u komunizmu i svacemu, mama i tata su dozivali duhove kao mladi onako kao u igri (to nikad nije igra) i onda se rodim ja sa duhovnim problemima od zaceca (duh smrti, duh bluda, duh komunizma i puno drugih).. preko mene se moja obiteljska loza cisti i iskreno zahvalna sam sto ovo imam jer da nemam tko zna kad bi se ja iskreno obratila i sve vise moja obitelj vjeruje i mnogi su povjerovali kad su vidili sto se sa menom dogadja na molitvama i duhovnim obnovama jer najvece postignuce zloga je uvjeriti ljude da on ne postoji

Vrh

PostPostano: Uto lip 23, 2015 19:01 

I da napomenem imam svu mogucu medicinsku dokumentaciju u kojoj pise za sam zdrava i psihicki i fizicki, psihijatrija cak kaze da nema objasnjenja

Vrh

PostPostano: Sri lip 24, 2015 15:36 

I da napomenem imam svu mogucu medicinsku dokumentaciju u kojoj pise za sam zdrava i psihicki i fizicki, psihijatrija cak kaze da nema objasnjenja

psihijatrija nema objašnjenja za što?za duhove bluda,komunizma,smrti??otkad se psihijatri bave duhovima?oprosti ali ja tu ništa nisam razumio o čemu pišeš

Vrh

PostPostano: Sri lip 24, 2015 16:15 

Nema objasnjenje za ono sto se dogadja meni na sv. Misi ili molitvama, iman jake rekacije (manifestacije) tresem se, režim, nemoze me držati 6-7 ili vise ljudi, pricam na razlicitim jezicima i razlicitim glasovim,cijela se izoblicim, izvijem ili zgrcim se, pljujem kad se spomene bilo sto sveto, vristim, urlicem, itd... da ne nabrajam dalje nije bas ugodno a i ne smijem bas puno govoriti o tome, sta je najgore nasi biskupi i nadbiskupi bas nisu otvoreni za to, ja moram ici na molitve u Sloveniju jer mi moj biskup ne zeli pomoci

Vrh

PostPostano: Sri lip 24, 2015 22:46 

Nema objasnjenje za ono sto se dogadja meni na sv. Misi ili molitvama, iman jake rekacije (manifestacije) tresem se, režim, nemoze me držati 6-7 ili vise ljudi, pricam na razlicitim jezicima i razlicitim glasovim,cijela se izoblicim, izvijem ili zgrcim se, pljujem kad se spomene bilo sto sveto, vristim, urlicem, itd... da ne nabrajam dalje nije bas ugodno a i ne smijem bas puno govoriti o tome, sta je najgore nasi biskupi i nadbiskupi bas nisu otvoreni za to, ja moram ici na molitve u Sloveniju jer mi moj biskup ne zeli pomoci

na kojim jezicima?i o čemu pričaš?

Vrh

PostPostano: Čet lip 25, 2015 11:36 

na kojim jezicima?i o čemu pričaš?

ti kao preracionalni vjernik to ne možeš shvatiti
da da to i vidiš uživo, ne bi vjerovao
krivo gledaš na duhovne stvarnosti i misterije,shvati to jednom

Vrh

PostPostano: Čet lip 25, 2015 13:43 

Javi se u Zagreb u Centar za duhovnu pomoć. To je pokrenuo prof. Ivančić. Oni će te znati uputiti dalje. Iz tiska znam da zagrebačka nadbiskupija (ne znam je li osobno kardinal ili tko od pomoćnih biskupa) omogućuje službeni egzorcizam, ali to ide povjerljivo i bez ikakvog uplitanja javnosti.

Vrh

PostPostano: Čet lip 25, 2015 17:21 

Nisan znala to za u Zagrebu, isla san kod jedinog sluzbenog hrvatskog al sad ipak iden u sloveniju jer je ovaj prekrcan slucajevima a mom se nazalost bas triba posvetiti, zalosno je sta ovi nasi biskupi ignoriraju to a sve je vise slucajeva: /

Vrh

PostPostano: Pet lip 26, 2015 07:06 

Nisan znala to za u Zagrebu, isla san kod jedinog sluzbenog hrvatskog al sad ipak iden u sloveniju jer je ovaj prekrcan slucajevima a mom se nazalost bas triba posvetiti, zalosno je sta ovi nasi biskupi ignoriraju to a sve je vise slucajeva: /

kod kojeg hrvatskog si išla?...pretpostavljam kod fra smiljana
je žalosno je...jer po kanonskom zakoniku, svaka biskupija bi trebala imati svoga egzorcistu svećenika!...a u rh svaka biskupija nema svoga egzorcistu!...milsim da ima samo zagrebačka jer u njoj je jedini egzorcist....očito je da se kod nas puno ne vjeruje u to...kakvi demoni, kakvo djelovanje sotone, kakav egzorcizam ...to su za naše kaptolske strukture očito bajke i srednji vijek

Vrh

PostPostano: Pet lip 26, 2015 08:56 

Nikad neću zaboravit priču jednog svećenika...po njemu za stanje u kojem se nalazimo su krivi upravo svećenici zbog priča da su takve stvari prestale postojati....vrlo jednostavno me upitao -a kad je to sotoni bio sprovod?
Biblija je prepuna svakakvih primjera đavolskih uznemiravanja, fizičkih i psihičkih smetnji koji su dolazili kako djelovanjem sotone tako i našim stanjem grijeha....
Nazalost, zbog ovakvih priča ljudi se okreću babetinama koje skidaju uroke, daju amajlije i svašta nešto....ne kažem da ljudi nisu panični i sami pretjeruju s nekim stvarima koje nemaju veze s vezom...ali postoje slučajevi koji zaista trebaju reakciju svećenika...a žalosno je što za takve stvari treba preokrenut 5 župa da bi nas netko uopće uvažio i saslušao....
Poznajem mnogo svećenika koji drže priču pa vjeruješ u Boga šta će ti bit, to su gluposti...
Uzasno je površno da jedan takav svećenik postavlja dijagnozu o našoj vjere na temelju onoga što oči vide, magija nije samo čarka barka s kristalnom kuglom....već i astrologija bilo kakvo vjerovanje u stvari koje su nadnaravne a nemaju veze s Bogom, bavljenje jogom, pročišćavanje čakri itd.
Takve stvari navlače na čovjekovu dušu upravo one sile koje se tim stvarima i bave-a to su sotonske sile.
Nema boljeg egzorcizma od istinske i prave ispovijedi i pokajanja...al za neke stvari je ipak potrebna pomoć svećenika....
Sotona oblijeće oko nas i kad ga nitko ne zove....a kako tek onda oblijeće kad mu objeručke dajemo dopuštenje....i sami ga pozivamo....
Kad smo u stanju smrtnog grijeha po bibliji nismo u prijateljstvu s Bogom, a kada smo u tvrdokornom, namjernom takvom stanju...svjesno i nije nas uopće briga time postajemo prijatelji sotoni....svaki grijeh narušava naš odnos i sve više nas udaljava od Boga i počinjemo gubiti milosti....u takvom stanju neispovjedanja lak smo plijen koji se nalazi daleko od majčinskog krila Crkve....i tko nas štiti?
Bog da..ali u onoj mjeri u kojoj mu dopustimo... Crkva ima i svoju mističnu stranu bez obzira koliko se mi voljeli praviti da takva strana ne postoji....
Sotone se nikad ne treba bojati ali samo s Bogom u pomoći...samo u stanju vjere i milosti i utočišta koje imamo u Njegovu krilu....ako nismo u tom stanju i takav odnos opetovano narušavamo svakakvim grijesima, po meni bi bila jedna velika ludost i laž vjerovati da nam sotona ne može ništa....

Vrh

PostPostano: Ned lip 28, 2015 19:56 

Nisan, bila san kod Smiljana al na obicnim molitvama, nema on dozvolu, jedini koji ima dozvolu bas od svog biskupa nije u Zagrebu niti okolici Zagreba to je sve sta mogu reci jer ga se drzi u tajnosti.. raspitala san se za ovo kod Ivancica i nemogu tamo jer mi nemoze pomoci, on nema dozvolu za moliti egzorcizam a meni samo to moze pomoc rekli su svi, bila san kod svih mogucih cak i kod Arhara u Sloveniji koji je isto potvrdija da se radi o opsjednucu bas... al eto jedino sta me ljuti da moj biskup kaze da san ja luda i nece da pomogne a ja iman i medicinku dokumentaciju da nisan luda, nego moran davat vise od 1000kn svaki put da iden u Sloveniju, bila san na preko 10 egzorcizama i neznaju koliko ce jos tribati jer san nazalost prekrcana svime... sad kad pocnen jednom tjedno ici (a rekli su da bi tribala 2 puta tjedno) mogu slobodno kredit dignit ili bubreg prodat da placan put da se oslobodin.. umisto da iman tu nekog da moli i sve a to mi nedaju

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC + 01:00 sata