Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Ned ožu 29, 2020 18:26

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: Pet ožu 13, 2020 22:00 

Ako je tko voljan, neka se pridruži ovoj molitvi.

Molit ćemo za zaustavljanje širenja koronavirusa, za ozdravljenje bolesnih i zaraženih, i za hrabrost u tjeskobi, panici i strahu.

Predlažem sljedeće molitve:

* * *

Posvetna molitva Presvetom Srcu Isusovu

Isuse predragi, Otkupitelju ljudskoga roda, pogledaj na nas, pred oltarom tvojim preponizno prostrte!
Tvoji smo, tvoji hoćemo biti! A da mognemo s tobom što čvršće biti sjedinjeni, evo se danas svaki od nas drage volje posvećuje Presvetom Srcu Tvojemu.
Tebe, istina, mnogi nisu nikada spoznali, tebe su, prezrevši zapovijedi tvoje, mnogi odbacili. Smiluj se na jedne i na druge, predobrostivi Isuse, i sve ih pritegni svetomu Srcu svojemu.
Kralj budi, Gospodine, ne samo vjernima, koji se nisu nikada odmetnuli od tebe, nego i rasipnim sinovima, koji su te ostavili: učini, da se ovi u kuću očinsku brzo povrate, da od bijede i glada ne poginu, Kralj budi onima koje ili kriva mišljenja zavaravaju ili nesloga rastavlja, i prizovi ih natrag u luku istine i jedinstvo vjere, da naskoro bude jedno stado i jedan pastir.
Udijeli, Gospodine, Crkvi svojoj sigurnu, potpunu slobodu; udijeli svim narodima mir i red; učini, da s oba stožera zemlje jedan razliježe glas: Budi hvala Božanskom Srcu, po kojemu nam je stečeno spasenje. Njemu slava i čast u vijeke. Amen.

Tko ima vremena, neka izmoli i Litanije Srcu Isusovu...

* * *

Ovu lijepu i staru molitvu izabrala sam "nasumičnim odabirom" (znajući da slučajnosti nema, već je sve providnost Božja), a "sveca zaštitnika" također slučajnim odabirom preko tražilice http://odaberisveca.ihtis.info/ ...

Za zaštitnika u borbi protiv koronavirusa dobili smo svetog Mihaela arkanđela.
Dobivena nakana je: Moli za začetnike i počinitelje zla.

Stoga predlažem da uz Posvetnu molitvu Srcu Isusovu svaki dan izmolimo i sljedeću kratku molitvu:

* * *

Molitva sv. Mihaelu

Sveti Mihaele, arkanđele, brani nas u boju;
proti pakosti i zasjedama đavolskim budi nam utočište!
Neka mu zapovjedi Bog, ponizno molimo,
i ti, vojvodo vojske nebeske,
Sotonu i druge duhove zlobne
koji svijetom obilaze na propast duša
božanskom jakošću u pakao protjeraj!
Amen!

* * *

Vrh

PostPostano: Pon ožu 16, 2020 11:48 

Ovdje sam prava zlica...sućut umrlima (kažu da ih je više od gripe, ali prilično malo znamo). No, priželjkivala sam nešto, da se turizam uruši, da prestanu betonirati vrtove za parkinge, uništavati šume zbog poljskih kuća sa bazenom itd...Nisam mislila na nešto ovakvo, više sam se uzdala u političku situaciju sa migrantima...Ali, ako se bahati zamisle kako su mali i kako je sve krhko, tad dobro...

Vrh

PostPostano: Pon ožu 16, 2020 22:25 

Ovdje sam prava zlica...sućut umrlima (kažu da ih je više od gripe, ali prilično malo znamo). No, priželjkivala sam nešto, da se turizam uruši, da prestanu betonirati vrtove za parkinge, uništavati šume zbog poljskih kuća sa bazenom itd...Nisam mislila na nešto ovakvo, više sam se uzdala u političku situaciju sa migrantima...Ali, ako se bahati zamisle kako su mali i kako je sve krhko, tad dobro...

Hvala ti na molitvi :; ,

ovo su zapravo molitve protiv epidemije panike i neutemeljenoga straha, protiv tjeskobe kakvu može samo Zli prouzročiti i protiv pandemije autoritarnih i represivnih mjera kakve mogu samo državni vrhovi donijeti, sve radi "sigurnosti" građana.

Znam da je strah od ovoga virusa neutemeljen :; , zato mi je i onim "slučajnim odabirom" po nadahnuću sv. Faustine i stigla ta molitva: Posvetna molitva Srcu Isusovu koja je zapravo molitva smirenja, predanja i spoznanja Božje ljubavi prema nama. Ta molitva se pojavila u prijelomnim trenucima crkvene povijesti i uvijek je bila pomalo znakovita.

A ova druga molitva i to što je ispalo (nakon molitve Duhu Svetom) izbor sv. Mihaela anđela, to je još znakovitije. Mnogi su već počeli predlagati pokorničke molitve (npr. krunica Božjeg milosrđa i druge), a ovo je meni ispalo da treba zapravo moliti egzorcizam (i molitve za zaštitu od Zloga).

Zašto? Ne znam...

Razmišljam...

Vrh

PostPostano: Pon ožu 16, 2020 22:45 

može i devetnica koju mole salezijanci http://donbosco.hr/novosti/item/2287-iz ... ci-krscana

Vrh

PostPostano: Čet ožu 19, 2020 19:15 

može i devetnica koju mole salezijanci http://donbosco.hr/novosti/item/2287-iz ... ci-krscana

Hvala na ovom linku!

Jednu od tih molitvi ću kopirati ovdje:

Molitva za izbavljenje od corona virusa

Svemogući i vječni Bože, iz Tebe čitav svemir crpi snagu, postojanje i život, zato dolazimo k Tebi dozvati Tvoje milosrđe jer i danas živimo u našoj ljudskoj krhkosti dok nas zahvaća virusna epidemija.

Mi vjerujemo da Ti vodiš tijek ljudske povijesti i da Tvoja ljubav može promijeniti našu budućnost na bolje u kakvom god stanju da jesmo. Zato Tebi povjeravamo bolesne i naše obitelji: da otajstvo Uskrsnuća Tvoga Sina pruži spasenje i olakšanje njihovome tijelu i duhu.

Pomozi svakome u našem društvu da svoj posao vrši jačajući duh solidarnosti. Budi oslonac liječnicima i zdravstvenim djelatnicima, odgojiteljima i socijalnim radnicima u vršenju njihovih dužnosti.

Ti koji si nam utjeha u umoru i oslonac u slabosti, po zagovoru Blažene Djevice Marije i svih Svetih liječnika i iscjelitelja drži svo zlo daleko od nas.

Oslobodi nas epidemije koja nas je zahvatila da možemo mirno nastaviti s našim uobičajenim aktivnostima i da slavimo Tebe i zahvaljujemo Ti obnovljena srca.

U Te vjerujemo i svoje molbe Tebi upućujemo Gospodine Kriste. Amen.

Vrh

PostPostano: Pon ožu 23, 2020 12:33 

https://www.bitno.net/vijesti/hrvatska/ ... m-potresu/

Pomolimo se i bl. Ivanu Merzu, čiji su grob i slika ostali sačuvani u potresu:

Svemogući vječni Bože, u Ivanu Merzu dao si nam divan primjer vjere i ljubavi prema Kristu i Crkvi. U svojemu kratkom životu Ivan je uz pomoć tvoje milosti postigao mnoge vrline i potaknuo nas da nasljedujemo njegovu predanost u tvoju svetu volju, strpljivost u podnašanju križeva svakodnevnoga života te nesebičnu ljubav prema bližnjemu. Njegov neumoran rad za proširenje Kristova kraljevstva u dušama mladih mnoge je priveo k tebi koji jedini daješ čovjeku pravi smisao života. Uvjereni da ti je Ivan svojim svetim životom omilio, molimo te da ga se udostojiš proslaviti čašću oltara kako bi njegov primjer pomogao ljudima na putovanju prema nebeskoj domovini. Udijeli nam milost da nasljedujemo čvrstoću njegove vjere, nesebičnost njegove ljubavi te apostolsku revnost da se tako približimo idealu kršćanske savršenosti koji nam je on svojim životom pokazao. Njegovim zagovorom udijeli nam posebnu milost za koju te sada molimo: za ozdravljenje nastradalih u potresu, osobito za djevojčicu u kritičnom stanju... usliši nas, neka bude to na korist dušama našim, prema Tvojoj volji i Tebi na slavu.
Po Kristu Gospodinu našemu. Amen.

Vrh

PostPostano: Sri ožu 25, 2020 18:14 

https://priznajem.hr/novosti/svijet/mon ... na/116628/

33 molitve za zdravlje, hrabrost i zaštitu

:) :) :)

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata