Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Čet ruj 24, 2020 02:16

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Čet pro 26, 2019 17:08 

Zlatno pravilo:
Mt 7, 12
"Sve, dakle, što želite da ljudi vama čine, činite i vi njima. To je, doista, Zakon i Proroci."

Želim se pohvaliti sa odličnim poklonom za Božić:
Susjed imenjak me prije 2 mjeseca nazvao prijeteći mi tužbom zbog toga što nisam držao urednim imanje gdje sam suvlasnik, pa on ima problem sa time jer mu kupina prelazi na njegovo. Razgovor je završen bez moje ljutnje tj. čak sam mu rekao da je to njegovo pravo i da sve ovisi o njemu tj. možemo se suditi ili se možemo dogovoriti o više stvari koje nas vežu kao i o toj koja ga muči.

Prekjučer me nazvao ponovno susjed sa željom da sazna neke informacije koje sam mu rado dao. Bio je sretan što je saznao kako sa sinom može riješiti svoju situaciju sa šumom. Saznao sam da je bio u bolnici i da je sad dobro.
Zaboravio je svoju situaciju zbog koje me je htio suditi...
Osjetio sam radost u njegovom glasu :)
No nije taj poklon bio došao sam od sebe.

Nakon prijašnjeg razgovora kad me htio tužiti na sud, ja sam molio pomoć Boga da mi da snagu oprostiti susjedu tako da sam već osjetio da sam mu u srcu oprostio i blagoslovio sam ga.

Hvala ti Bože na pomoći - odličnom poklonu koji mi učinio sreću i radost koju dijelim sa drugima!
Opraštanje je odličan odabir - ponovno dokazano.

Vrh

PostPostano: Čet sij 02, 2020 11:54 

Ha,ha,to se samnom i susjedom nikada neće dogoditi... :x

Vrh

PostPostano: Sub sij 04, 2020 18:00 

Nedavno sam spoznao da je više citirano zlatno pravilo u biti 3. Newton-ov zakon - Zakon akcije i reakcije:

Ako jedno tijelo djeluje silom na drugo, tada i to drugo tijelo djeluje silom na ono prvo. Te sile su jednakog iznosa, suprotne orjentacije i na istom smjeru.

Ja bih tu dodao:
Sve što ja želim - da bi se ostvarilo trebam djelovati u istom usmjerenju od sebe. Trebam se davati.
Sebedarjem na kraju po zakonu djelujem i na sebe.

Ako želim oprostiti, u tom pravcu će se nastojati i meni oprostiti. Obrnuto isto vrijedi tj. ono što ne želim drugima neće niti meni biti.

Hoću naglasiti da sam ja taj koji ima moć odluke kako djelovati čime sukreiram u biti svoju budućnost.
Ako imam Boga na 1. mjestu tj. djelujem u duhu Ljubavi i Mira jasno je da ću se mijenjati uz Božju pomoć u Božjem duhu.
Dakle jako je bitno što želim i moja težnja u tome tj. usmjerenost je bitna za budućnost kako se ne bih uništio već kako bih nadišao sam sebe :)

Vrh

PostPostano: Uto sij 07, 2020 15:34 

Ja se,nažalost,osjećam sve dalje i dalje od Boga...kao da mi šalje situacije koje će,što je više moguće,pokolebati moju ionako nesigurnu vjeru...

Vrh

PostPostano: Uto sij 07, 2020 15:36 

Nedavno sam spoznao da je više citirano zlatno pravilo u biti 3. Newton-ov zakon - Zakon akcije i reakcije:

Ako jedno tijelo djeluje silom na drugo, tada i to drugo tijelo djeluje silom na ono prvo. Te sile su jednakog iznosa, suprotne orjentacije i na istom smjeru.

Ja bih tu dodao:
Sve što ja želim - da bi se ostvarilo trebam djelovati u istom usmjerenju od sebe. Trebam se davati.
Sebedarjem na kraju po zakonu djelujem i na sebe.

Ako želim oprostiti, u tom pravcu će se nastojati i meni oprostiti. Obrnuto isto vrijedi tj. ono što ne želim drugima neće niti meni biti.

Hoću naglasiti da sam ja taj koji ima moć odluke kako djelovati čime sukreiram u biti svoju budućnost.
Ako imam Boga na 1. mjestu tj. djelujem u duhu Ljubavi i Mira jasno je da ću se mijenjati uz Božju pomoć u Božjem duhu.
Dakle jako je bitno što želim i moja težnja u tome tj. usmjerenost je bitna za budućnost kako se ne bih uništio već kako bih nadišao sam sebe :)

Ovo pomalo podsjeća na Anu Bučević,čak se tako i izražava,da smo sukreatori,nešto tako....

Vrh

PostPostano: Sri sij 08, 2020 12:12 

Ja ne poznajem djela te žene (malo sam proguglao...). Dakle to ne želim komentirati jer nemam pojma o njoj...

Ono što sam izjavio - ja imam Bibliju kao temelj. Npr.:

Post 1,26-29
26 I reče Bog: "Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci - svoj zemlji - i svim gmizavcima što puze po zemlji!"
27 Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju on ga stvori, muško i žensko stvori ih.
28 I blagoslovi ih Bog i reče im: "Plodite se, i množite, i napunite zemlju, i sebi je podložite! Vladajte ribama u moru i pticama u zraku i svim živim stvorovima što puze po zemlji!"

Ovdje se vidi da me je/nas je Bog stvorio na svoju sliku. Bog je Stvoritelj. Što smo mi, ako smo stvoreni na sliku Stvoriteljevu?
Po meni je smisao života stvaranje tj. kreiranje. Jesam li ja sukreator, sustvoritelj?
Dokaz mi je potvrdnog odgovora na to da imam slobodu izbora.
Da sam samo izvršilac onda bi bio robot - stroj koji samo radi zadano, ali kad imam slobodu izbora ja stvaram novo - ja sam suučesnik u stvaranju - sukreator tj. sustvoritelj.
Problem je ako ja ovu mogućnost ne iskoristim i počnem se uništavati osuđivanjem, ohološću i sl. naučenim od drugih od ovoga svijeta pa ne dajem novostvorenu vrijednost.

Razrada ovog razmišljanja pronalazim u Bibliji.
Npr. Iv 15,1-17
https://www.biblija.net/biblija.cgi?Bib ... set=3&l=en

Znači mi trebamo donjeti urod, a ne da se (samo)uništimo.
To je smisao našeg postojanja kako nas je Vinogradar stvorio - da suučestvujemo u stvaranju - da damo grožđe.

Spasitelj tj. Isus Krist je u ovoj usporedbi trs. On nam daje Svjetlo svijeta, on nam je hrana - kruh svagdanji kako bi mogli dati urod tj. kako se ne bi uništili.
Ja bih si to još bolje dočarao: Mogle bi se mladice/loza ugušiti prejakom bujnošću kad prekrije jedna loza drugu zasjenjujući se tj. loze crpe hranu prekrivajući jedna drugu, a ne koriste hranu za dati urod - grožđe. To vidim kod loze u šumi tj. zapuštenom vinogradu, gdje je loza bujna tj. velika koja ne daje roda ili je rod jako loš, i koja uništi drugu lozu, a i koja se na kraju sama uništi...
Vinogradar je taj koji sreže prebujne mladice, koji ih poveže na kolac, koji ih zaštiti od napasti tj. osigura uvjete da mogu dati urod - grožđe.

Zgodno je za primijetiti da niti trs, niti vinogradar ne daju urod - grožđe.
Znači da su plodovi našeg stvaralaštva ključan razlog našeg postojanja ili još bolje rečeno našeg utjelovljenja.

Vinogradar čisti lozu tj. dovodi je u red po Spasitelju tj. po Otkupitelju grijeha.
Kad zaglibimo - molimo za pomoć tako što opraštamo tuđe i svoje pogreške/grijehe čime si dajemo šansu da se ne uništimo.
Bez pomoći Spasitelja je nemoguće da donesemo urod jer se međusobno uništavamo i na kraju i sami sebe uništimo (primjer zapuštenog vinograda - pakla gdje nema Vinogradara nema svjetla kad loza misli da može sve sama, kad se uzoholi...).

Kad smo u Ljubavi i Miru - donosimo obilan kvalitetan urod - grožđe koje će Vinogradar ubrati i od njega napraviti vino za slavlje - SVADBU u Kraljevstvu nebeskom.
Mi ako se ne uništimo smo dostojni biti nevjesta/djevica (prispodoba o djevicama). Za to trebamo biti ponizni i u ljubavi prema Bogu/Vinogradaru, jedni prema drugima i prema sebi samima.
Vidimo po vinogradu da loza ne može opstati sama da da obilan urod - dakle bez Boga koji nam je na 1. mjestu ne možemo dati urod.

Došao sam u vrt svoj,
o sestro moja, nevjesto,
berem smirnu svoju i balzam svoj,
jedem med svoj i saće svoje,
pijem vino svoje i mlijeko svoje.

Jedite, prijatelji,
pijte i opijte se, mili moji!

https://www.biblija.net/biblija.cgi?Bib ... set=1&l=en

No idemo dalje prema grožđu.
Po meni je urod/grožđe još veća ljubav tj. umnažanje ljubavi, a svadba konzumiranje ljubavi uz ispijanje vina od grožđa.
Konzumiranjem ljubavi (i karitativne i suosjećajne i dobrostive i erotske).

Kod mene u kraju se kaže: volim te = rad te imam tj. radostan sam uz tebe. Radost i sreća su izrazi ljubavi. Kad uzavru/skupe se ti izrazi ljubavi nastupa ekstaza/orgazam - opće slavlje ljubavi.
Trebam proučiti Teologiju tijela od Sv. Ivana Pavla II - no mislim da je to već u Bibliji sve rečeno.

Nismo bez veze utjelovljeni kao muškarac ili kao žena, te ne osjećamo bez veze orgazam u ljubavnom činu u svetom sakramentu braka.

Imamo blagoslov Boga za to (drugo je što neki pojedinci i organizacije misle).

Blagoslivljanje je jako "oružje" koje ima snažnu moć.
Opraštanjem blagoslivljamo one koji su mi/nam nanijeli bol i patnju. (Lako je blagoslivljati one koje volimo!)
Blagoslivljajući one (pa i sebe kad se prihvaćamo u grijehu - takve kakvi jesmo) koji nam nanose bol i patnju - umnažamo ljubav koja nam stvori osjećaj blaženstva, spokoja/mira, dragosti, milosrđa.

Blagoslivljajući sve koji su mi stvorili osjećaj boli i patnje, blagoslivljajući sebe takvog kakav jesam grješan uzdižemo Boga tj. slavimo Ljubav imajući osjećaj blaženstva i radosti koja nas dovodi do eksplozije ljubavi u nama, kroz nas i preko nas - ljubeći jedni druge.

Slavimo Ljubav!
Slavimo Boga!

Vrh

PostPostano: Čet sij 09, 2020 11:58 

Nekada sam čitala Josepha Murphyja,slučajno sam jučer naletjela na nešto što sam bila kopirala njegovo.A on je bio pastor.Napisao je puno knjiga,možda najpoznatija "Moć podsvjesti".Ja ih mislim,sve pročitah.Jake su to poruke,kaže da je tako pomogao mnogim ljudima i navodi primjere.Sve podkrepljuje citatima iz Starog i Novog zavjeta.A to toliko podsjeća na ove današnje self-help i new agere,poput Bučević.Skoro isto,zamislite ono što želite,mislite o tome,kao da to već imate i ostvariti će vam se...tako je nekako i Isus rekao.Pa se i na njega pozivaju.U neko doba mi se učinilo da se ne uklapa baš Murphy u katolički svjetonazor,no,tanka je ta granica što dijeli new age i ono što to nije.
Mislim,inače,viz,da si na puno višem stupnju od mene i da ja nikada to neću dostići... :((

Vrh

PostPostano: Ned sij 12, 2020 08:39 

Hvala ti za osvrt! :)

Bogu je sve moguće :)
Stupanj ništa ne znači. Svatko može biti prvi, a onaj prvi može biti zadnji i obruto.
U istinskoj Ljubavi nema rangiranja.
Možda si ti sad u većoj milosti Božjoj od mene...
Ne trebamo se uspoređivati, ali je meni lijepo kad si pomažemo.
Kome nije lijepo kad si pomažemo?
Knezu ovoga svijeta nije lijepo kad si pomažemo - on bi najradije da osuđujemo jedni druge i da se kažnjavamo, da se uništimo...

Dakle svijet se ponaša po zakonu - po pravilima.
Po tim pravilima se možemo spasiti, a možemo se uništiti.
Odabir je na nama. Bog nije nasilan i on strpljivo čeka:
Završetak Evanđelja po Mateju:
"I evo, ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta."

Pravilo je jasno bez obzira tko ga izrekao (Newton, ovaj, onaj ili Isus).
Npr. Lk 6,31-31
"I kako želite da ljudi vama čine, tako činite i vi njima."

Po tom praviliu se možemo spasiti, a možemo se i uništiti.
Mi sami odabiremo što želimo... tj. koju usmerenost smo odabrali: usmerenost gdje nam je Bog tj. istinska Ljubav na 1. mjestu ili usmjerenost gdje mislimo da sami možemo...

Odabirom usmerenosti života da se spasimo kad nam je Bog na 1. mjestu znači da djelujemo moleći pomoć Boga, kome je sve moguće, na sljedeći način:

Lk 6,27-36
"Nego, velim vama koji slušate:
Ljubite svoje neprijatelje,
dobro činite svojim mrziteljima,

blagoslivljajte one koji vas proklinju,
molite za one koji vas zlostavljaju."
"Onomu tko te udari po jednom obrazu pruži i drugi, i onomu tko ti otima gornju haljinu ne krati ni donje. Svakomu tko od tebe ište daji, a od onoga tko tvoje otima ne potražuj."
"Ako ljubite one koji vas ljube, kakvo li vam uzdarje? Ta i grešnici ljube ljubitelje svoje. Jednako tako, ako dobro činite svojim dobročiniteljima, kakvo li vam uzdarje? I grešnici to isto čine. Ako pozajmljujete samo onima od kojih se nadate dobiti, kakvo li vam uzdarje? I grešnici grešnicima pozajmljuju da im se jednako vrati."
"Nego, ljubite neprijatelje svoje. Činite dobro i pozajmljujte ne nadajuć se odatle ničemu. I bit će vam plaća velika, i bit ćete sinovi Svevišnjega jer je on dobrostiv i prema nezahvalnicima i prema opakima."
"Budite milosrdni kao što je Otac vaš milosrdan."

Dakle treba vršiti volju Božju tj. treba biti milosrdan.
Treba to željeti tražeći Božju pomoć molitvom.

Stoga nije samo da zamislim, tako da to osjetim i ostvariti će se.
To može biti i zlo i dobro.
Odaberimo Ljubav i tako djelujmo ljubeći jedni druge.

Lijepa prezentacija gdje se vidi važnost usmerenosti našeg života kako bi bili sretni slaveći Boga i ovaj predivan život:
https://www.youtube.com/watch?v=f0mX8cyrCQY

Vrh

PostPostano: Pon sij 13, 2020 15:58 

Bogu je sve moguće :)

Lk 6,27-36
"Nego, velim vama koji slušate:
Ljubite svoje neprijatelje,
dobro činite svojim mrziteljima,

blagoslivljajte one koji vas proklinju,
molite za one koji vas zlostavljaju."
"Onomu tko te udari po jednom obrazu pruži i drugi, i onomu tko ti otima gornju haljinu ne krati ni donje. Svakomu tko od tebe ište daji, a od onoga tko tvoje otima ne potražuj."
"Ako ljubite one koji vas ljube, kakvo li vam uzdarje? Ta i grešnici ljube ljubitelje svoje. Jednako tako, ako dobro činite svojim dobročiniteljima, kakvo li vam uzdarje? I grešnici to isto čine. Ako pozajmljujete samo onima od kojih se nadate dobiti, kakvo li vam uzdarje? I grešnici grešnicima pozajmljuju da im se jednako vrati."
"Nego, ljubite neprijatelje svoje. Činite dobro i pozajmljujte ne nadajuć se odatle ničemu. I bit će vam plaća velika, i bit ćete sinovi Svevišnjega jer je on dobrostiv i prema nezahvalnicima i prema opakima."
"Budite milosrdni kao što je Otac vaš milosrdan."

.

Da,Bogu je to sve moguće.Ali,ja nisam Bog.Meni je ovo znanstvena fantastika.Mogu udijeliti prosjaku,pripomoći novčano kad mogu,nešto ili nekog kog smatram potrebitim,bez da se time hvalim.Ali,pružiti i drugi obraz onom tko me udari?Tko moje otima,da ne potražujem?Neznam kako bih ikada mogla to postići.

Vrh

PostPostano: Sri sij 15, 2020 07:57 

Ovu konstataciju da je milosrđe tj. volja Božja za nas SF je odraz naših društvenih vrijednosti. Nije to ništa novo - i u doba Isusa Krista je bilo tako...
To sam čuo od nekih koji nisu kršćani, već su skloni istočnjačkim vjerovanjima. Po meni to je glavna kritika kršćanstva.

Napisao sam da je Bog sa nama u sve dane do kraja svijeta, te da je Bogu sve moguće.
Dakle ja ne vidim problem?
Nemam problema kad mi je Bog na 1. mjestu :)

Problem vidim samo u slučaju ako mislimo da situacije možemo sami riješiti bez Boga istinske Ljubavi tj. kad nam Bog nije na 1. mjestu, a sebe i ljude oko sebe stavimo ispred Boga tj. istinske Ljubavi.
Onda osuđujemo, uzoholimo se pa padamo u očaj, depresiju, strah i sl. - jednom riječju: uništavamo se.
Kao i loza, mi sami bez vinogradara i bez veze sa trsom smo si brzo presudili - ubrzo nam život postaje pakao...

No odluka je na svakome od nas. Budući da je Bog istinska Ljubav, iz ljubavi nam je Bog ostavio/dao mogućnost da slobodno odaberemo: da se spasimo ili da se uništimo...
Nije nasilan, ne natjeruje nas koje usmjerenje budemo odabrali...

No ima mnogo Božjih darova koji nam pomažu živjeti iako smo odlučili bez Boga na 1. mjestu kao npr. bol, patnja, stres, zaljubljenost...

Nadam se da sam nešto pomogao.

Vrh

PostPostano: Sri sij 15, 2020 16:13 

A s Bogom nema boli i patnje????

Vrh

PostPostano: Sri sij 15, 2020 20:33 

Bol je dobra da se ne uništimo.
Primjer je kad režemo kosu ili nokte ne osjećamo bol, ali kad se ubodemo, opečemo, ozljedimo po ostatku tijela - osjećamo bol.
Bol nas nauči da se ne ozljedimo, opečemo, porežemo i sl. tj. da se ne uništimo.
Bez boli nam bi bilo lako uništiti svoje tijelo, no hvala ti Bože na tom daru boli kajim nastojimo, zbog bolnog neugodnog osjećaja, ne uništiti se.

Slično je i sa patnjom. Kad bi radili sve bez savjesti (Božjeg dara) i ne bi nas bilo briga za nikoga i ne bi patili, ne bi tugovali, žalili za nekim - bilo bi nam svejedno...
Ovako sa tim osjećajima imamo puno lošeg djelovanja, a kako bi tek bilo da nemamo osjećaj patnje, žaljenja, tuge... Ne bi dugo postojali.

Da nema zaljubljenosti: ovako se sve manje ljudi odlučuje za brak sa zaljubljenošću, a kako bi bilo bez zaljubljenosti...

Sve je Bog dobro smislio. Darovi su mu odlični.
Hvala ti Bože na tim darovima!

Ovako si ljudi, pa i sam, napravim loše stvari - gluposti, bedastoće svojim mišljenjem, zamišljanjem, promišljanjem; te riječima i djelima.
Ovi darovi Boga su pomoć da ne zastranim u tome previše.

Jedan primjer iz mog života:
Imao sam osjećaj neizdržive boli zbog pretjerane aktivnosti nakon velike pauze od fizičkog rada tj. imao sam žestoku upalu mišića.
I tad sam u molitvi tj. u vezi sa Bogom bio u radosti.
Zanimljivo je da mi bol nije prestala, ali ja sam bio radostan u srcu :)
Znači bio sam radostan - u Ljubavi, a bol je tu i dalje. Znam da sam pretjerao i da sam si sam kriv. Nisam se osuđivao. Nisam izbrisao informaciju o tome - bio sam potpuno svjestan.
Bol je dakle sa razlogom bila prisutna, a ja sam bez problema bio radostan bez strepnje.
Hvala ti Bože na tom iskustvu!

Vrh

PostPostano: Sri sij 15, 2020 21:14 

Bol je dobra da se ne uništimo.
Primjer je kad režemo kosu ili nokte ne osjećamo bol, ali kad se ubodemo, opečemo, ozljedimo po ostatku tijela - osjećamo bol.
Bol nas nauči da se ne ozljedimo, opečemo, porežemo i sl. tj. da se ne uništimo.
Bez boli nam bi bilo lako uništiti svoje tijelo, no hvala ti Bože na tom daru boli kajim nastojimo, zbog bolnog neugodnog osjećaja, ne uništiti se.

Slično je i sa patnjom. Kad bi radili sve bez savjesti (Božjeg dara) i ne bi nas bilo briga za nikoga i ne bi patili, ne bi tugovali, žalili za nekim - bilo bi nam svejedno...
Ovako sa tim osjećajima imamo puno lošeg djelovanja, a kako bi tek bilo da nemamo osjećaj patnje, žaljenja, tuge... Ne bi dugo postojali.

Da nema zaljubljenosti: ovako se sve manje ljudi odlučuje za brak sa zaljubljenošću, a kako bi bilo bez zaljubljenosti...

Sve je Bog dobro smislio. Darovi su mu odlični.
Hvala ti Bože na tim darovima!

Ovako si ljudi, pa i sam, napravim loše stvari - gluposti, bedastoće svojim mišljenjem, zamišljanjem, promišljanjem; te riječima i djelima.
Ovi darovi Boga su pomoć da ne zastranim u tome previše.

Jedan primjer iz mog života:
Imao sam osjećaj neizdržive boli zbog pretjerane aktivnosti nakon velike pauze od fizičkog rada tj. imao sam žestoku upalu mišića.
I tad sam u molitvi tj. u vezi sa Bogom bio u radosti.
Zanimljivo je da mi bol nije prestala, ali ja sam bio radostan u srcu :)
Znači bio sam radostan - u Ljubavi, a bol je tu i dalje. Znam da sam pretjerao i da sam si sam kriv. Nisam se osuđivao. Nisam izbrisao informaciju o tome - bio sam potpuno svjestan.
Bol je dakle sa razlogom bila prisutna, a ja sam bez problema bio radostan bez strepnje.
Hvala ti Bože na tom iskustvu!

Mogao si popiti par andola i riješio bi bol.

Vrh

PostPostano: Čet sij 16, 2020 06:44 

Nije problem u boli.
Bol je, po meni, dar Božji koji mi govori da sam nešto pogriješio sa sobom. Dobro je što uviđam da nešto trebam mijenjati tj. da nešto ne radim u redu.
Da ne letim kao "muha bez glave". Jednom riječju: da se ne uništim, već da se spasim.

Po boli koju mi je drugi nanio ili sam si sam nanio, ja mogu iskazati milosrđe i oprostiti tj. mogu vršiti volju Božju.
Ja sam to iskusio. Hvala ti Bože na pomoći kod tog iskustva.

Ljudi se neki opiju, drogiraju, uzimaju lijekove, uzimaju meditacije, dugotrajno naporno vježbaju ili naporno rade... - sve to dovodi do promjene osjećanja i osjećaja.
No time se ne mijenjamo tj. ne mijenjamo svoje usmjerenje.
Molitvom se mijenjamo mijenjajući usmjerenost u svom životu.
Molitvom sam u vezi sa Bogom tj. stavljam si Boga na 1. mjesto u životu.
Tada mogu raditi i milosrđa koja nisu SF, već su najnormalnija stanja u poniznosti, zahvalnosti i ljubavi (bez obzira što društvene norme kažu).

Možda se javi teolog, svećenik ili sl. čovjek koji je u stalnoj molitvi koja ga stalno mijenja tj. koji osjeća radost, blaženstvo, dragost bez obzira na životne situacije koje nanose bol, patnju...

Kad sam u osjećaju nadilaženja sebe, tj. mijenjanja sebe, u osjećaju blaženstva i radosti, u molitvi - blagoslivljao sam sve osobe i sebe; odnosno opraštao sam za sve što sam ružno iskusio od drugih i od sebe sama kad sam /su bili u grijehu.
Ja sam nedugo iza toga doživio jedno nevjerojatno iskustvo koje bih nazvao po ovozemaljskom SF. Doživio sam eksploziju u sebi radosti, radosti koja dovodi do ekstaze. Koja je dovela mene do stanja tolike miline da je teško da je išta može prouzročiti od ovog predivnog svijeta - to može napraviti samo Bog sam.
Hvala ti Bože na tom iskustvu! To se zove Raj na zemlji koji nastaje kad provodimo volju Božju kad iskazujem milost tj. blagoslivljam i onda kada nemam osjećaj boli i patnje. Kad blagoslivljam u ljubavi zato što želim i volim blagoslivljati tj. volim biti milostiv kad nisam potaknut nečime da to radim i kad ne očekujem ništa zauzvrat. A dobio sam nevjerojatno iskustvo. Ostao sam zapanjen i zadivljen i to tako jako da mi je trebalo pola dana da se smanji uzbuđenje.

Da pojasnim: Doživio sam više puta osjećaj blaženstva, radosti i milosti mičući iz sebe npr. stresno stanje.
Doživio sam stanje "kliničke smrti" i blaženstvo i radost tog stanja.
No ovo iskustvo ekstaze me je potpuno ostavilo bez daha. Nema te ugode koja se može usporediti sa time (orgazam u sexu nije niti blizu toj ekstazi).

Ja sam i dalje samo jedan običan jedinstven čovjek koji i dalje može pogriješiti i koji griješi, no ovo doživljeno mi daje još veću nadu, vjeru i ljubav da mogu još jače slaviti Boga i ovaj predivni život na Zemlji.
Hvala ti i slava Bože!
Hvala ti i slava Bože na ovom predivnom veličanstvenom Svijetu :DD

PS
Volio bih da što više ljudi dođe do ovoga.
Ima nas više - primjer je više dati link:
https://www.youtube.com/watch?v=f0mX8cyrCQY
Primjer je i Pjesma nad pjesmama.
Ima nas još, ima nas još... :)

Vrh

PostPostano: Čet sij 16, 2020 14:58 

Kako riješiti tjeskobu,onaj nemir u srcu?Ili to nisi nikad osjetio?

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata