Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Čet kol 13, 2020 17:26

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
PostPostano: Pet srp 31, 2020 22:57 

Istina je da Bog drži sve u svojim rukama i kao što je rekao bl. Ivan Merz: Ni najmanji se bacil ne miče bez Božje volje i Božjeg znanja, onda mi se čini još potrebnije moliti da nas Bog oslobodi ovoga zla.. U svijetu se događa veliko zlo, a mi bi samo sjedili skrštenih ruku kao da se slažemo da je "Božja volja da kazni svijet"... Neke se stvari mogu riješiti jedino molitvom, a ovo je definitivno jedna od tih stvari..

Molili ste za domovinu? Kome... Gospi Međugorskoj?
Sjeti se kako je prorok Ilija molio...
I što je to idolatrija zapravo. :cry:

Kako kome smo molili?Pa Bogu naravno,a Gospi Međugorskoj ćemo kada Crkva utvrdi konačno jel postoji ta Gospa ili su je izmislili.Što je idolatrija?Hm ne znam na što ciljaš pa neću ništa ni pisati o tome.

Vrh

PostPostano: Sub kol 01, 2020 21:32 

Pišem da sam puno molila za nešto a ispalo još gore- pišem o svom iskustvu.
A u konkretnom slučaju, kako me statistike demantiraju- pa danas je zaraženo 78 a umrlih 3. (Nije da se brinem nešto posebno oko toga...)

Htjela sam reći da statistike nisu očajne, da nema smisla da svoj život svedemo na preživljavanje i gasimo pouzdanje u Boga..
Sad je vrijeme obraćenja i pokore..
Sada se mijenjaju neke stvari koje su godinama bile samorazumljive i uz male promjene mislim da ima šanse da naš život i okolina budu bolji.. Al to ne ovisi ni o dobrim vijestima niti o stožeru, nego o našoj povezanosti s Bogom i čitanju znakova vremena.

Zašto je Bog baš ovo poslao na nas?
Zašto je to dopustio...?

Vrh

PostPostano: Sub kol 01, 2020 21:56 

Kako kome smo molili?Pa Bogu naravno,a Gospi Međugorskoj ćemo kada Crkva utvrdi konačno jel postoji ta Gospa ili su je izmislili.Što je idolatrija?Hm ne znam na što ciljaš pa neću ništa ni pisati o tome.

Oprosti, nisam te bila dobro shvatila...

(Idolatrija je stavljanje svetaca i Majke Božje iznad samoga Boga, a prorok Ilija je bio taj koji je svojim načinom molitve "nagovorio" Boga da učini čudo i tako ponizi svoje suparnike - štovatelje lažnih božanstava koji su svojim "čudotvorstvom" zaveli narod..)

U vezi komentara o molitvi, zaista mislim da nikad nije bilo potrebnije moliti (ali ne praznim riječima, nego u obraćenju i pokori), jer je ovo zlo koje je snašlo cijeli svijet bilo naviješteno. U Bibliji piše da nikad Bog ništa ne čini svijetu (ne kažnjava), ako prije toga po svojim prorocima ne opomene ljude i ne pretkaže.

Dakle, i ovaj virus i zabrane, gospodarski kolaps, mržnja prema kršćanima u svijetu - zlo su koje Bog dopušta da Mu se mi obratimo i da se Crkva pokaje... :(

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4

Vrijeme na UTC + 01:00 sata