Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Uto kol 21, 2018 05:38

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 267 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Uto ožu 13, 2012 15:07 

Alan Ford je napisao/la:
Malo cinizma ne ubija, šta se pjeniš!
Ovo sam napisao zbog tvog brzog "Imaš pravo na izbor! Ajd bok"- neznam kako to tebi zvuču,ali meni je dosta ravnodušno i bezveze. Eto zato sam napisao ovaj dijalg gore, koji je isto ravnodušan!
Ne znam jesi plava, ali bi bio red da se ofarbaš u plavo! :lol: :lol:

Ipak budem odgovorio! Drago mi je zbog toga što bi ipak razgovarala. i to je jako velika pomoć, ljudi ju jednostavno željni ohrabranja, zbog svega što im se događa danas!
A ima li što lipše , nego ohrabriti na temelj Radosne vijesti!! :wink:
Počinješ mi biti jako simpatična :)

Ne pjenim se, baš sam se nasmijala na to, ali sam onda shvatila da mi možda i ne bi trebalo biti smiješno, jer si me opet pogrešno shvatio. Možda moj "ton" zvuči gurbo, ali zbilja nisam takva :)

Mislim da si krivo pročitao ono prije dijaloga, jer ja sam napisala ( pogledaj i sam gore ), dakle:

Da, ima pravo na izbor, ali to ne znači da bih ovako postupila i dalje sam napisala taj dijalog.

Nadam se da si sada vidio kako si očito preskočio ovaj ključni dio.

A i u tom istom postu sam rekla da bih razgovarala.

Vrh

PostPostano: Uto ožu 13, 2012 16:59 

Nemaš pravo na ubojstvo! Ajd bok

(I meni se eto žuri)

Vrh

PostPostano: Uto ožu 13, 2012 17:59 

anki je napisao/la:

(I meni se eto žuri)

Ovo nije istina, jer svaka žena u RH ima pravo napraviti abortus. I koliko vidim ne žuri im se to promijeniti.

Vrh

PostPostano: Uto ožu 13, 2012 22:29 

Vanja je napisao/la:
anki je napisao/la:

(I meni se eto žuri)

Ovo nije istina, jer svaka žena u RH ima pravo napraviti abortus. I koliko vidim ne žuri im se to promijeniti.

Slijedeci put na ispovijedi reci da si za izbor kod abortusa da provijeris koliko je to katolicki stav.

Vrh

PostPostano: Sri ožu 14, 2012 00:22 

Braslav je napisao/la:
Slijedeci put na ispovijedi reci da si za izbor kod abortusa da provijeris koliko je to katolicki stav.

Svečenik kod kojeg se ja ispovijedam zna moj stav.

Znam da to nije katolički stav, ali to je moj stav. Imam na njega pravo.

Vrh

PostPostano: Sri ožu 14, 2012 08:15 

Citat:

Kakvo pravo imaš ti koji si na smrt osuđen pa poslije svakog buđenja manje dana ti preostaje?Unatoč naporima da budeš pravedan i svet,ni križ nad grobom neće ti dati nikakava prava,nago se i tu pogrebna povorka moli za Božje milosrđe prema tvojoj duši.Stoga urazumi se dok je vrijeme,da te ne zaskoći sudbina rasipnoga sina koji se u evanđelju jedini spominje kao onaj koji je od Oca tražio svoje pravo. Otišao je od Njega za svojim pravima pa se opustošen. do najveće bijede i posramljen pred sijelim nebom, vratio Ocu ne smatrajući se više dostojnan da Mu bude sin.

Odakle ti pravo na takav stav o životu?
Nemaš pravo na život jer si ga dobio da ga živiš u Božjoj ljubavi i zajedno se s Njim žrtvuješ za drugoga. Stvoriteljev zakon ne spominje nikakava ljudska prava, već ti nameće obveze da, kao samog sebe, ljubiš i čuvaš svekoliki Božji dar.
Ovo gore sam prepisao od jednog pisca, i mislim da je idealan za ovo s ovakvim pravima!! :wink: :wink:

Vrh

PostPostano: Sri ožu 14, 2012 08:17 

Vanja je napisao/la:
Braslav je napisao/la:

Ako je taj svećenik normalan, onda ti sigurno neće dati odriješenje na ispovijedi.

Vrh

PostPostano: Sri ožu 14, 2012 08:23 

Vanja je napisao/la:
Braslav je napisao/la:

Točno, ali se nemaš pravo nazivati katolkinjom ako smatraš da postoji pravo na izbor smrtnog grijeha i to tzv. pridržanog grijeha, dakle posebice strašnoga za čije odrješenje treba biskupova dozvola.
A i pitam se što taj dotični svećenik kaže, naravno dok takvo nešto nije učinjeno, on ne može uskratiti odrješenje.

Vrh

PostPostano: Sri ožu 14, 2012 10:57 

sara je napisao/la:
Točno, ali se nemaš pravo nazivati katolkinjom ako smatraš da postoji pravo na izbor smrtnog grijeha i to tzv. pridržanog grijeha, dakle posebice strašnoga za čije odrješenje treba biskupova dozvola.
A i pitam se što taj dotični svećenik kaže, naravno dok takvo nešto nije učinjeno, on ne može uskratiti odrješenje.

Ovo će biti moj posljednji post na ovoj temi, jer se ovo "prepucavanje" sada vrti u krug.

Imam se pravo nazivati katolkinjom. Katolkinja sam i smatram da svaka žena ima pravo izabrati, hoće li roditi dijete ili ne.

Isto tako ti ( i svi ostali ) imaš pravo smatrati da ja nisam katolkinja.

Svako dobro.

Vrh

PostPostano: Sri ožu 14, 2012 11:21 

Vanja je napisao/la:
Imam se pravo nazivati katolkinjom. Katolkinja sam i smatram da svaka žena ima pravo izabrati, hoće li roditi dijete ili ne.

Mislim kako je onda najpametnije 10 Zapovijedi preimenovati u 9 Zapovijedi, tako što ćemo izbaciti 5. Zapovijed : NE UBIJ , a kako bi se onda sve i svatko mogao nazivati katolikom. Toliko i od mene.

Vrh

PostPostano: Sri ožu 14, 2012 11:52 

Vanja je napisao/la:
sara je napisao/la:

Ovo će biti moj posljednji post na ovoj temi, jer se ovo "prepucavanje" sada vrti u krug.

Isto tako ti ( i svi ostali ) imaš pravo smatrati da ja nisam katolkinja.

Svako dobro.

Ja se mogu smatrati princezom, ali to nisam.
Tako i ti. Katolička vjera nije švedski stol s kojega ćeš se ti poslužiti čime hoćeš, osobito ako se radi o takvom zlu kao što je namjerno ubojstvo bespomoćne osobe u utrobi majke, što je zapravo iznimna perverzija, jer bi utroba majke trebala biti najsigurniji prostor rasta novog života. Takvim stavom u lice Bogu odričeš gospodstvo nad životom i tvrdiš da čovjek (žena) ima pravo smatrati sebe Bogom i gospodariti ljudskim životom. To je poricanje istine poznate, odnosno grijeh protiv Duha Svetoga. Za tebe bi bilo dobro da se ozbiljno upitaš o bitnim stvarima. No, tvoja odluka, tvoje i posljedice.

Vrh

PostPostano: Pon ožu 19, 2012 05:25 

Božje zapovijedi su naravni zakoni, poput npr. gravitacije. Ti možeš reći da ne priznaješ gravitaciju i da želiš imati pravo izbora poštivati gravitaciju ili ne. Ali ako skočiš sa zgrade gravitacija će te ubiti. Tako i Božji zakoni nisu tu zato što nam je Bog nametnuo nekakve zakone kao što država nameće svoje pa ih se mi moramo pridržavati inače će nas On kazniti. To su jednostavno naravni zakoni, ako ih se ne pridržavaš umreš (duša ti umre), nema tu izbora.

Vrh

PostPostano: Pon ožu 19, 2012 21:34 

U novom broju Nacije o abortusu i stanju onih koji u njemu na bilo koji način sudjeluju :

http://www.hrsvijet.net/index.php?optio ... Itemid=350

Vrh

PostPostano: Ned ožu 25, 2012 09:39 

Vanja je napisao/la:
Braslav je napisao/la:

Zašto bi itko morao u ovo vjerovati?
Osoba koja smatra da ubojstvo nije grijeh, niti laž neće smatrati grijehom!

Vrh

PostPostano: Čet vel 27, 2014 21:34 

Pozdrav :) U vezi ove teme, ja sam imala jedan pobačaj pre više godina...taj greh ispovedila sam u običnoj ispovedi...Sad prvi put se susrećem s tim da je to greh koji se ne oprašta u običnoj ispovedi, već pod posebnim uslovima; pa ne znam šta da mislim...da li sam u stvari izopćena iz crkve, a da to nisam znala (svo vreme sam se pričešćivala kasnije).

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 267 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata