Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pet ruj 21, 2018 15:02

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 57 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Čet srp 02, 2015 06:56 

http://www.dnevno.hr/vjera/vjera-kultur ... oji-812006

Vrh

PostPostano: Pet srp 03, 2015 10:43 

Slava Bogu! Mislim kako je očito ovo božije dijelo, ne zbog snage argumenta, nego zbog pobožnosti kreacionista s kojim je debatirao. Ponio se pristojno i svijetlost je prodrla u nevjerničku dušu, taman toliko da se dobro namjernim radom Flew-a raskinu lanci tame. A to što nije počeo brijat na vede, panteizam i ostale bezbožne religije dodatna je potvrda veličine božije.

Vrh

PostPostano: Sub srp 04, 2015 07:07 

Slava Bogu! Mislim kako je očito ovo božije dijelo, ne zbog snage argumenta, nego zbog pobožnosti kreacionista s kojim je debatirao. Ponio se pristojno i svijetlost je prodrla u nevjerničku dušu, taman toliko da se dobro namjernim radom Flew-a raskinu lanci tame. A to što nije počeo brijat na vede, panteizam i ostale bezbožne religije dodatna je potvrda veličine božije.

Da,a ovo nam govori da za obraćenje nikad nije kasno!
Ja sam imao period od par godina,ateizma.Srečom sam naletio na kršćane koji svjedoče vjeru I pronađoh Boga,ili bolje,On mene!

Vrh

PostPostano: Sub srp 18, 2015 17:45 

flew je odista postao deist, ali je izričito odbacio ideje postojanja zagrobnog života, isusovog uskrsnuća ili da je bog izvor dobra/morala. uglavnom, vrlo vjerojatno ide u pakao.

Vrh

PostPostano: Sub srp 18, 2015 18:06 

flew je odista postao deist, ali je izričito odbacio ideje postojanja zagrobnog života, isusovog uskrsnuća ili da je bog izvor dobra/morala. uglavnom, vrlo vjerojatno ide u pakao.

što, svi ateisti idu u pakao?

Vrh

PostPostano: Sub srp 18, 2015 20:11 

a kako mogu ići u raj sa svojim grijesima?

Vrh

PostPostano: Sub srp 18, 2015 21:38 

bingo! nisu prihvatili isusa kao svog spasitelja, a jedino se preko njega dolazi do oca jer je ona istina, put i život, nisu prihvatili očiti primat rimskog pape kao namjesnika isusa krista na zemlji, niti su članovi kristove crkve, a van crkve nema spasenja.
muslimani, pravoslavci, budisti... svi idu u pakao. ateisti svakako.

Vrh

PostPostano: Ned srp 19, 2015 08:06 

»A bez vjere nemoguće je Bogu ugoditi, jer onaj koji želi pristupiti Bogu mora vjerovati da Bog postoji i da nagrađuje one koji ga traže« (Hebrejima 11,6).

Vrh

PostPostano: Ned srp 19, 2015 08:11 

bingo! nisu prihvatili isusa kao svog spasitelja, a jedino se preko njega dolazi do oca jer je ona istina, put i život, nisu prihvatili očiti primat rimskog pape kao namjesnika isusa krista na zemlji, niti su članovi kristove crkve, a van crkve nema spasenja.
muslimani, pravoslavci, budisti... svi idu u pakao. ateisti svakako.

Ovdje ima nešto istine I puno laži!
Zašto pravoslavac nebi išao u raj?
Ili Protestant?
Zbog Pape?
Ma daj!
Papa je bilo u povjesti nakaradnih.Hvala Bogu,nisu svi bili takvi!No neki su bili moralne nakaze!
Apostolsko vjerovanje kaže nešto drugo,ne spominje se PAPA!

Vrh

PostPostano: Ned srp 19, 2015 08:58 

http://www.katolik.hr/wp-content/upload ... 5/eens.jpg

kaže ovaj kul grafikon. protestanti i pravoslavci neće u raj jer nisu dio crkve.

Citat:
Kako rekosmo, nauk sv. Tome postat će mjerodavan na teološkoj razini te će dobiti svoj odraz i u kasnijim učiteljskim izjavama. Tu su prije svega izričaji pape bl. Pija IX. u npr. enciklici Quanto conficiamur moerore:

,,Isto tako treba spomenuti i odbaciti najtežu zabludu u kojoj se neki katolici jadno nalaze, a koji misle da vječni život mogu postići ljudi koji žive u zabludama i koji su izvan prave vjere i katoličkog jedinstva. A to se naime najviše protivi katoličkom učenju.”

ako ne priznaješ primat rimkog pape nad primatom ostalih biskupa i papa, kako misliš bio dio katoličke crkve? nije li papa, rimski biskup, kristov namjesnik na zemlji? nema li papa ulogu stijene na kojoj stoji crkva i nema li mogućnost vezivanja i odrješivanja?

ako protestanti mogu odriješiti svoje grijehe van sakramenta ispovijedi, čemu onda sakrament ispovijedi?

ipak drago mi je da si spreman poslati budiste i ateiste, muslimane, židove i hinudse u pakao, a luterane i adventiste nisi. ne znam koja je točno razlika u moralnom ateistu/budistu/muslimanu i moralnom pravoslavcu koja jednog osuđuje na vječne muke, a drugog spašava.

Vrh

PostPostano: Ned srp 19, 2015 09:42 

http://www.katolik.hr/wp-content/uploads/2012/05/eens.jpg

kaže ovaj kul grafikon. protestanti i pravoslavci neće u raj jer nisu dio crkve.

ako ne priznaješ primat rimkog pape nad primatom ostalih biskupa i papa, kako misliš bio dio katoličke crkve? nije li papa, rimski biskup, kristov namjesnik na zemlji? nema li papa ulogu stijene na kojoj stoji crkva i nema li mogućnost vezivanja i odrješivanja?

ako protestanti mogu odriješiti svoje grijehe van sakramenta ispovijedi, čemu onda sakrament ispovijedi?

ipak drago mi je da si spreman poslati budiste i ateiste, muslimane, židove i hinudse u pakao, a luterane i adventiste nisi. ne znam koja je točno razlika u moralnom ateistu/budistu/muslimanu i moralnom pravoslavcu koja jednog osuđuje na vječne muke, a drugog spašava.

griješiš, griješi. Budista može u raj, hinduista može u raj. I to po katoličkom učenja, svaki čovjek koji živi "moralno" po Kristovom nauku.

Vrh

PostPostano: Ned srp 19, 2015 11:57 

griješiš, griješi. Budista može u raj, hinduista može u raj. I to po katoličkom učenja, svaki čovjek koji živi "moralno" po Kristovom nauku.

ne znam, onaj grafikon gore je dosta isključiv. moraš imati sva zelena polja.

Vrh

PostPostano: Ned srp 19, 2015 12:12 

ne znam, onaj grafikon gore je dosta isključiv. moraš imati sva zelena polja.

:DD

Mogu i ja napravit grafikon, tko je i što je taj grafikon u Katoličkom učenju? Ništa :shock:

Vrh

PostPostano: Ned srp 19, 2015 12:14 

ako ti misliš da budist koji nije prihvatio isusa krista kao svog spasitelja može u raj čemu onda isusova objava i slobodna volja? svaki musliman koji tvrdi kako isus nije bio božji sin već samo prorok, a moli namaz, daje zekat, ide na hadž i posti na ramazan može u raj?

Vrh

PostPostano: Ned srp 19, 2015 12:20 

ako ti misliš da budist koji nije prihvatio isusa krista kao svog spasitelja može u raj čemu onda isusova objava i slobodna volja? svaki musliman koji tvrdi kako isus nije bio božji sin već samo prorok, a moli namaz, daje zekat, ide na hadž i posti na ramazan može u raj?

Po učenju katoličke crkve, naravno da može. Da te pitam, može li nekrštena osoba u raj?

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 57 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata